[OGÓLNE] Metaliczne tarcie w kole podczas hamowania

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak jak w temacie,
Właśnie wróciłem do domu, i w połowi trasy powrotnej coś zaczęło mi trzeć przy hamowani w przednim prawym kole, taki ewidentnie metaliczne pogłos ma, wiem wiem że sprawdzić mam, ale o 22 to nic w nocy nie zobaczę, Ale może się coś tu dowiem co to może być
pozdrawiam ;*

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-12-07 23:39:42 ]
[ powód edycji: Temat kolego, temat! ]
  
 
Klocek hamulcowy sie skonczyl i trze metal/metal o tarcze


[ wiadomość edytowana przez: Byras dnia 2009-12-07 22:16:44 ]
  
 
Tak myślałem że to może być od klocka, ale tak się dzieje nawet gdy odpuszczę hamulec, przez chwile słychać te tarcie jeszcze ;/
  
 
A jak kwestia samego hamowania? Ja miałem przypadek, że raz miałem hamulec żyleta a innym bardzo słabo, nawet przy mocnym ciśnięciu. Pękł klocek w połowie i jedna część zachodziła na drugą co jakiś czas więc powierzchnia przylegania była prawie zero. I również było lekkie tarcie słychać czasem aż się nie wysunęła jedna część z spod drugiej.
  
 
Cytat:
2009-12-07 23:08:14, KissEK pisze:
Tak myślałem że to może być od klocka, ale tak się dzieje nawet gdy odpuszczę hamulec, przez chwile słychać te tarcie jeszcze ;/



No właśnie kolego jak się kończą okładziny klocka to zostaje sam metal, on trze podczas hamowania jak i moze trzec gdy hamulec się odpuści..
  
 
Dzięki bardzo, trochę mnie podbudowaliście hehe
  
 
No ale jak doprowadziłeś do takiego stanu to możliwe że i tarcze będą do wymiany..
  
 
Cytat:
2009-12-08 02:58:44, yezXR3i pisze:
No ale jak doprowadziłeś do takiego stanu to możliwe że i tarcze będą do wymiany..


Hehe Yezu pocieszyłeś kolegę
  
 
Nie straszcie gościa, może mu po prostu wpadł kamień. To nie żart, miałem tak
  
 
Dobra Dobra ;p postraszyli ;d
Jeszcze pytanie, czy jak wymieniać klocki to tarcze też? Jak zaglądałem tam z 3 tygodnie temu to tarcze były eleganckie ;p
I czy mogę napotkać przy tym jakieś trudności?
  
 
trudności w zasadzie nie ma żadnych ale dla jednego skręcenie długopisu jest trudne wiec zalezy od predyspozycji

ściągnij koło zobacz, nie zobaczysz nie bedziesz wiedział.

Jesli tarcze nie mają rowków i widać,ze mają jeszcze zapas do granicy to zmieniaj same klocki a jesli maja rowki, rowy i zywot się już ich kończy to i razem z tarczami ale tego to już Ci na forum nikt nie powie bo nikt nie widzi jak to wygląda.