Zestaw cb radio plus antena - Strona 3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czyli co Krzysku ty bys polecal? uzywane radyjko "markowe" czy jakies srednie ale nowe? ja jakis czas temu myslalem i dalej mysle nad cb, niestety kasy malo i chcialem to jak najtaniej zrobic, z tym ze cb nigdy nie mialem i nie mam pojecia co i jak jest z tym wszystkim. Czy potem trzeba obowiazkowo wszystko stroic itp ?
  
 
Cytat:
2009-04-05 18:31:44, adamesce pisze:
Czy potem trzeba obowiazkowo stroic ?




tak ale tylko antenę do miejsca montażu


  
 
Cytat:
2009-04-05 18:40:27, KRECIK0001 pisze:
tak ale tylko antenę do miejsca montażu



czyli stroic musze antene i jej miejsce powinno byc juz pozniej stale tz jak klapa to klapa a jak dach to dach ?
  
 
Cytat:
2009-04-05 18:45:38, adamesce pisze:
czyli stroic musze antene i jej miejsce powinno byc juz pozniej stale tz jak klapa to klapa a jak dach to dach ?



Dokładnie
  
 
Jedno przepinane radio + dwie dostrojone anteny... bez sensu!
  
 
Cytat:
2009-04-05 22:15:42, piotr_ek pisze:
Jedno przepinane radio + dwie dostrojone anteny... bez sensu!



??
  
 
Podobno radyjka tti sa całkiem niezłe.

Zaproponowano mi zestawik:
- radyjko tti 880
- antena hustler 100

lub
antena willsona.

Cena ok. 310-345zł

Warto?
Macie jakieś doświadczenia z tti?
  
 
ja posiadam tti 770 i sirio ml 145 i jestem bardzo zadowolony
  
 
Cytat:
2009-04-12 19:18:58, Nortonn pisze:
antena hustler 100




Badziewie, za pół roku max za rok będzie miała SWR 3 i nie da się zestroić . Poszukaj Sirio ML 145 lub AS 100.
Sprawdzone na 4 Hustlerach

Radio TTI 880 może być ,tylko to oczojebne niebieskie podświetlenie do którego można się przyzwyczaić
  
 
miałem unidena 520 na antenie president ml 145 bardzo ładne i fajne radyjko, ale po aferze z cofnięciem homologacji oddałem sprzedawcy i zamieniłem na harry II ( lepszy zasięg i wyraźniejszy dźwięk) Co do unidena to podobno policja może (jak się trafi taki drań ) wziąć na sprawdzenie parametrów, bo była partia sprowadzona przez importera i nie przystosowana do naszych przepisów ( za dużą moc miały) i dlatego zabrali im homologacje.
  
 
Cytat:
2009-04-12 22:02:36, KRECIK0001 pisze:
Radio TTI 880 może być ,tylko to oczojebne niebieskie podświetlenie do którego można się przyzwyczaić


Do podświetlenia można się przyzwyczaić - mam już w samochodzie dwa 'niebieskie lcd'ki' - zegary i radyjko ;]

Do 1 maja musze się na coś zdecydować.

Radyjko raczej mi odpowiada, jedynie antena do wybrania...
  
 
Zestawik zakupiony

Radio: tti 880
Antena: sirio ml 145 MAG

zrobiłem końcówkę umożliwiająca podłączenie radia do zapalniczki. Całość działa... Chyba stałem na takim zadupiu, że nie zbierało za dobrze... Przy zmniejszaniu SQ było słychać szumy, że ktoś coś nadaje, przy zwiększaniu pokrętłem była cisza...

Rozumiem, że podstawą jest dostrojenie całości?
  
 
Jaki koszt Cię wyniósł taki komplet?
  
 
Cytat:
2009-04-28 09:24:52, Nortonn pisze:
Zestawik zakupiony Radio: tti 880 Antena: sirio ml 145 MAG zrobiłem końcówkę umożliwiająca podłączenie radia do zapalniczki. Całość działa... Chyba stałem na takim zadupiu, że nie zbierało za dobrze... Przy zmniejszaniu SQ było słychać szumy, że ktoś coś nadaje, przy zwiększaniu pokrętłem była cisza... Rozumiem, że podstawą jest dostrojenie całości?




daj RF-Gain na max w prawo wtedy jest największa czułość radia,
SQ max w lewo , przełącznik LO/DX na DX .
Przejdź na wolny kanał , taki na którym nikt nie będzie nadawał ,
przekręć SQ tak aby radio przestało szumieć , przejdź na kanał 19 i dalej przekręcaj RF-Gaina w lewo to będziesz regulował czułość ( wg. własnego uznania) czy chcesz słyszeć daleko czy blisko.
Oczywiście musisz zestroić antenę do miejsca montażu.
  
 
Cytat:
2009-04-28 13:43:19, seboos pisze:
Jaki koszt Cię wyniósł taki komplet?


Cena zestawu to 368zł.

Cytat:
2009-04-28 18:37:56, KRECIK0001 pisze:
daj RF-Gain na max w prawo wtedy jest największa czułość radia, SQ max w lewo , przełącznik LO/DX na DX . Przejdź na wolny kanał , taki na którym nikt nie będzie nadawał , przekręć SQ tak aby radio przestało szumieć , przejdź na kanał 19 i dalej przekręcaj RF-Gaina w lewo to będziesz regulował czułość ( wg. własnego uznania) czy chcesz słyszeć daleko czy blisko. Oczywiście musisz zestroić antenę do miejsca montażu.


Antene właśnie dzisiaj stroiłem.
Na początku myślełm, żeby postawić ją przy krawędzi na klapie bagażnika po prawej stronie (patrząc od tyłu auta) ale kabel był za krótki. W rezultacie wylądowałe na dachu (lewa krawędź). KRECIK0001 dzięki za poradę, popróbuję tak ustawić radyjko, ale dopiero w czwartek przed wyjazdem. Jak założę to wrzucę fotki.
Aaa... gdzie założyć radyjko?
może po lewej stronie pod kolumną kierowniczą przy rączce otwarcia maski...?

[ wiadomość edytowana przez: Nortonn dnia 2009-04-28 20:59:53 ]
  
 
zobacz jak mają inni zamontowane CB KLIK
  
 
KRECIK0001 widzę, że masz takie samo radyjko

Zamontowałem dziś cb przy lewarku zmiany biegów. Jest pod ręką i nie przeszkadza. Niestety nie mogłem potestować bo spalił się bezpiecznik we wtyku do gniazda zapalniczki

Wygląda to tak:


  
 
Podepnę się pod temat. Szukam anteny do cb mocowanej na stałe dla ojca na Partnera. Problem polega na tym że antena nie może być dłuższa niż 1m i zapewniać bardzo dobry odbiór. Cena gra drugorzędną role.
  
 
CB
  
 
Znam to zestawienie, ale to jest tylko opinia jednej osoby. Chciałem poznać wasze opinie.