[mk6] Jak odkręcić czujnik faz rozrządu? Jaki klucz?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, na zdjęciach przedstawiam problem (poniżej)
Po czytaniu forum wydaje mi się że cieknie od czujnika fazy rozrządu, ale znajomy twierdzi że to nie to. Wczoraj rozkręciłem tak jak na zdjęciach i wszystko czyściłem od oleju, dziś po dojechaniu do pracy patrze znowu olej więc znowu rozkręciłem ale teraz zrobiłem foty, może ktoś pomoże.
Silnik 1,8 16v XR3i 92r.

Foty (niestety z telefonu)


























[ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-08-14 19:00:28 ]
  
 
wyglada na to ze to cieknie z gory, moze uszczelka pokrywy zaworow
  
 
Cytat:
2009-08-12 18:45:33, artiko pisze:
wyglada na to ze to cieknie z gory, moze uszczelka pokrywy zaworow


Jeśli to uszczelka, to musiało by cieknąć nad tym czujnikiem, ponieważ z boku bloku silnika uszczelka jest sucha i czysta, a olej był pod łapą cewki mocowanej do bloku
  
 
cieknie czujnik faz rozrzadu.nalezy go wykrecic,odtłuscic wszystko i na jakiejs uszczelce z tubki albo dobrym silikonie złozyc.
nieszczelny potrafi zapaprac cały tył silnika i pod cewką...
  
 
Cytat:
2009-08-13 08:57:46, Lachu8v pisze:
cieknie czujnik faz rozrzadu.nalezy go wykrecic,odtłuscic wszystko i na jakiejs uszczelce z tubki albo dobrym silikonie złozyc. nieszczelny potrafi zapaprac cały tył silnika i pod cewką...



Dzięki za odp. zaraz się postaram go odkręcić i zobaczyć, ale z tego co piszesz to powinno być to.
później napisze co z tego wyszło



No niestety dziś tego nie zrobię bo nie mam takiego torxa (potrzebny jest 40 a ja mam tylko do 30)


[ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-08-13 09:29:33 ]
  
 
Kupiłem sobie komplet torx'ów i na nic
Torx T30 jest za mały a T40 nie chce wejść (jest za duży)
Jak odkręcić czujnik faz rozrządu? Jaki klucz?
Może to nie jest torx, nie wiem bo nie widzę tego, bo ogólnie ciężko tam dojść lub cokolwiek zobaczyć, ale imbus też nie pasuje.
Tam jest śruba na torx t35 (jest taki)??
proszę o pomoc


[ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-08-14 19:15:32 ]
  
 
Tak jest Torx 35 śruba moze byc dodotkowo wkrecona na klej, wtedy dość cięzko się ją wykreca.
  
 
Cytat:
2009-08-14 19:38:34, zeberko pisze:
Tak jest Torx 35 śruba moze byc dodotkowo wkrecona na klej, wtedy dość cięzko się ją wykreca.


Dzięki za info
Tego się obawiałem, czyli mój nowy komplet się nie przyda
Muszę poszukać teraz T35