Obszywanie tapicerki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A wiec tak dziś z nudów wziąłem sie za obszywanie boczków w moim escorcie o oto efekt

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

niestety jest parę niedoróbek ale jak na pierwszy raz jestem zadowolony przy następnych będzie lepiej
może jakoś niedługo zrobię jakąś fotorelacje
  
 
Ja poproszę o info, taki mały opisik jak to zrobiłeś?
Zrywałeś całkowicie stara tapicerke i nakładałeś (no wlasnie co to za materiał) na te plastikowe "stelaże".
Opisz cały proces, napisz jakiego kleju używałeś bo sam jestem bardzo zaciekawiony.
  
 
tak zrywałem stary materiał potem to wszystko szlifowałem. Materiał to skaj - sztuczna skórą ( tak miałem napisane na paragonie ) choć ci powiem nie zwracaj na to uwagi ja z początku chciałem obszywać eko skórą ale jak w sklepie dotknąłem materiału to wogóle sie nie rozciągał a ten skaj co mam to ładnie sie rozciąga i pyzatym był tańszy (15 zł 1mb) kleje jaki używałem to był butapren (tez trzeba uważać bo są różne najlepszy jest bardzo gesty) używałem go tylko na prostych płaszczyznach na zagięciach i tam gdzie musiałem naciągnąć materiał to "super glue"
  
 
A czy nie moisz się ze ten super glue zacznie puszczac jak to wylezie na słonce i tem tapiceki bedzie 60'C ?
  
 
no tak jak super gule puści to już na pewno butapren dobrze już wszystko sklei
  
 
No ale wtedy na powierzchniach ktore kleiłes super "smarkiem" porobia Ci sie takie pecherze... Tak bynajmniej mi sie wydaje...
  
 
to i ja popytam... naciagales ciepla czy zimna skaje ? tzn czy podgrzewales ja czyms przy naciaganiu? czy dlugo trzeba to trzymac po rozciagnieciu zanim zlapie?
  
 
naciągałem na zimno. a jakbym kleił tylko butaprenem to pewnie jeszcze bym siedział i trzymał żeby klej złapał dlatego jeszcze używałem "gluta" kutry łapie już w 2 sekundy
  
 
a powiec ile metrow tego skaju jest potrzebne na obszycie calej tapicerki w cabrio?! i jakie sa jeszcze dostepne kolory tego materialu?!
pozdrawiam.
  
 
Nie wiem jeszcze ile zejdzie sie materiału na siedzenia ale na boczki 4 mb wystarczy spokojnie a co do kolorów to były mniej więcej takie Klik Klik
  
 
jako ze dawno nic nie robiłem przy tapicerce (brak czasu) dziś prace ruszyły a oto efekt dzisiejszego wieczoru


  
 
a nie chciałeś użyć specjalnego kleju do tapicerki?
  
 
no no,wyglada to na fotkach naprawde fajnie,podziwiam za cierpliwosc -ja bym nie dal rady
  
 


Ja szykuję się do oklejenia boczków w drzwiach!, więc jak najbardziej jestem zainteresowany wszelkimi uwagami na ten temat.
  
 
Super To jak jest łądnie zrobione zawsze daje fajny efekt
  
 
A jak zamierzasz wyciąć materiał na nawiew pod samą szybą?
  
 
jak narazie wyglada pieknie az sam mam ochote na takei cudo l;atwiej chyba obszyc samemu niz znalesc orginalna bezowa tapicere do cabrio
  
 
Smol, no wreszcie pochwaliłeś się efektami , swoją drogą mógłbyś kolegom napisać ile czasu już przy tym dłubiesz

Ps. Po wskazówki udam się do Ciebie jak tylko uda mi się dostać tanio tapi to mk7 3D...
  
 
jakiego kleju uzywasz?
podgrzewasz czyms ten skaj zeby go uformowac?
juz wyglada bardzo ladnie
  
 
a ile za 1 mb??