Klima w Yaris - pytanko.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Yaris 1.0 ( 2004r. ) mam pytanie dotyczące kilmy w tym autku. Ponieważ to moje pierwsze auto z klimą nie mam porównania i nie wiem czy z nią wszystko jest OK. Po włączeniu klimy A/C i skręceniu pokrętła temperatury na min. klima działa ale mam wrażenie, że nie jest to full chłodzenie. Nie chodzi mi o lodówkę ale nie wiem czy taki stopień chłodzenia będzie wystarczający w upalne dni. Klimę włączyłam pierwszy raz gdy na zewnątrz było ok. 16 st. a jak będzie 32 i więcej??!! Być może ta klima tak ma bo silnik jest mały więc nie ma się co spodziewać, że będzie zamrażalnik. Co Wy na to?
Ewa
  
 
Jak będzie 32 i więcej, to ustaw pokrętło na max i będzie cool
  
 
Kurczę ale ja już dałam na maxa ( max. min. ) i co? Miałoby być lepiej w większy upał?
  
 
włącz obieg wewnętrzny i dodaj gazu na około 2000 obr. i sprawdź po chwili jeśli będzie zimniej to ok jeśli nie to sprawdź ciśnienia w układzie oczywiście u jakiegoś fachowca,pozdro.
  
 
Cytat:
2009-03-30 12:21:11, cereusfoto pisze:
Kurczę ale ja już dałam na maxa ( max. min. ) i co? Miałoby być lepiej w większy upał?


Klima powinna dmuchac powietrzem o temp 2-10 stopni w zal od obrotow silnika,wsadz sobie termometr..., albo lepiej w wyloty powietrza i zmierz.
W upaly to i tak nikt nie ustawia zimniej niz na 20 stopni,bo grypa w srodku lata murowana.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
cereusfoto, przede wszystkim sprawdź filtr p/pyłkowy (najlepiej wymień), następnie tak, jak napisał syd, włącz obieg wewnętrzny i dodaj gazu, jeśli dalej sądzisz, że masz ciepło skontaktuj się z najbliższym warsztatem od klimy.
  
 
A ja proponuję zrobić regenerację i uzupełnienie czynnika klimatyzacji - koszt 122zł. Jak jest za mało czynnika w układzie to spada wydajność klimatyzacji. Dodatkowo warto sprawdzić stan filtra kabinowego.
  
 
co to znaczy regeneracja czynnika?