Swap z 1.6 na 2.0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Marzy mi się swap w mojej corolli (2002) 1.6 vvti na 2.0 D4
Pomijając na razie aspekt finansowy (poniekąd bardzo ważny), zastanawiam się czy jest to wykonalne bez zmiany sprzęgła i skrzyni biegów
Może ktoś z klubowiczów jest na tyle obeznany z z tematem od technicznej strony że może coś mi o tym powiedzieć...
  
 
heh kiedys ktos powiedziął że przy takich swapach musisz sobie okreslić w przybliżeniu koszty takiej operacji.....a potem pomnożyc je razy 2.......))))..bo zawsze coś sie spi......i
  
 
Nie jestem obeznany od strony technicznej, ale proponowałbym Ci wzięcie pod uwagę innej opcji. Sprzedaj obecną Corollę i kup sobie nową z dieslem. Finansowo wyjdzie prawdopodobnie porównywalnie, a jaka radość z posiadania nowego auta.

  
 
Mnie się też marzy swap ale na 2.0 T (245 km) i wiem, że to co musiałbym zrobić to:
1. silnik ze skrzynią i układem wydechowym
2. półosie napędowe - większy moment
3. ECU - inna elektronika

Wniosek jest taki, że z 1.6 na 2.0 zakres operacji będzie podobny i nie opłacalny
  
 
Różnica między benzyną a dislem jest spora napewnao sprzęgło jest inne a i moment strasznie wielki tak więc cały front będziesz potrzebował z elektroniką czyli krótko lepiej pomyśleć nad nowym
  
 
jasiu... to chyba Ci podcieli skrzydelka... nie bedize swapa

  
 
Ja mam marzenie swapa silnik od corollki ts do yarisa ale to po gwarancji może
  
 
ale on chciał zmienić na 2.0 D4..a nie D4D ...oj Toytotowcy...Toyotowcy.....to benzyna jest))
  
 
ja tam nie znam silników jak już powiedziałem chodzi o znaki na nich
  
 
To taj jak kiedyś napisałem że gdi jest też dislem niestety nie jestem pojętny w tych znaczkach ktoś do mnie mówi a ja nic SORRY Ja sięjednak najlepiej na audio znam
  
 
mozna poszukac w japonni kompresora do 1,6 ale i tak koszt bedze duzy
  
 
a ty zyzy co plnujesz coś wyszło z planów czy narazie szukasz
  
 
Witam ponownie i dziękówka za wszystkie odpowiedz!!!!!!
Gadałem już z jednym kolesiem co to troche wie na tan temat i kazał mi się dowiecieć kilku szzcegółowych rzeczy (spisałem na kartce, bo bym nie zapamiętał takie nazwy ) w toyocie na temat skrzyni i sprzęgła. Jak sie okarzą odpowiednie to tylko koszt silnika i samej zaminay...