Tajemnicza kontrolka

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam problem!!! Przejechalem moim nowym kanten jakies 100 kilosów i nagle zapaliła mi się tajemnicza kontrolka. Przedstawia chyba gościa przypiętego pasami, jest czerwona i za cholere nie wiem co oznacza. Mam specjalistyczną książkę" Jeżdżę samochodem..." ale tam nie uwzględnili nowej tablicy rozdzielczej Aj nid help!!!
  
 
a nie jest to przypadkiem kontrolka od zapiecia pasow?
  
 
tak jak napisał poprzednik jest to lampka kontrolna zapięcia pasów bezpieczeństwa
  
 
We Fiacie 125p??? Taka kontrolka to raczej w merolu a nie w kanciaku.Nie chce mi sie wierzyć.
  
 
ktory to rocznik?i jakie masz zegary?od fiata czy poldiego?
  
 
To jest 1989. Zegary ma takie jak fiat rocznik 1989 125p 1500ME
  
 
jezeli sa okragle to sie zgadza bedzie to kontrolka od pasow gdyz w okraglych zegarach fiatow wystepowala rowniez taka kontrolka!
  
 
tak , to było w kancie z nową tablicą ale jako opcja później w Polonezach też jako opcja
  
 
Problem tkwi oczywiście w kontrolce pasów. Ale ja przypuszczam, że nie masz czujników na "zapięciu", tylko coś walnęlo na tablicy. Jakiś układzik, względnie bezpiecznik.
  
 
hehe komp ci nawala
Ale to rzeczywiscie wyglada na kontrolke pasow.
  
 
potwierdzam, fiaty z okągłymi zegarami miały opcję z kontrolką zapięcia pasów . swego czasu posiadałem takowy pojazd.
  
 
Ja mam taką kontrolkę, ale ona nie świeci! Nie ma, żadnych czujników, ba , nawet żarówki
  
 
Dzieki. Juz wiem w czym tkwi problem. Poprzedni właściciel był na tyle mądry, że podłączył czujnik ręcznego pod tą kontrolke. Jakoś sobie z tym poradze.
  
 
Na recznym zaczales jezdzic?
A moze pierwszy raz zaciagnales reczniaka?
  
 
wykrec poprostu zarowke
  
 
Witam.
Kiedyś widziałem w jakiejś książce, nie wiem czy nie Adama Słodowego, jak zrobić "czujnik" zapięcia pasów bezpieczeństwa
Muszę tego poszukać i jak znajdę, to napewno dam znak-sygnał



Pozdrawiam
Paweł ADMIRAŁ Turant
"SILVER ARROW"

[ wiadomość edytowana przez: Admiral dnia 2002-10-27 21:17:36 ]
  
 
Cytat:
2002-10-27 21:14:33, Admiral pisze:
Witam.
Kiedyś widziałem w jakiejś książce, nie wiem czy nie Adama Słodowego, jak zrobić "czujnik" zapięcia pasów bezpieczeństwa
Muszę tego poszukać i jak znajdę, to napewno dam znak-sygnał



I jak znalazles cos bo bym chetnie "ozywil" nastepna kontrolke

A tak przy okazji to chcialbym zrobic kontrolke plynu do spryskiwaczy. Wydaje mi sie ze ta po prawej na samym dole wlasnie do tego sluzy Mam pewnien pomysl ale mam na poczatek pytanie moze glupie ale co tam czy plyn do spryskiwaczy przewodzi prad ?? A moze ktos ma lepszy patent na "czujnik"???

pozdr
  
 
Aha to nie ma byc do "worka" tylko do takiego zbiorniczka




pozdr
  
 
to jak zrobić ten czujnik?? Bo chetnie bym sobie coś takiego zrobił!!
  
 
Ja myslalem ze tak bym to zrobil

Powiedzmy z 1 cm nad poziom pompki wstawiam dwa metalowe bolce ktore sa podlaczone przez przekaznik i zasilanie do kontrolki jak jest plyn czyli przewodzi czyli zamyka obwod to przekaznik "trzyma" i nie daje zasilania na kontrolke jak siem obwod przerwie to przekaznik "puszcza" i idzie power na kontrolke i siem zapala. Oczywiscie bym gdzies jeszcze bezpiecznik jakis widzial.

No moze ktos ma lepszy pomysl aha nie potrzebuje wiedziec ile mam dokladnie plynu takze plywak odpada i dodatkowy zegar na tablicy rozdzielczej

pozdr