[MKV]Zmiana silnika 1.6 EFI8v na ZETEC

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam tak jak w temacie moje 8v sie rozsypało . . . zastanawiam sie nad załozeniem zeteca szukam i szukam na forum i nie moge znalesc co trzeba bedzie zmodyfikowac co dokupic i co do czego . z tego co wiem to silnik spasuje elegancko . a co ze skrzynią ? wiem równierz ze cos z elektryką trzeba kombinowac równierz problem tyczy sie instalacji gazowej . . jest ona drugiej generacji czy podejdzie do zeteca ? prosze o pomoc dzieki


[ wiadomość edytowana przez: slavus13 dnia 2009-05-25 07:34:30 ]

[ wiadomość edytowana przez: slavus13 dnia 2009-05-25 07:36:15 ]
  
 
U siebie robiłem taka zmiane, chłodnica/skrzynia/zbiorniki/EDIS zostaja Twoje, reszte wymieniasz, instalacja kompa, komp, rure gorna i dolna chłodnicy, cienka powrotna zostawiasz bo pasi.
Instalacje skrzynki mozna zostawic jak i skrzynke, trzeba tylko wtyk na podszybiu zmienic.
Ale mozesz i to wymienic zeby było tip tpo.
Obudowa filtra powietrza rowniez, no i licznik bo obrotek nie bedzie chodził, ewentualnie jego przerobka badz zmiana samego obrotka.
Zawór APS znajduje sie on przy module EDIS, wydech od kolektora do kata, reszta pasuje.
Jesli nie masz wspomagania to dodatkowo maglownica, przewody jej i zbiornik.
No i w zasadzie to wszystko.
  
 
a u mnie obrotek chodzi...
  
 
bardzo wyczerpująca odpowiedz dzieki a czy da sie jezdzic bez montowania wspomagania ??? co atedy sie bedzie działo z pompą ?? ,
a tak na nawiasie szukam 1.6 8v EFI bo sie przyzwyczaiłem do niego a mój padł ;>, a co do wymiany na zetec to jeszcze martwi mnie sprawa elektryki czyuli silnik komputer czy dam sobie rade ?



a czy np mając silnik 1.6 monowtrysk 8vczy da sie w nim zamienic dolot ssący od EFI ? czy to spasuje ?? oczywiscie auto dodatkowo zagazowane mam
  
 
ja u siebie robiłem podobnież i nie montowałem wspomagania , pompe zatkałem półkolistę rurką i zalałem olejem i wszystko jest OK, tylko na postoju ciężko kręcić.. ;/
  
 
jak chcesz silnik 1.6 8v to kolega matiwo ma albo miał za małą kase w bardzo dobrym stanie
  
 
jak masz gdzies 1.6 gaznik czy monowtrysk to mozesz brac, Tobie potrzebny jest goły silnik, a reszta pasuje, bo to te same silniki, rozniace sie osprzetem, wtryskiem, etc.
  
 
a masz namiary na kolege matiwo ?? ;>;> chetnie przygarne taki silniczek
  
 
Cytat:
2009-05-26 09:12:18, slavus13 pisze:
a masz namiary na kolege matiwo ?? ;>;> chetnie przygarne taki silniczek


a zobacz w postach, przecież łatwo znależć po nicku...
http://motonews.pl/forum/?op=fvt&t=228292&c=129&f=20