Wybór radyjka z Bluetooth

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Znudziło mi się rzucanie telefonem na widok Policji i dojrzałem do zestawu głośnomówiącego. Najbardziej kulturalne wydaje mi się połączenie z instalacją audio samochodu, ale kable odpadają, bo aparaty teraz zmienia się co 1,5-2 lata a samochody rzadziej.
Tak więc przymierzam się do zakupu radyjka z zestawem bluetooth. Ma być tanio. Ma grać nie szumieć.
Oto co wymyśliłem do tej pory:

Sony dość drogo, nie ma wejścia usb i nie obługuje ksiązki telefonu
Overmax Co to za firma? Niby wszystkomajacy ale... made in china?
Dalco to już chyba LOW END, ale może ktoś ma i jest zadowolony? Cena bardzo fajna. Kiedyś kupiłem głośniki Dalco i oddałem,bo grały gorzej niż papierzaki fabryczne.

Będę wdzięczny za wszystkie rady.
  
 
Polecam sony sam osobiście użytkuje podobne z gniazdem usb. Łączność bezproblemowa.
  
 
Jaką masz górną granicę cenową? Może by tak Kenwood?
  
 
Sony to górna granica jak dla mnie
A jesli ktoś potwierdzi że te Clatronic Dalco czy Overmaxy się nadają do czegoś to w tę stronę też patrzę. Ale Sony to chyba bezpieczniejszy zakup.
  
 
W grę wchodzi jeszcze LG tylko nie wiem czy ma mikrofon czy korzysta z mikrofonu komórki.
Oraz Grundig - Blaupunkt - Delphi ?

Ktoś korzysta z radia z BT - jaka jest jakość rozmów przez telefon i wbudowany w radio mikrofon?
  
 
Cytat:
2009-05-10 22:08:22, diesel_power pisze:
Sony to górna granica jak dla mnie A jesli ktoś potwierdzi że te Clatronic Dalco czy Overmaxy się nadają do czegoś to w tę stronę też patrzę. Ale Sony to chyba bezpieczniejszy zakup.



jezeli chodzi o sony - bezpieczniejsze od dalco, medion, od siebie powiem tak: niektórzy sa zadowoleni, mało wymagają... ja jezdziłem pare dni z takim radiem i wkurzalo mnie, radio było kumpla zresztą w jego aucie mrugało, ładnie świeciło i nic pozatym - poprostu nie polecam.
Jeżeli jednak spojrzeć szerzej na dziedzine car-audio, to sony hm nie jest lubiane ja wiem, zaraz odezwą się osoby zadowolone z tej marki, ale mimo wszystko Alpine, Clarion, Pioneer czy Blaupunkt - to są firmy lubiane acha - oczywiście wiem, że istnieją jeszcze firmy mniej znane duzo lepsze od tych wymienionych, jednak rozmawiamy o tych w zasiegu naszej ręki
Kiedyś było też tak, że bluetooth często był wymieniony na aukcjach blaupunktów na allegro, ale potem okazywalo się, ze trzeba było dokupić moduł bluetooth
  
 
No dokładnie tak jest. Clariony np. to już jakaś marka, w opisie bluetooth, ale okazuje się że "ready" to jest za 400 masz moduł dodatkowo. Bez BT już za 250 pln można znaleźć coś grającego markowego, ale jak ma mieć usb i bt to niestety albo china od 200 pln, albo china z lepszą naklejką za 400-500 albo 2x tyle kasy trzeba szykować.
  
 
Możesz jeszcze zwrócić uwagę na radia Pioneera.
Nie polecam radia z mikrofonem wbudowanym z panel lub wykorzystanie mikrofonu telefonie (szkoda kasy)

Ja osobiście używam modelu DEH-P55BT ma mikrofon na przewodzie i montujesz go na podsufitce. Nie ma problemu, że ktoś Cię nie słyszy czy inne historie.
  
 
Ja posiadam Sony MEX BT-2600 i mi się bardzo fajnie sprawuje, jednak nie udało mi się jeszcze z nim sparować telefonu żadnego. Jest też model z USB i te radia nie sa tragicznie drogie. Ja na allegro dałem 400zł gdy w Media Markt itd było po 700. A ogółem się bardzo fajnie sprawuje. Pozdro
  
 
Kupiłem ... LG LAC7700R
zewnętrzny mikrofon
nie ma usb
ale po co jak czyta MP3, a na płytę CD wchodzi muzyki tyle że do Moskwy bym dojechał na jednej płycie.
Co do BT to się na razie nie wypowiem... bo nie mam telefonu z sinym zębem (ale to się zmieni szybko wtedy przetestuję)
Gra ładnie.

  
 
Ja posiadam radio Blaupunkt i nie narzekam chociaz faktycznie tzreba dokupywac modul bluetoth mnie osobiscie jest nie potrzebny bo jakos sie kryje przed policja ale napewno sie przydaje pozrawiam a jezeli chodzi o radia to nie drogie sa blaupunkty a graja calkiem przyzwoicie
  
 
Słowo podsumowania.
Radio fajne.
Gra ok, albo aczej grało dopóki autoamtycznej anteny nie urwałem.
Bluetooth- czyli powód dla któego je wziąłem - no coż, z Samsungiem B2100 którego mam nie działa tj. niby wszystko ok, ja słysze ale mnie nie. Może to kwestia telefonu. zZ innymi nie próbowałem