[500] rekonstrukcja 500tki, duzo fotek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Moja dziewczyna po wyjezdzie do Wloch zakochala sie w 500tkach. Ostatnio stwierdzila ze musimy jej cos takiego zorganizowac. Jako ze ceny 500tek w dobrym stanie sa gigantyczne, postanowilismy kupic strucla i go wyremontowac. Jak pomyslelismy tak tez zrobilismy - po paru tygodniach poszukiwan i przegranych aukcji kupilismy 500tke w Niemczech. Stan oplakany, kompletna w 100% cena niska - o to chodzilo. Ponizej fotki z wyprawy. Niektorych to oburzy ale nie planujemy robic jej na 100% oryginal bo ma ona sluzyc mojej dziewczynie do przemieszczania sie (ale tylko w lecie). Bedzie wiec miala mocniejsze hamulce i silnik, zmodyfikowane zawieszenie i troszke innych zmian pomagajacych w jezdzie na codzien. Dlatgeo tez wybralismy samochod w takim stanie, dosc pozny model - nie chcemy psuc jakiegos rarytasa. Napewno postaramy sie zachowac klimat autka i nie walniemy spojlerow Plany sa nastepujace: odpalic i zobaczyc co z silnikeim i reszta, rozebrac na atomy, co sie da to do piachu, spawanie a potem.. zobaczymy co bedzie potem
Samochod jest z 71 roku (pierwsza rejestracja) , stan oplakany. Silnik jaki jest niewiadomo - wlasciciel kupil ja 4 lata temu i postawil pod plotem - nigdy nie odpalil. Wyjechalismy w piatek kolo 20 wrocilismy dzis o 13, 2h przerwy na sen reszta to prowadzenie na zmiane - ja, Ala i jej ojciec.
Bedzie to 2gi samochod wyremontowany przezemnie osobiscie (malucha macie pare topicow nizej), ale bralem udzial w remoncie duzej ilosci autek.


[ wiadomość edytowana przez: Blady dnia 2007-03-20 22:37:39 ]
  
 
nieno swietna sprawa;]

pokaz fotki tego tlumika w miare pelnej okazalosci
  
 
co to za tłumiczek?? Bardzo fajny
  
 
jasna kicia, takie jaja, pszepjenkny




cholera zycze powodzenia i bede bacznie przygladal sie remontowi jemu onemu

[ wiadomość edytowana przez: maciuhh dnia 2007-03-05 04:00:10 ]
  
 
widac ze masz bardzo duzo pracy lecz z tego co widać blacha nienajgorsza ( to co widać ze zdjec ) czy masz wnetrze do niego ??
  
 
Bardzo ładny, choć czeka Cię sporo pracy nad nim... Ale myslę, że autko będzie miało sporo uruku szczególnie, że będzie nim jeździć kobietka... Bo to taki kobiecy samochodzik

PS. Wydech moim zdaniem spoko. Dodaje "pazura" tej pińcecie



[ wiadomość edytowana przez: Furiosus dnia 2007-03-05 07:11:25 ]
  
 
jaqo, do piachu to prawie wszystko a nie to co sie da

a pozniej sie zobaczy

poza tym fajny zakup
  
 
Cytat:
2007-03-05 10:23:11, dejta pisze:
jaqo, do piachu to prawie wszystko a nie to co sie da a pozniej sie zobaczy poza tym fajny zakup



hola, hola z piachem wcale nie jest tak super.....
jak sie dostanie do profili zamknietych( a sie dostanie) to ciągnie wilgoć i zaczyna tam rdzewieć....

najlepszą metodą zerwania powłoki lakierniczej i korozji to "piaskowanie" ciekłym azotem, metoda nowa i droga, nawet nie wiem czy w Polsce ktos takie cos oferuje.....
leci się ciekłym azotem i zaletą tego jest to że zostaje po piaskowaniu tylko to co było na blachach a ciekły azot paruje, nie ma praktycznie wody, tylko z formy stałej sie odrazu ulatnia

Ale 3mam kciuki za udany remont i czekam jak inni na wyniki...
  
 
o cinquecento brush

fajny a silnik zostaje seria czy może jakiś swapik
  
 
Blacha jest tragicznie naprawiana ale moze damy rade:] Zobaczy sie po piachu. Samochod jest kompletny, wnetrze tez ma tyle ze w kartonach - siedzenia sie nie nadaja ale Ala chce kubelki i nic innego takze zobaczymy. Jak zobaczyla wydech to powiedziala "ale obciachowy zostawimy go". Silniczek bedzie 2 garowy napewno ale jaki to nie wiem. Malo palacy ale szybszy troche zeby dalo sie jezdzic bezpiecznie. Do piachu idzie wszystko co sie da - w sensie tapicerki nie piaskuje

Zdjecia bede dawal regularnie - zaraz jade odpalic pierwszy raz od 3 lat.
P.S. owz z tym cc brush to naliczylem kolory: czerwony, rozowy, niebieski, szary, bialy, zolty, czarny i zielony
  
 
wyborna ta 500
  
 
dobra baza do stworzenia naprawdę ładnego autka
  
 
bo niewątpliwie takim się stanie
  
 
czego to się dla tych kobiet nie robi
fajne auto i fajna sprawa z tym zakupem, gratuluje
  
 
wiem, ze gentelmani nie rozmawiaja o pieniadzach, ale mi do gentelmana daleko wiec powiedz ile za nia dales
  
 
Napisz jak wyglądaja sprawy celno-skarbowy przy takim autku???
  
 
śliczna dla mnie już jest ......a będzie piękniejsza napewno fajne sa 500 to będzie moje któreś auto zaraz po x 1/9 i 131 abarth;p będzie 500 z silnikiem z motoru (ahhh te marzenia ;p) co do sprawy żeby była robiona na klasyka to ja cię rozumiem klasyki mają swój urok ale...ja tam 500 widziałbym z poszerzeniami tak jak robią je we Włoszech ajjjj POWODZENIA i czekam na relacje z remontu

  
 
hmm no całkiem nieźle to wyglada, nie widac by to było jakoś bardzo skorodowane tylko troszke zapuszczone ale myśle ze powstanie cos naprawde ładnego, a jakiś kolorek już konkretny sie szykuje do niego??
  
 
Cytat:
2007-03-05 15:48:45, Yankee pisze:
...ja tam 500 widziałbym z poszerzeniami tak jak robią je we Włoszech ajjjj POWODZENIA i czekam na relacje z remontu


mi sie taki maży własnie..ale do tego zrobil bym go na rajdówke
  
 
Cytat:
2007-03-05 19:34:08, qbara pisze:
mi sie taki marzy właśnie..ale do tego zrobił bym go na rajdówke


ja wole szorować tyłkiem po ziemi wiec wszystko co na tory jest the best aczkolwiek drugą można na rajdówke zrobić