Jaki wzmak wybrać?? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Adrian dlaczego mówisz że ten soniak nie zagra na tym Car Powerze ? przecież on na mostku ma 500 RMSu a X-Plodek 450 RMSu więc powinno miło hulać.
  
 
:adrian_mk6 - to według ciebie ile powinien mieć wzmacniacz, by dobrze zagrać? Miliard wat? A może więcej?

  
 
Adrian pisze o tym drugim wzmaku z moich propozycji a to owszem ma rację że będzie za mało na x-ploda to nie ma żadnych wątpliwości. Ale ten pierwszy jak najbardziej będzie pasować mocowo będzie mieć na pewno elegancką kontrolę nad głośnikiem
  
 
a czy x-ploder 1500w jest lepszy od JBL 1000W lepiej gra
  
 
Cytat:
2009-05-21 12:12:20, Szczurek1986 pisze:
Adrian pisze o tym drugim wzmaku z moich propozycji a to owszem ma rację że będzie za mało na x-ploda to nie ma żadnych wątpliwości. Ale ten pierwszy jak najbardziej będzie pasować mocowo będzie mieć na pewno elegancką kontrolę nad głośnikiem



No pisałem o tym drugim . carpower 1502 by był git majonez do x-ploda i do JBL równierz. Blazey jak dla mnie to wzmacniacz powinien mieć jak najwięcej mocy żeby miał dobrą kontrole nad głośnikiem
  
 
Cytat:
2009-05-21 16:25:20, djsmleko pisze:
a czy x-ploder 1500w jest lepszy od JBL 1000W lepiej gra



To zależy ,byś musiał mieć odsłuch bo JBL ma ładną skuteczność (93 dB) a x-plod ma 89dB . Ale w tym x-plodzie mi nie pasuje te pasmo (15 - 2,000 Hz ) jak na głośnik nisko tonowy to troche dużo. może JBL będzie miał lepsze zejście . Djsmleko napisz jeszcze nam jakiej muzy będziesz słuchał jak techno to raczej x-plod a jak czarna muza to stawiałbym na JBL ze względu na te pasmo .
  
 
techno i hip-hop słucham ale najwięcej techniawek słyszałem jbl jak gra i zdalega jaki jest bas x-plodera tez ale 1200w miał albo 1300w

[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-05-21 20:43:58 ]
  
 
Jeśli ma grać techno to może weź kup sam głośnik a zrobienie skrzyni zleć komuś będzie dość tanio a z efektem nie będzie wykonanie skrzyni trudne ponieważ pod techno najlepiej zrobić skrzynkę zamkniętą.
  
 
A najlepiej podjechać do sklepu car audio. W porządnym sklepie dobiorą głośnik do zestawu, muzyki, a nawet na próbę wsadzą kilka do odsłuchania (tam, gdzie pracowałem tak było). A jak widzę, to do tej pory, tylko jeden wspomniał rozsądnie o paśmie, skuteczności... Dla reszty ważna jest tylko MOC. Normalnie same Lucki Skywalkery - NIECH MOC BĘDZIE Z TOBĄ!!

A wzmacniacz nie musi i nie może mieć od razu pierdyliarda wat. Przecież przy instalacji 12V są spore ograniczenia.
  
 
prosze o pomoc macie wiecej pojecia na ten temat jesli mozecie do 800zł dobrac mi tube i zmacniacz pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-05-22 21:38:58 ]
  
 
prosze o zamknicie tematu
  
 
hmm czyżbyś coś nabył ?
  
 
kolega mi polecił taki sprzet tylko kasy czeba miec
tyba X-plod
wzmacniacz SONY XM
głosniki przód PIONEERA
radijko PIONEER
tylnie głosniki SONY XM
kondensator PEIYINGA
i jak uważacie dało by rade ale cena nie ziemska 2140zł








[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-05-23 01:12:17 ]
  
 
Szczerze mówiąc ten zestaw nie ma aż tak wielkiej mocy aby był potrzebny kondensator wystarczą dobre grube kable. Z tego co pamiętam to Ty raczej będziesz słuchać szybkiej muzyki a ten głośnik ma 38 cm a to raczej pod czarne rytmy się stosuje.


[ wiadomość edytowana przez: Szczurek1986 dnia 2009-05-23 10:46:46 ]
  
 
hmm... sam mialem kiedys kiedys sony xplod ale 2 x 30 cm i powiem szczerze ze przy szybkiej muzie to one dudnia a nie graja . a 38 cm to juz wogole glosnik nie ''wyrobi'' . 38 cm tylko do wolnych bitow.

a co do wzmaka SONY XM-444 to za ta cene co jest w aukcji mozna kupic duzo lepszy wzmacniacz.

kondensator tak jak napisal Szczurek1986 jest nie potrzebny . to tylko wyrzucenie kasy w błoto. postaraj sie o grube kable i tyle.

te glosniki na przod pioneera to jakas zupelna kaszana i tez sporo kosztuja.

na tyl zamiast jajek sony , jesli juz chcesz jajka to kup uzywane JBL GTO 937- dostaniesz juz za 150 na allegro . chociaz osobiscie ja bym zainwestowal w dobry zestaw przedni , wygluszyl drzwi i bedzie super.

i na pewno sporo zaoszczedzisz kasy. ale wybor nalezy do Ciebie
  
 
a jaki zmacnacz bys mi polecił do 400 zł
i tube do techna ja cos takiego znalazłem
JBL
  
 
JBL całkiem fajny i zaskakuje mnie jego efektywność Tylko niewiem jak on się zachowa przy techno . Kup takiego bez skrzyni i daj tak jak koledzy niżej pisali do jakiegoś sklepu car-audio żeby ci zrobili skrzynkę albo daj im do zestrojenia ,bo jak dla mnie to standardowa skrzynka ...


PS. Na twoim miejscu brałbym zestawik : Lanzar Max 12 i CP 1502 . Do tego grube kable ( 50^mm ) i będzie ładny zamiot . Sprzęt bardzo chwalony na Elektrodzie i niedługo ja taki kupie . Może wypowie się ktoś kto posiada taki zestaw Pozdro
  
 
prosze o zamkniecie