Vectra A - Vectra B - dokąd zmierzamy?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przez 4 lata bylem użytkownikiem Vectry A 1.8i rok 1990 (sedan). Cztery miesiace temu zminiłem autko na młodszą Vectra B 1.8 16V rok 1999 (kombi).
Musze powiedzieć że nie za bardzo podoba mi sie droga rozwoju motoryzacji. Porównujac te dwa samochody:
vectra A 90KM - vectra B 115KM (plus 200 KG dodatkowej masy)
efekt: nowa nie chce za bardzo sie rozpędzać i w ogóle jeździ słabo!
tak samo zawieszenie:
-stare było bardzo trwałe, sztywne + dobre opony (używałem Falken-ów rozmiar195) i to była jazda.
- nowe zawieszenie jest mięciutkie jak w "Nubirze" i sprawia że na zakretach nie mozna czuć sie zbyt bezpiecznie, przyjemność z jazdy już nie ta sama...

OK. Są tez zalety nowej:
pali chyba troszeczke mniej i pewnie jest bezpieczniesza.

Ale czy to jest to "co rekiny lubią najbardziej"?

Ciekaw jestem czy wasze wrażenia pokrywają się z moimi.
  
 
Trudno mi mówić o wrażeniach z jazdy.Jeździłem najpierw słuzbową astrą,teraz jeżdżę prywatnym kadetem.Generalnie musze powiedziec,że wg mnie czym nowsze auto tym jest brzydsze.
  
 
do "jackoj":
a propo bujajacego zawieszenia - jezdzilem nubira. lanosem i jezdze caly czas Vectra B - wg mnie "zawieszenia" sa zupelnie inne - vectry jest odczuwalnie twardzsze, moze masz walniete amorki i czs na wymiane? w Polsce kombiaki nie dosc ze sa krecone to sa b. wyeksploatowane - jak szukalem swojego to sie napatrzylem na takie cacuszka z zewnatrz nowki a flaki to jeden wielki zmeczony zajezdzony chłam.
PZDR
Dab
PS. Porownywanie Vectry B do Nubiry pachnie prowokacja!!! i nieprzystoi na tym Forum...

do "critt":
twoim zdaniem Vectra A jest ladniejsza od ponadczasowej B?
omega ladniejsza od B?
a stara lagunka ladniejsza od nowej??
renowka 19 ladniejsza od meganki?
5 ladniejsza od Clio?
i tak mozna bez konca...
eeee no co ty...bez przesady
wg mnie generalnie nie ma regul - jednak przewaznie nowe modele sa jednak mimo wszystko ladniejsze - wyjatkiem temu zaprzeczajacym jest nowy twor specow od designu opla - nowa Vectra C - skrzyzowanie scenika z thalia - jedna wielka rozpacz i porazka (((
  
 
Popatrz na dane Vectry C z b.r.!!! To dopiero wół! 2,2 litra a 10,2 s do setki! No za wyjątkiem 3.2 V6 (7,5 do setki) ale z takim silnikiem to i czołg by pofrunął
Co do wyglądu - ja jestem zakochany w Vectrze B - nie sądzę aby C lub A były tak ładne (ale nie twierdzę, że są brzydkie )
Witek
 
 
W palni podzielam te opinie!
  
 
Dab a dlaczego Ty jeszcze nie jesteś członkiem klubu Vectry? www.vectra.unlimited.prv.pl
 
 
Tak w zasadzie to sm nie wiem, po prostu kiedys zaczalem zagladac na strone OKP, po jakims roku zapisalem sie i tak zoastalo.
Na stronie klubowej Vectry bylem z 2 razy i wydawalo mi sie ze tu zaglada wiecej osob...
(myle sie?)
Pozatym ten klub zrzesza wszystkich sympatykow opla - a nie tylko posiadaczy/milsnikow konkretnego modelu.
Czy ty nalezysz do klubu Vectry? Jak tak to skrobnij mi co nieco o nim - moze zmienie oflagowanie
Pozdrawiam
Dab
  
 
Vectra C to z wyglądu KIA, Hyundai albo inne cos z korei jedyna prawdiwa i ponadczasowa Vectra to B bez liftingu HOWG
A tych co sądzą inaczej niech pożre mój tomahawk
  
 
nie, no trzymajcie mnie bo nie zdzierze....
Co powiesz o przezroczystych jednoczesciowych lampach przednich, co powiesz o przyciemnianych lampach cofania, co powiesz o rewelacyjnym podkresleniu linii (kanciaste przetloczenia) Vectry B po liftingu, co powiesz o nowoczesnym ksztalcie swiatel przeciwmgielnych, co powiesz o chromach na atrapie chlodnicy, co powiesz o dodaniu (wreszcie) do wersji z silnikiem 1.6 obrotomierza i lampki rezerwy paliwa, co powiesz o poprawieniu wyswietlacza pokladowego - psujacego sie niemilosiernie w pierwszych wersjach, co powiesz o rozdmuchanych zderzakach wizualnie ja powiekszajacych(juz bez tych paskudnych czarnych gum), co powiesz wreszcie o wielu innych poprawkach-przerobkach o ktorych tu nie wspomne bo zanudzilbym wszystkich (no moze z wyjatkiem tyh co posiadaja Vectre)
Ja nie ujmuje piekna tkwiacego w wersji przed liftingiem, ale Vectry po nim sa juz tak dopieszczonym cacuszkiem ze...no brak mi juz slow aby to opisac.
Powiesz mi ze to NIC, ze model sprzed 99' bez tych wszystkich uszlachetniajacych dodatkow jest milszy oku? Bez jaj..z calym szacunkiem
Chyba Twoj Tomahawk trąci juz chyba myszka i czas pomyslec o jego wymianie na model po liftingu? Czego ci zycze i mocno polecam.
PZDR
Dab