Problem z ladowaniem MK7 1,3

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam mam problem z ladowaniem akumulatora ktore wynosi 11,8V a po dodaniu gazu miernik pokazuje 12,3V
Czy to bedzie rugulator napiecia na alternatorze? jesli tak to czy mozna to gdzies kupic?
dziekuje

[ wiadomość edytowana przez: pawelo dnia 2009-06-07 18:40:12 ]
  
 
Wszystko mozna kupic dzisiaj, nawet caly alternator.
Jak sie zachowuje kontrolka?
zlec to zawodowcowi ~150 zeta trzeba liczyc
  
 
Proszę edytować tytuł aby był zgodny z regulaminem.
  
 
up
  
 
Podczepię się pod temat, mam ten sam problem to samo auto, ale mój nie ma ładowania wogóle, myślałem że to pasek bo już piszczał, wymieniłem, naciągnołem i nic kontrolka się pali i ładowania nie ma. Czy to regulator, czy może już cału alternator się sypie? Aku naładowany daje 12,5 ~ 12,8 ma 3 miesiące, a po odpaleniu spada do 11,9~12,2 i nie reaguje na gas( sprawdzałem na klemach). Pomocy!
  
 
Jak nie spróbujesz wymienić regulatora to sie nie przekonasz. Sprawdź najpierw czy przy samym altku masz napięcie.
  
 
W takim razie jeszcze jedno pytanie, mianowicie: jaki jest regulator napięcia w escorcie mk7 bolero II z silnikiem 1,3 endurae? Bo według sprzedawcy są dwa - taki z kabelkiem i taki bez niego w związku z tym trochę zgłupiałem...
  
 
Marek_ELA samemu obadaj
  
 
No dobra wściekły wyjołem alternator i... kabelki wszystkie ok, regulator z kabelkiem, koszt regulatora 50~60 zł. Nasuwa się tylko pytanie: Czyto musi byc regulator? Przed wyjęciem alternatora sprawdziłem napięcie po odłączeniu go od sieci, na wolnych obrotach, wynosiło 0.0~0.9V, a potem 0.0, pasek wymieniony i napięty. Czy te wszystkie objawy pasuja do regulatora? Czy może jakieś diody czy coś?

[ wiadomość edytowana przez: Marek_ELA dnia 2009-06-09 17:25:28 ]
  
 
wydaje mi sie ze inaczej tego nie sprawdzisz jak nie wlozysz regulatora. No chyba ze jak wyjmiesz regulator spojrz na szczotki czy nie sa wyrobione. Napisz do Blazeya, on moze cos wiecej powiedziec ::

[ wiadomość edytowana przez: groobyg2 dnia 2009-06-09 17:51:05 ]