[mk5] instalacja szyb elektrycznych

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
stałem sie szczęśliwym posiadaczem szyb elektrycznych mam juz (raczej) wszystkie podzespoły do zamontowania po blacharce. chcialem zakładać instalację ale ku mojemu zdziwieniu instalacja jest oryginalna teraz moje pytanie. czy po podłączeniu przycisków, drzwi i włożeniu bezpiecznika szyby juz powinny działać? pytam zeby pozniej nie byc zdziwiony ze cos nie gra.
  
 
Nie pytaj, podłączaj i ciesz sie.
U mnie poszło bez problemów.
Jedynie wtyczki przycisków nie miały zasilania, więc podciagnąłem z zapalniczki
Pzdr
  
 
u mnie wsadzłem przekaźnik, przyciski, w dzwi silniki i wszystko bangla
  
 
Cytat:
2009-04-21 11:23:20, surec pisze:
u mnie wsadzłem przekaźnik, przyciski, w dzwi silniki i wszystko bangla

a jaki to przekaznik? czy czasami nie jest wlozona teraz zwora?
  
 
przekaznik jest po to aby mozna bylo sterowac szybami bez kluczyka, przy otwartych drzwiach. wystrarczy zwykly przekaznik, np. od ABSu, ktory ma nawet taki sam kolor ale mozna i bez niego...
  
 
Czyli jak rozumiem powinno pójść bezproblemowo założenie elektryki?Dziś właśnie zepsuło mi sie otwieranie manualne po stronie kierowcy.Zastanawiam się czy nie lepiej dolożyć trochę i elektryczne robić.gdzie to wyczaić czy ma się już instalację pod eletryczne szyby?
Ktoś mi podpowie czy jest jakaś różnica w tych w częściach między 3 a 5 drzwiowym mk6.Bo nie wiem czy jakbym bral z 5 drzwiówki spasuje do 3 drzwiówki.
  
 
ja zauwazylem ze przy rozbieraniu autka sa kostki pod dywanem sprawdz tez czy przy drzwiach masz przewody niebieski i zielony i kostke w drzwiach
  
 
Cytat:
2009-04-21 13:17:40, keyzee pisze:
Czyli jak rozumiem powinno pójść bezproblemowo założenie elektryki?Dziś właśnie zepsuło mi sie otwieranie manualne po stronie kierowcy.Zastanawiam się czy nie lepiej dolożyć trochę i elektryczne robić.gdzie to wyczaić czy ma się już instalację pod eletryczne szyby? Ktoś mi podpowie czy jest jakaś różnica w tych w częściach między 3 a 5 drzwiowym mk6.Bo nie wiem czy jakbym bral z 5 drzwiówki spasuje do 3 drzwiówki.


Podnośniki z 3D pasują tylko do 3D a z 5D pasują tylko do 5D.
  
 
groobyg2 - zamontowałeś w końcu te szyby? Działają?
  
 
Cytat:
2009-04-21 17:15:42, Blazey pisze:
groobyg2 - zamontowałeś w końcu te szyby? Działają?

dopiero po malowaniu bede podlaczal wszystko bo autko stoi teraz bokiem do ziemi
  
 
eh czyli wychodzi na to że będę musial jeździć bez otwierania okna Nie mam nic do elektyki u siebie a wszystkie mechanizmy manualne na necie są od 5 drzwiowych
Upewnie się jeszcze-z mk7 też nie podejdzie manualny?
Bo teraz to ograniczone mam strasznie pole poszukiwań.Szkoda mi 300 na nowy
  
 
Cytat:
2009-04-22 08:16:43, keyzee pisze:
eh czyli wychodzi na to że będę musial jeździć bez otwierania okna Nie mam nic do elektyki u siebie a wszystkie mechanizmy manualne na necie są od 5 drzwiowych Upewnie się jeszcze-z mk7 też nie podejdzie manualny? Bo teraz to ograniczone mam strasznie pole poszukiwań.Szkoda mi 300 na nowy

Rozmawialem z Blazeyem na prv o podlaczeniu elektrykow zanim wiedzialem ze mam instalacje to mowil ze to nie zadna filozofia zrobic nowa instalacje
Cytat:
wystarczy do wyłączników doprowadzić masę, zasilanie po stacyjce, dwa przewody do silnika i jeden przewód do podświetlenia. W sumie do wyłącznika wiązka 5 przewodów, w tym jeden cieniutki (podświetlenie).
Robisz sobie wiązkę z dwóch przewodów 2x1.5 do 2.5 mm kwadrat i dołączasz do tego jeden cienki przewodzik. Wszystko puszczasz od wysokości skrzynki bezpieczników (tam sobie zostawiasz z pół metra) do wyłączników w konsoli środkowej. A potem podłączasz: jeden podwójny ciągniesz do drzwi, drugi podłączasz do masy i plusa po stacyjce, a cienki do podświetlenia klawiszy. I po krzyku.