Przeróbka 1.8i na 1.8mpi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy jest cos takiego mozliwe mam kadziola 1.8 i 90KM (91r) , byly takie silniki na Mpi 112 KM, czym one sie roznia oprocz wtrysku?Czy jest mozliwe przelozenie czesci "flakow" do mojego 1.8i i czy wtedy bedzie mial 112 KM. pozdr.
  
 
dawno nie bylem na forum ale tu chyba zaczyna sie strojenie zartow...
ja w kazdym badz razie dowcipu nie lapie.....

pozdrawiam
  
 
Ja sie na tym kompletnie nie znam. A skoro harry jestes takim wyjadaczem to moze powiesz czym roznia sie te dwa silniki,a nie zrazasz nowych uzytkownikow do forum. Chyba jest to po to, zeby sie czegos dowiedziec.
  
 
są dwa silniczki na wielopunkcie:
1. oznaczenie 18 E, produkowany był od 9.84-8.87, moc 115KM przy 5800 obr., moment obrotywy 151Nm przy 4800, układ wtryskowy LE- Jetronic, układ zapłonowy TSZ (tranzystorywy układ zapłonowy)
2. oznaczenie 18 SE produkowany był od 9.86-8.91 moc 112KM przy 5600 obr., moment obrotywy 158Nm przy 3000, układ wtryskowy L3- Jetronic, układ zapłonowy EZF (układ zapłonowy sterowany mapą zapłonów z czujnikiem indukcyjnym i Halla)
Różnice też test w czsach rozrządu i w stopniu sprężania
Średnica cylindra jest taka sama dla wszystkich 1.8

Napewno różnią się elektroniką, kolektorem ssącym, wałkiem rozrządu,brak przepływomierza w C18NZ i może jakieś czujniki dodatkowe

Też mam kadetta 1.8i 90KM i też myślałem o czymś taki - najprościej chyba będzie wstawić cały silniczek

pozdrawiam
krido
krido@simplusnet.pl
 
 
krido wyjasnil chyba dostatecznie niuanse pomiedzy tymi silnikami....
chyba teraz rozumiesz dlaczego lekko sie zdziwilem pytaniem na poscie....
p.s. na dodatek polaczenie osoby pytajacej o takie rzeczy (chodzi o doswiadczenie ktorego jak sam mowisz nie masz...) z przerobka silnika tego kalibru nie wrozy nic dobrego.


pozdrawiam i nie obrazaj sie....


harry

[ wiadomość edytowana przez: harry dnia 2002-09-17 10:38:44 ]
  
 
Dzieki Krido. Czyli jednak prosiej zapodac jakis inny silnik - pewnie zostane przy moim. Harry luz, juz mi przeszlo, ja sam bym tego nie robil, widac ,ze nie ja pierwszy wpadlem na ten pomysl , a noz widelec to cos prostego by bylo.Trudno.Wielkie dzieki.