[MKVII] Nie działa pilot centralnego

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.

Problem jak w temacie. Zmieniłem baterię i dalej nic. Nie jest to uciążliwa usterka, ale skoro mam taką funkcję to chciałbym z niej korzystać.

Pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2009-04-01 21:38:27 ]
[ powód edycji: Niezgodność z regulaminem ]
  
 
mozesz poczytac w moim temacie jak sobie ja poradziłem:

->TEMAT<-
  
 
Dzięki za link. Jutro będę kombinował.
  
 
Sterowanie oryginalne? Dokładane? Jeśli tak, to jakiej firmy?
Bo na razie ZERO konkretów.
  
 
Powiem tak: Samochód jak kupiłem to pilot nie działał. sprzedawca powiedział że przestał po wymianie baterii - wniosek rozprogramował się. Sterowanie na pewno fabryczne, wątpię żeby facet coś majstrował. Kluczyk mam bez diody z trzema przyciskami. Znalazłem na forum instrukcje programowania do kluczyka z dwoma przyciskami i nie pomaga to u mnie. Może ktoś wie jak zaprogramować taki kluczyk?
  
 
Jaki model bateri kupiłes ?


[ wiadomość edytowana przez: Lightjay69 dnia 2009-03-25 13:09:51 ]
  
 
3V firmy Maxell CR2032

Kluczyk to MPT 1340 Siemens 433,92 MHz

[ wiadomość edytowana przez: Mateklobez dnia 2009-03-26 10:42:48 ]
  
 
Pytałeś się w serwisie z tym programem w kluczyku?
  
 
Szukałem raczej samodzielnej metody usunięcia problemu, bo wiadomo - koszty.
  
 
Masz racje bo Ford to się ceni serwis ma kosmiczne ceny
  
 
Tak więc lipa. Pozostaje ręczne otwieranie drzwi.
  
 
Rozwiązań jest kilka.
Na początek trzeba sprawdzić, czy pilot działa. Najlepiej podłączyć do oscyloskopu. Powinni ci pomóc w jakimś zakładzie rtv. A przyciski w pilocie działają? To też częsta przyczyna problemów.

A jak pilot okaże się jednak zimny trup, to zawsze można podłączyć radiosterownik centralnego. To podpięcie w sumie 6 przewodów.
  
 
Wiesz pytanie nic nie kosztuje, przynajmniej zapytaj się o cenę jeśli będzie w miarę , to nawet bym się nie zastanawiał. Z resztą mam znajomego w Fordzie i mogę się zapytać ile kosztuje przeprogramowanie kluczyka. Dam znać za jakiś czas.
  
 
Pytanie pierwsze czy owy pilot jest sprawny technicznie...czy naciskając przyciski słychać "pyknięcie" czy też nie...miałem kiedyś przypadek ze swoim; działał mi tylko jeden przycisk od otwierania...pozostałe dwa były uszkodzone bo odlutował się układ, który przenosił impuls na płytkę
  
 
Przy naciskaniu wszystkich trzech słychać, jak to nazwałeś "pyknięcie".
Ostatnio zacząłem się zastanawiać gdzie( i czy w ogóle) mam odbiornik centralnego. Ponoć w lampce, ale po jej zdjęciu nic tam szczególnego nie ma. W okolicy lusterka wewn. nie ma też nic, prócz plastikowej zaślepki w podsufitce.
  
 
Klikanie też nie zawsze prawdę powie... Trzeba by wziąć pilota na stół i go porządnie przejrzeć. Najlepiej pod lupą. Sprawdzić też należy kwarc w nim się znajdujący. Też lubią się posypać. To nie jest kosmiczna technologia. Wiele się da zrobić...
  
 
mi np po upadku pilota padl kwarc i led. zaplacilem 20 lz za naprawe u elektronika