Oryginalne głośniki w MK4.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Chciałbym dowiedzieć się, jak są montowane oryginalne głośniki z przodu w Escorcie Mk4?

Aktualnie z przodu mam zamontowane przytarte Pioneery 16,5 cm, przykręcone bezpośrednio do tych plastikowych osłon od tyłu. Nie jest to ani estetyczne, bo widać wkręty - ani nie gra dobrze.

Oryginalne głośniki z tego co widzę, mocowane były do blachy - tylko jak, skoro otwory montażowe tworzą prostokąt, a w blasze nie ma żadnego miejsca na kosz głośnika?

Może ktoś z forumowiczów ma zdjęcie jak wyglądają oryginalne głośniki z przodu, lub ich mocowanie?

Ewentualnie z chęcią kupiłbym oryginalne przody, jeśli ktoś z Was ma takie niepotrzebne - jestem chętny.

Pozdrawiam, Damian.
  
 
Jeżeli masz zamiar zamontować oryginalne głośniki w mk4 to nie zakładaj ich wcale, bo to chory pomysł.
Te głośniki były beznadziejne i nie znajdziesz ich w dobrym stanie.
Po co zakładać głośniki, które nie grają tylko pierdzą ?
  
 
Przednich głośników używam jako średnio-wysoko tonowych. Są odcięte kondensatorem, i grają od około 200 Hz, zatem oryginały nie powinny pierdzieć przy mojej konfiguracji.

Zresztą podejrzewam że nawet 20 letnie oryginały zagrają lepiej, od tych Pioneer'ów które mam teraz - charczą nawet na średnich tonach.

Chciałbym założyć oryginały, nie tyle ze względu na brzmienie, bardziej zależy mi na fabrycznym zamocowaniu bez zbędnych kombinacji. Aktualnie, tak jak wspomniałem wcześniej, nie mam zamontowanych żadnych kołnierzy montażowych na głośniki, i głośnik muszę przykręcać do plastikowej maskownicy - skutkuje to fatalnym brzmieniem i brzęczeniem plastiku.

Czy któryś z forumowiczów, mógłby zrobić zdjęcia jak wygląda fabryczne zamocowanie głośników?
  
 
Witam, dzisiaj podłączyłem radio Sony do oryginalnych 20-letnich głośników w moim MK4. Może jakbym był mniej wymagający zostawiłbym te głośniki ale mam zamiar wstawić w ich miejsce nowe i dołożyć jeszcze dwa w tylnej półce. Rzeczywiście głośniki oryginalnie zamocowane są do metalowych "ramek". Postaram się jak najszybciej zrobić zdjęcia.
Przy okazji mam pytanie: gdzie oryginalnie zamocowana jest antena?? u mnie jest przymocowana do wlotu powietrza w masce, co nie jest najlepszym pomysłem i chcę przymocować ją do tylnej klapy.
Miałem nie wkładać pieniędzy w car-audio w moim escorcie ale bez dobrej jakości dźwięku nie mógłbym jeździć ;]
  
 
zależy jaka antena bo ja mam w swoim w klapie bagaznika obok silnika do wycieraczki a w ksiazce opisane jest tez ze otwor robi sie w blotniku
  
 
prawy głośnik (chyba jednak nieoryginalny, bo wygląda na nowszy niż lewy)


lewy głośnik


Co od anteny to każde miejsce będzie lepsze niż środek maski
  
 
Ja ostatnio dorwałem się do moich głośników z przodu. Zostały wymienione na Panasonic'i 14cm, dwu drożne i jakość mi się podniosła, choć muszę przyznać, że musze wykombinować jakieś fajne ustawienia bo problem z dynamicznym metalem się pojawia. A co do montażu, standardowe są na "wcisk" (próbowałem odkręcić koszyk ) a nowe wsadziłem metodą partyzancką (urwałem z osłon plastikowych takiego cycka na środku) - głośnik w otwór z poprzedniego, dociśniety plastikową osłoną i dokręcony listwą. Ale zalecam tak tylko przy dwu/trzy drożnych, bo inaczej będą gonić.

A antenę mam tak jak w książce - w prawym błotniku :/
  
 
Dziękuję koledzy za zdjęcia i informacje.

Wygląda na to, że faktycznie brakuje mi tych metalowych dystansów do których mocowane są głośniki, bo u mnie za tą plastikową osłoną jest tylko blacha karoserii.

Nie ma ktoś z Was do sprzedania takich metalowych ramek jak na zdjęciach?

Pozdrawiam!

PS. A co do anteny - polecam zamontować z przodu w błotniku. Ja mam zamontowaną w tylnym błotniku, i to nie jest najlepsze rozwiązanie, bo z reguły trzeba przedłużać kabel antenowy, a jakość odbioru na tym zauważalnie cierpi.
  
 
ja chyba mam gdzieś jeszcze jeden komplet takich ramek. Sprawdze czy jeszcze są. Napisz na priv
  
 
mam takie blachy na zbyciu