Czy zwracac uwage na rok produkcji przy zakupie opon

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Pytanie jak w temacie. Czy kupujac nowe opony letnie powinienem brac pod uwage czas jak długo leżały na sklepie?
Przy okazji: jakies doświdczenia z BF Goodrich (post o letnich oponach do Rav4)
Dzięki.
  
 
Zależy, jak szybko planujesz je zużyć.

Jeśli zużywasz ( jak ja ) dwa, trzy komplety rocznie, to dla mnie nie ma znaczenia, czy opona ma 2 lata, czy 4, i tak ją za 3-4 miesiące wyrzucę.

Jeśli jednak planujesz na nich zrobić ze 4-5 sezonów, to szukaj produkowanych w 2008-2009, żeby w końcowej fazie użytkowania miały 5 lat, a nie 10.

BF Goodriche właśnie przyszły, z DOT xx09, założyłem na felgi, czekam na wiosnę.

pzdr
  
 
Zwracaj, zwracaj...I jak są starsze niż 2008 to negocjuj cenę Pracuję w hurtowni i wiem, że doty xx07 przyjmujemy tylko po negocjacjach albo wcale. (Klienci tez płacą mniej. Ale w serwisie mogą Ci wcisnąć jakiegoś "rodzyna" jeśli nie bedziesz miał oczu otwartych.) No i z nowszym rocznikiem mniejsza szansa na to, że przeleżały kilka tygodni/miesięcy gdzieś na spodzie "jodełki" odkształcone jak diabli. Różnie bywa z wyważaniem później Inna sprawa, że warunki przechowywania też są różne. Jak zimówka sie przesmaży się przez lato w temp. 50-60 stopni, to jak Ci się wydaje - jak to wpłynie na jej parametry? Do tego woda itp itd.
  
 
Dzięki! Raczej 4-5 sezonów więc będę szukał dotów xx09 ew. późnych xx08.
Marcinm chyba przemyślę twoją propozycję wyboru szerszych opon: 235/60/R16. Teraz mam komplet 215/70/R16 łącznie z zapasem i tutaj muszę się jeszcze poradzic. Czy w przypadku kapcia mogę założyć 215 jako swego rodzaju dojazdówke?
Jutro jeszcze sprawdzę ile zapas ma lat bo byc moze z racji wieku trzeba go bedzie wymienic.

Ps. Jezeli sie komus przyda to w dobrej cenie BF Goodrich znalazlem na 123Market.pl. Mozna jeszcze taniej ale chcialem miec mozliwosc pooglądania gumek przed zakupem.
  
 
Przemyśl, ale przemyśl najpierw na jakie felgi to chcesz założyć. Bo chyba nie masz na myśli fabrycznych 6,5-calowych do opony 235 ?

pzdr
  
 
Myslałem, że mam 7 calowe alusy Na wszelki wypadek sprawdze
  
 
Ja miałem doświadczenia z tymi oponami i wytrzymały tylko 20tys i o sama trasa. nie wiem jaki dokładnie model ale moje letnie miały dośc ciewkawy bieznik a na wodzie były bardzo śliskie.