[ASTRA G] - SPORTOWE ORYGINALNE ZAWIESZENIE - jakie spręzyny

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Potrzebyje kilku informacji - może ktoś sie juz spotkal z podobym problemem - mianowicie - pękła mi jedna sprezyna w tylnim zawieszeniu (oststnie zwoje - mozna dalej jechac). Chce wymienic, ale mam wersje samochodu SPORT - z tego co sie dowiedzialem te wersje mialy miedzy innymi oryginalnie fabrycznie montowane sportowe sprezyny ( co potwierdza sie z ich oznaczeniem - odczytalem na sprezynach JY - podobno standardowe to JP). Szukam gdzies sprezyn które mógłbym założyć, aby nie podnesc za bardzo tyłu samochodu.
Oryginalne w serwisie to cena ok 820 zl nie wnikajac czy za szt czy dwie, gdyż to juz nie istotne - nie dam 800zl za sprezyny.

Sprązyny które mam maja srednice drutu 12,5mm ( oryginalne mają podobno 10,5mm w kombi jest 13,5mm) - mierzone na srodku wysokosci - ostatnie zwoje są ciensze.

Nie wiem jaka powinny miec wysokosc sprezyny oryginalne bez obciążenia, a jaką wysokość te sportowe.
Potrzebuje informacji czym różnia sie te sportowe sprężyny od oryginalnych? Jakie sa wysokości standardowych i sportowych? Czy jest dużo wyższy tył po założeniu oryginalnych zamiast tych sportowych?

  
 
Porównaj ceny i parametry u producentów sportowych lub tuningowych elementów zawieszenia.
  
 
te od Sportive są 20 mm niższe od serii
  
 
Znalazlem na allegro sprezyny sport ale min -40 - czyli nie bedą dobre bo obniżą mi wiecej niz w standardzie , zreszta sa jakies dziwne - czesc zwoi jest zageszczona i nie wiem czy po zalozeniu sie nie scisna i nie bedą ocierały o siebie???
  
 
ja mam -30 od H&R wiec moze majä tez -20mm od standardu czyli wys. sportive-ale w sumie jak niemasz kasy to wsadzil bym standartowe -to tylko 20 mm
  
 
Szukam używki - moze komus tez pękla i została mu jedna taka jaka potrzebuje? Jesli nie znajde pewnie zdecyduje sie na JAMEX po ok 60zl szt -
Myslalem ze wiecej jest obnizony - 20 mm to rzeczywiscie niewiele - dziwi mie tylko ze te obniizane sa az o 2mm grubsze ( 12,5 -standard ma podobno 10,5 -???)
  
 
Cytat:
2009-06-24 09:46:28, Arty pisze:
Szukam używki - moze komus tez pękla i została mu jedna taka jaka potrzebuje? Jesli nie znajde pewnie zdecyduje sie na JAMEX po ok 60zl szt - Myslalem ze wiecej jest obnizony - 20 mm to rzeczywiscie niewiele - dziwi mie tylko ze te obniizane sa az o 2mm grubsze ( 12,5 -standard ma podobno 10,5 -???)



Jeśli chcesz kupić jedną sprężynę to ci odradzam, zawsze wymieniaj parami, pamiętaj że z ilością km i dziur sprężyna dostaje i może być tak że kupisz jedną sprężynę taką samą jak miałeś a auto potem będzie krzywo stało, więc dwie sztuki kupuj nie jedną!!!
  
 
chodzi tez o twoje bezpieczenstwo-nie oszczedzaj w zlym miejscu
  
 
OK zaloze dwie standard - chyba kupie JURID - pare osob mi je zachwalalo - a 20 mm to rzeczywiscie niewiele - myslalem ze jest wieksza różnica.