[ZAFIRA] tarcze

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
WITAM
mam pytanie po jakim perzebiegu zużywają się tylne tarcze hamulcowe obecnie mam przejechane 130 tyś i są dości konkretnie zjechane a przód jest dobry bo zastanawiam się czy to orginalny przebieg jeśli ma to znaczenie to zafira była ściągnięta rok temu z niemiec
Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Forest dnia 2009-06-06 19:45:40 ]
[ powód edycji: TEMAT! ]
  
 
Ośmioletnie rodzinne auto nie może mieć takiego przebiegu. Tylne tarcze kontroluj co 50tys.Najczęściej, przy normalnej eksploatacji w manualu wytrzymują spokojnie 100tys. Najprawdopodobniej ktoś nie zauważył, że tylne klocki się skończyły i zdarł tarcze. Wymień na jakieś firmowe niekoniecznie oryginały. Nigdy nie przetaczaj.
  
 
Moja Zafi ma przegonione prawie 140 000 i tylne tarcze wytrzymają jeszcze jedne klocki.(Ostatnio zmieniałem klocki). Zgadzam się z przedmówcą,ktoś skatował tarcze jeżdżąc bez okładzin
  
 
Tylne klocki pewnie nie mają czujników i skoro nie wywaliło nic na kompie to nikt nie zaglądał. Gdyby autem jeździł prawdziwy Niemiec to diagnosta zwróciłby mu na to uwagę...
  
 
Tylne klocki nie mają czujników...
  
 
a ma jakies układ stabilizacji jazdy?? bo znajomy (handlowiec) w pasacie wymiane klocków tył 30tys a tarcze przy okoł0 120tys.. i sie dziwiwił ze tak szybko a okazało sie ze stabilizacja jazdy przychamowywała tylne koło przy agrsywnej jezdzie..
  
 
Przy ostrej jeździe faktycznie klocki znikają w oczach. ESP mocno im w tym pomaga. Stosowanie wyczynowych klocków do standardowych tarcz to również wyrok śmierci dla tarcz.
  
 
Cytat:
2009-06-07 22:35:52, YANNOSICK pisze:
Przy ostrej jeździe faktycznie klocki znikają w oczach. ESP mocno im w tym pomaga. Stosowanie wyczynowych klocków do standardowych tarcz to również wyrok śmierci dla tarcz.


wyczynowe klocki to i tarcze - musza sie zgadzac własciwości cierne...
  
 
Witam
dzięki za wypowiedzi a co do stabilizacji toru jazdy to większość zafir ma esp a tarcze i klocki to chciałbym kupić z wyżej pułki coś pod sport brat mi patrzył i takie klocki coś 200zł a firmy nie pamiętam a tarcze brembo

[ wiadomość edytowana przez: DONALDz dnia 2009-06-08 17:07:34 ]