Zamykanie tematow/watkow ... - Strona 4

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-05-11 17:12:20, RumJanek pisze:
A czy nie ma możliwości przeniesienia FEFKu na silnik phpBB? Wybrać serwer (byle nie darmowy) i wszystko przeniesc, poza tym wiem że większe limity sa na takich serwerach a oplata roczna takiego serwera jest groszowa...



Był na walnym taki pomysł, problem w tym, że ciężko przetransportować obecną bazę danych. Trzeba by poświęcić dane i zaczynać od zera, a tutaj wątpię żeby ktoś to poparł.

Jeśli się mylę to mnie poprawcie ale tak chyba jest z tym silnikiem ?
  
 
Cytat:
2009-05-11 17:05:38, Asior pisze:
Dokładnie, czy gdzieś jest napisane, że musimy się cisnąc na motonews ?? zobaczcie ile z tego tytułu jest ograniczeń.


Bo zazwyczaj to się kończy na tym "weźta i zrubta" Niestety ciężko znaleźć kogoś kto to zrobi o ile w ogóle by się znalazł
  
 
Cytat:
2009-05-11 17:37:25, Kijarasz pisze:
Bo zazwyczaj to się kończy na tym "weźta i zrubta" Niestety ciężko znaleźć kogoś kto to zrobi o ile w ogóle by się znalazł



miejsce na serwerze jest od razu - jeden telefon,
osoba siedząca w phpBB - myślę że dałoby radę znaleźć ale nie będzie to gratisowo więc trzeba się liczyć z kosztami. Pytanie czy jest dostęp do bazy i serwera obecnego czy tylko motonews ma?
ale to już dyskusja na osobny wątek
  
 
Lukas, nie chodzi mi o to, że moderator jest od nic nie robienia. Ja wskazałem na tą drugą skrajność.

Asior, będę wyjeżdżał z tą starą śpiewką ilekroć taka sytuacja się powtórzy. Na walne nie ma komu przyjeżdżać, a później jest płacz, że jest tak a nie inaczej. żal.pl.

Cytat:
2009-05-11 17:48:17, lukas_s pisze:
miejsce na serwerze jest od razu - jeden telefon, osoba siedząca w phpBB - myślę że dałoby radę znaleźć ale nie będzie to gratisowo więc trzeba się liczyć z kosztami. Pytanie czy jest dostęp do bazy i serwera obecnego czy tylko motonews ma? ale to już dyskusja na osobny wątek



Ja myślę, iż należałoby skorzystać z okazji, że Daemon będzie na Bożocielnym, spakować zadek w auto swoje lub dołączyć do kolegi z okolicy, przyjechać i na spokojnie, na video wszystko omówić.
  
 
Cytat:
2009-05-11 17:37:25, Kijarasz pisze:
Bo zazwyczaj to się kończy na tym "weźta i zrubta" Niestety ciężko znaleźć kogoś kto to zrobi o ile w ogóle by się znalazł



ale czy ja coś narzucam ??

to już pomysłów nie wolno pisać...... nikt nie karze czegoś tam zrobić..........
  
 
Cytat:
2009-05-11 18:04:54, Piter20 pisze:
Ja myślę, iż należałoby skorzystać z okazji, że Daemon będzie na Bożocielnym, spakować zadek w auto swoje lub dołączyć do kolegi z okolicy, przyjechać i na spokojnie, na video wszystko omówić.



Piotrku wszystko fajnie pięknie tylko z czasem krucho - za dużo na głowie i za dużo pracy. Ostatnio nawet Wojo się zbulwersował że taki nie dostępny jestem - ale to bajka na inny czas

Ja osobiście jeśli chodzi o serwer służę pomocą - tylko pytanie jaką przestrzeń dyskowa nas interesuje bo transfer miesięczny w zupełności 25-30 gb wystarczy. Jak ktoś z "władnych" będzie miał pytania i jakieś informacje proszę o prv.
  
 
Cytat:
2009-05-11 18:36:56, lukas_s pisze:
Ja osobiście jeśli chodzi o serwer służę pomocą - tylko pytanie jaką przestrzeń dyskowa nas interesuje bo transfer miesięczny w zupełności 25-30 gb wystarczy. Jak ktoś z "władnych" będzie miał pytania i jakieś informacje proszę o prv.



lukas_s z serwerem to raczej nie ma problemu całą masa tego jest za niewielkie pieniądze.
Problem jest z przeniesieniem forum. To jest masa roboty, potrzeba do tego człowieka dobrze znającego php, bazy danych i kilka mniej ważnych.
Ja trochę się znam, ale przyznam, że nie na tyle żeby podjąć się odpalenia i przeniesienia forum.
Nikt z klubowiczy raczej nie zna się na tyle żeby to zrobić, a jeśli nawet tak, to nikt nie zrobi tego za darmo.
Ja mogę pomóc, ale sam się tego nie podejmę.
Zresztą taki temat powraca co jakiś czas i kończy się tym, że zapał szybko ulatuje.
  
 
Rozmawiałem na temat przeniesienia tego wszystkiego z Jarkiem i Wilkiem.
Sprawa nie jest prosta, łatwa i szybka . Ja komputerowcem nie jestem i na bank się tego nie podejmę.
Na zlocie podjąłem decyzję o daniu sobie siana w temacie przenoszenia tego na inny silnik.
To forum jest stabilne i to powinno wystarczyć . A znając życie jak się przeniesiemy to zawsze ktoś znajdzie jakieś kolejne "ale" i kolejne...
Reasumując - zostajemy przy takiej formie jaka jest . Ale będzie trochę zmian i udogodnień ku większej przejrzystości forum.
  
 
Dokładnie, dodam tylko, że w trakcie realizacji jest uporządkowanie kategorii poprzez dodanie tzw. podkategorii. Póki co nie potrzeba nam żadnych wodotrysków i migających neonów . W naszych warunkach jest to operacja wymagająca rozwagi w działaniu tak aby nie utracić historii forum i nie spowodować długiego przerwania dostępności forum. Do przenosin podejdziemy na spokojnie w przyszłości, w stosownym czasie.

Szkoda, że na Walnym było mało osób, które mogłyby konkretnie pociągnąć temat przenosin z Deamonem, zadać pomocne w operacji przeprowadzki pytania a potem przystąpić do dzieła - wtedy sądzę, że przeprowadzka byłaby przeprowadzona szybciej niż później ale co zrobić... I żeby nie było nowego dymu, powyższym stwierdzeniem bynajmniej "nie piję" do nikogo

Się napisałem a na to i tak powinien być osobny wątek, ehh bana mi
  
 
Dla niedoinformowanych...

W Mambo jest napisana Strona Główna Klubu, autorem jest Nosek.
Forum natomiast, siedzi na autorskim skrypcie Daemona, a o tej maszynie wiedzę posiada tylko i wyłącznie Jarek. O zaletach nie będę wspominał.

O phpBB, można zapomnieć , jest dziurawe jak ser szwajcarski, niejedno spore forum już się na tym przejechało. Od około roku, śledzę różne skrypty i góra dwa są warte uwagi.

Projekt rozbudowy forum, jest już u Jarka, my możemy tylko czekać na jego wdrożenie.

Karol, coś chyba Ci umknęło z wizyty u Admina.
Sprawa przenosin była omówiona z Jarkiem, jest nawet serwer, trzeba tylko przeprowadzić testy i poczekać na odpowiedni czas.
Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie.

Czy ucieczka z MotoNews'a nie odbije się negatywnie na Klubie ?

Teraz możecie mnie banować, swoje już zrobiłem.
  
 
Cytat:
2009-05-11 23:50:20, Miro pisze:
Dla niedoinformowanych... W Mambo jest napisana Strona Główna Klubu, autorem jest Nosek. Forum natomiast, siedzi na autorskim skrypcie Daemona, a o tej maszynie wiedzę posiada tylko i wyłącznie Jarek. O zaletach nie będę wspominał. O phpBB, można zapomnieć , jest dziurawe jak ser szwajcarski, niejedno spore forum już się na tym przejechało. Od około roku, śledzę różne skrypty i góra dwa są warte uwagi. Projekt rozbudowy forum, jest już u Jarka, my możemy tylko czekać na jego wdrożenie. Karol, coś chyba Ci umknęło z wizyty u Admina. Sprawa przenosin była omówiona z Jarkiem, jest nawet serwer, trzeba tylko przeprowadzić testy i poczekać na odpowiedni czas. Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie. Czy ucieczka z MotoNews'a nie odbije się negatywnie na Klubie ? Teraz możecie mnie banować, swoje już zrobiłem.



To ja mam pytanie a nawet pare pytań:
1. phpBB - dziurawe? hmm wszystko zależy od tego chyba jak się skonfiguruje?
2. Serwer będzie stał u kogoś na strychu? Kto ma stałe IP? Czy jest to od dostawcy? który posiada wiedzę i posiada farmę serwerową?
3. Dlaczego ucieczka z motonews ma się odbić negatywnie?
  
 
Cytat:
2009-05-11 23:50:20, Miro pisze:
Dla niedoinformowanych... O phpBB, można zapomnieć , jest dziurawe jak ser szwajcarski, niejedno spore forum już się na tym przejechało.


Mirku, z tego co wiem to phpBB by Przemo jest dobrze rozbudowywane i ma niezła opinie wsród for na tym silniku. Poza tym Przemek czesto robi aktualizacje i dorzuca poprawki czy dodatki.
Ale co ja tam wiem na ten temat, dopiero sie uczę...
  
 
Dobra panowie spece, nagle wszyscy się na PHP i phpBB znają i najchętniej wszystko by przenieśli a guzik pojęcie mają w temacie. Szczególnie Ty Lukas zabłysnąłeś pisząc, że forum jest na Mambo. Może najpierw pierwsza kwestia - jak na Walnym był Daemon i przyszło do rozmowy odnośnie serwera to nagle osób chętnych do udziału w dyskusji ubyło (ile to przyszło, 15 osób?). Lukas, tak się udzielasz, że dasz serwer, bo to pikuś - czemu nie przyjechałeś na Walne, czemu Ciebie na żadnym zlocie nie widziałem (a w końcu miałeś S na całe forum, chyba od Świętego Mikołaja w prezencie to stanowisko dostałeś).

Po pierwsze - zobaczcie sobie ile wątków - ile postów jest na tym forum. Dla nieobytych - to jest parę GB danych, to jest kawał historii. Kto się podejmie przeniesienia tego wszystkiego, zwłaszcza, że Daemon nie musi, a sądzę, że nawet by nie chciał udostępniać dumpu bazy danych. Ale załóżmy, że taki zrzut już jest - kto to przeniesie do phpBB, tzn do formatu tabel który jest przez niego obsługiwany.

Następna sprawa - serwery motonewsa z tego co pamiętam stoją w USA. Ja na przykład nie pamiętam żadnego większego padu motonewsa, a ilość danych przesyłanych jest ogromna. Weźcie sobie pod uwagę ilu użytkowników jest zarejestrowanych na całym forum - ile zapytań do bazy idzie, gdyby to był pojedynczy serwer bazy to po pierwszych paruset tysiącach zapytań mógłby się wywalić. Tutaj jest to rozproszone, działa replikacja danych i zapytania realizowane sa bardzo szybko.

Jeszcze jedno na koniec - Daemon oferował nam darmowy hosting (ale to już niewiele osób wie, bo prawie nikogo na zebraniu nie było), niestety nikt się tego nie podjął - bo przeniesienie strony to też trochę roboty - ale nikomu się nie chce - przynajmniej nikt pomocy nie zaoferował.
Więc co, może niech wszyscy, którzy się czują na siłach się tutaj zbiorą, zadeklarują pomoc i później się z niej nie wycofają. Następnie przyjadą na Walne lub zlot i potwierdzą swoją chęć pomocy, może wtedy coś się uda zrobić. Na razie słyszę tylko biadolenie, że jest do dupy. Jak jest wam tak źle, to co jeszcze tutaj robicie?

Pozdrawiam Malkontentów, Toradek
  
 
W tym momencie Radku proponuje zadać jedno konkretne pytanie:

Lukas, Rum, Asior - zajmiecie się przeniesieniem forum na inny serwer, zajmiecie się jego administrowaniem i zagwarantujecie, że od strony technicznej będzie przynajmniej nie gorzej niż jest obecnie?

Jeśli którakolwiek z odpowiedzi brzmi "nie" to nie ma sensu drążyć tematu.
  
 
Cytat:
2009-05-12 11:42:39, Pre100n pisze:
W tym momencie Radku proponuje zadać jedno konkretne pytanie: Lukas, Rum, Asior - zajmiecie się przeniesieniem forum na inny serwer, zajmiecie się jego administrowaniem i zagwarantujecie, że od strony technicznej będzie przynajmniej nie gorzej niż jest obecnie? Jeśli którakolwiek z odpowiedzi brzmi "nie" to nie ma sensu drążyć tematu.



Ale dlaczego się mnie kolego czepiasz ?? czy ja coś pisałem o phpBB, ze się znam itd itp ?? ja tylko się spytałem "czy musimy się cisnąć na motonewsie" a nie pisałem nic o MAMBO, PHP, PHPBB, przenoszeniu bazy danych, serwerach itd itp.

Zaproponowałem przeniesienie regulaminu na gł. stronę, ew. do każdego nowo zakładanego tematu. Nie wiem na czym jest napisany motonews...... i nie znam możliwości technicznych (jakbym wiedział że coś jest niemożliwe to bym nie pisał).


Masz człowieku pretensje o to że ktoś coś podsunął, jakiś pomysł ? (drobnych zmian itp) ??



A dla tych co piszą że PHP się sypie, to np: www.tuningforum.pl jest oparte na PHP i działa dobrze, mimo, ze to też całkiem obszerne forum.
  
 
Kolego - nie wiem co ci mogę powiedzieć - może weź psa i idź na spacer ochłonąć trochę.

Podsuwasz pomysły przeniesienia forum (nie ciśnięcia się na motonews), ale zapytany spokojnie czy zajmiesz się tym żebyśmy się "nie cisnęli" zaczynasz się niezdrowo uruchamiać.

Proponujesz rozwiązania, które w przypadku naszego forum są nie realne. Prawda jest taka, że można przenieść forum na inny silnik, na inny serwer - gdzie ci się tylko podoba. Tylko że nikt się tym nie zajmie jak należy.

Twoje pomysły może i są dobre (np tez proponowałem Pop'up z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem), ale nie wymagaj od zarządu czy M i S dostosowywania forum do Twoich widzimisię. Niektórych spraw nie da się od tak załatwić, bo wydaje się nam że tak by było lepiej.

W tej chwili mamy stan jak każdy widzi - nie wiele można zdziałać ale też niewiele się psuje, i przede wszystkim w razie jakiegoś padu mamy zagwarantowany support.
  
 
Wątek odbiegł już znacząco od tematu, proszę o nie obrzucanie się błotem.
Prezes wszystko wytłumaczył i na razie nie pozostaje nam nic innego jak czekać.

Jak ktoś ma konkretne pomysły to niech pisze, ale nie ogólnikowo jak dotychczas - tylko konkrety.

pozdrawiam
bociansan
  
 
Panowie przeczytalem caly watek ale koncowki nie rozumiem. Konkretnie to nie kapuje dlaczego chcielibyscie przenosic forum na inny serwer. Zmiane samej oprawy graficznej jeszcze rozumiem, wiadomo technika idzie do przodu, odświezyc co nieco mozna. Ale sama zmiana serwera co mialaby zmienic ?
  
 
Cytat:
2009-05-12 12:26:30, Pre100n pisze:
Kolego - nie wiem co ci mogę powiedzieć - może weź psa i idź na spacer ochłonąć trochę. Podsuwasz pomysły przeniesienia forum (nie ciśnięcia się na motonews), ale zapytany spokojnie czy zajmiesz się tym żebyśmy się "nie cisnęli" zaczynasz się niezdrowo uruchamiać. Proponujesz rozwiązania, które w przypadku naszego forum są nie realne. Prawda jest taka, że można przenieść forum na inny silnik, na inny serwer - gdzie ci się tylko podoba. Tylko że nikt się tym nie zajmie jak należy. Twoje pomysły może i są dobre (np tez proponowałem Pop'up z potwierdzeniem zapoznania się z regulaminem), ale nie wymagaj od zarządu czy M i S dostosowywania forum do Twoich widzimisię. Niektórych spraw nie da się od tak załatwić, bo wydaje się nam że tak by było lepiej. W tej chwili mamy stan jak każdy widzi - nie wiele można zdziałać ale też niewiele się psuje, i przede wszystkim w razie jakiegoś padu mamy zagwarantowany support.



czy ja coś od kogoś wymagam ??

nic nie narzucam, tylko zaproponowałem. Nie znam struktury tego forum od strony technicznej, jak się nie da zrobić popupa trudno......

zreszta propozycja to nie jest naleganie jak nie odróżniasz.
  
 
Cytat:
2009-05-12 12:33:24, RavenMOH pisze:
Panowie przeczytalem caly watek ale koncowki nie rozumiem. Konkretnie to nie kapuje dlaczego chcielibyscie przenosic forum na inny serwer. Zmiane samej oprawy graficznej jeszcze rozumiem, wiadomo technika idzie do przodu, odświezyc co nieco mozna. Ale sama zmiana serwera co mialaby zmienic ?



Inny silnik forum oferowałby większe możliwości........