[mk7] zderzak tylny - pianka ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Czy istnieje możliwość zdemontowania pianki wypełniającej zderzak tylny? W jaki sposób jest ona przytwierdzona (klejona?)
pozdr
  
 
sądzę, że jest wpuszczana do zderzaka w stanie płynnym i tam zastyga, przyklejając się do wnętrza. W całości raczej nie wyjmiesz bez zniszczenia...
  
 
To i ja zapytam, jeśli ja w całosci wyjme, to czym ja poźniej w drugi zderzak wkleić??
  
 
Cytat:
2009-04-03 20:19:41, Magik123 pisze:
To i ja zapytam, jeśli ja w całosci wyjme, to czym ja poźniej w drugi zderzak wkleić??


A udało Ci się wyjąć? Ja jutro walczę ze zderzakiem i mam zamiar ją wyciąć a brakującą "część" wypełnić pianką montażową...

/edit czy odkręcenie zderzaka tylnego to duża filizofia?


[ wiadomość edytowana przez: psolarz dnia 2009-04-03 20:48:06 ]
  
 
Klejem montażowym
Są takie masy do samochodów. Ja miałem taką czarną o konsystencji silikonu ale nie o jego zapachu. Łapało cholerstwo mocno. Miałem też klej, którym klei się poszycia autobusów i... samolotów. Dla odmiany biała masa, też o konsystencji silikonu. Bezzapachowa. Firmy zdaje się SIMSON. To łapało dosłownie wszystko ze wszystkim. Drewno, plastiki, metale, szkło... Ja kleiłem tym sztywne zabudowy do ciężarówek.
  
 
Ja dopiero bede ja wycinał, i właśnie spróbuje klejem do szyb.
  
 
Cytat:
2009-04-03 20:45:22, psolarz pisze:
A udało Ci się wyjąć? Ja jutro walczę ze zderzakiem i mam zamiar ją wyciąć a brakującą "część" wypełnić pianką montażową... /edit czy odkręcenie zderzaka tylnego to duża filizofia? [ wiadomość edytowana przez: psolarz dnia 2009-04-03 20:48:06 ]



jesli to nie retoryczne pytanie,to zderzak wyjmiesz w 10 minut maksymalnie. kilka srubek
  
 
Jezeli chodzi o klej, to polecam klej do szyb...
Ja mam przyklejona nim pianke do przedniego zderzaka i trzyma jak cholera...
  
 
Cytat:
2009-04-03 20:45:22, psolarz pisze:
A udało Ci się wyjąć? Ja jutro walczę ze zderzakiem i mam zamiar ją wyciąć a brakującą "część" wypełnić pianką montażową... /edit czy odkręcenie zderzaka tylnego to duża filizofia? [ wiadomość edytowana przez: psolarz dnia 2009-04-03 20:48:06 ]

4 nakrętki i 4 wkręty, żadnej filozofii nie ma.
  
 
Cytat:
2009-04-04 08:43:39, Spawn669 pisze:
Jezeli chodzi o klej, to polecam klej do szyb... Ja mam przyklejona nim pianke do przedniego zderzaka i trzyma jak cholera...



No właśnie o to mi chodziło, bo nie chciał bym żeby mi sie zderzak od pianki oderwał.
  
 
ok udało mi się zrobić dzisiaj zderzak - 2 duże dziury. żywica i szpachle pomogły. teraz wypadałoby go pomalować.
Niestety jest mały problem - po zdjęciu zderzaka ujawniło sie prawdzie oblicze mojego forda...





Da radę coś z tym zrobić metodą chałupniczą? Ewentualnie kto może polecić niedrogi zakład blacharski.

Wracając do lakierowania. Jaki lakier wybrać? ewentualnie gdzie można dorobić lakier wg numeru (Kraków).
pozdr.


[ wiadomość edytowana przez: psolarz dnia 2009-04-04 20:23:15 ]
  
 
Metodą chałupnicza juz nie pomoze... Blacharz tak. Reperatutki tylnych nadkoli Ci wstawi i final. Potem prysnac w kolor i bedzie zupelnie inaczej wygladac
  
 
Proszę kolegę psolarz o zmniejszenie rozmiaru fotek. W regulaminie forum jak i działu jest podana optymalna rozdzielczość dla zdjęć wklejanych na forum.

-----------------
#2451

'Jest grill jest zabawa'
'Weźmy się i zróbcie'