Jak ustawić silnik w ładzie??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam wszystkich!!! chciałem sie zapytać czy ktoś moze mi pomóc..mam łade 2104(kombi) z silnikiem 1300 i mam taki problem ze nie wiem jak ustawić w niej rozrząd zeby dobrze zapłon działał ii tak samo gaznik!!! cos mam chyba przestawione bo jest troche słaba..jak wciskam gaz to sie tak dusi i ledwo co przyspiesza, pod górke to ledwo co jedzie i nieraz dymi i smierdzi paliwem jak ma obciązenie, i mowie ze wogole przyspieszenia nie ma a jak pompuje gazem to zaczyna sie lepiej zbierac.. dodam ze remontowałem silnik i w gazniku tez wymienilem podkladki i dysze ale nie zaznaczylem jak to ma wszystko byc pozniej ustawione i teraz mam problem co do zozrządu to wiem ze sa znaki na wałku i kole pasowym ale nie wiem jak ustawic ii aparat zapłonowy w jakiej ma byc pozycji!!! w razie czego prosze was o pomoc jak ktos sie zna na takim czyms!!! podam też mój adres email: marekba85@interia.pl pozdrawiam wszystkich i jeszce raz prosze o pomoc!!!
  
 
Z zapłonem to jedź na ustawienie na jakąkolwiek stację diagnostyczną-tam za parę groszy ustawią Ci na lampę stroboskopową i będzie dokładnie tak, jak ma być. Co do rozrządu, to nie mam tu książki, bo bym sprawdził. Lepiej najpierw goń na stację-ustawią ci rozrząd, od razu zapłon, a potem do jakiegoś gaźnikowca, skoro sam nie jesteś pewny, jak ma być. Chyba że na allegro kupisz sobie lampę strobo, bo są takie zabawki i będziesz się sam bawił w ustawianie zapłonu. Ja bym radził pojechać na stację albo do jakiegoś warsztatu.pozdro
  
 
tak chyba zrobie bo samemu to chyba jeszcze gorzej mozna zrobic a w gazniku tez tzreba poziom ustawic a tego to juz wogole nie wiem jak zrobic!!! dzieki za zainteresowanie pozdrawiam ps. a ta lampą to ja sie ustawia??
  
 
Pan na stacji będzie wiedział a ogólnie-"+" na kabel od cewki do aparatu zapłonowego, masa na budę-impulsy z cewki "zasilają" lampę i mruga i tak kręcisz aparatem, zebyś w błysku lampy widział znaki na kole pasowym na wale I tyle Pozdrawiam.
  
 
Zmiast na stacje jechać kup ksiażke typu sam naprawiam łade, lampke strobo z allegro za 30zł i szczelinomierz. 50zl i silnik masz ustawiony