Czy to bedzie grać? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Podpowie ktos cos?
  
 
nikt ci nie odpowie ja bym pomógł ale sie tez słabo co znam pozdro
  
 
a ile masz funduszy??
  
 
Cytat:
2009-06-25 12:48:12, dino84 pisze:
Dostalem od kolegi wzmacniacz 2 kanalowy z mozliwoscia wyjscia na 3 glosniki.




Możesz to wyjaśnić bo nie bardzo rozumiem.

Co do reszty to zależnie od Twojej woli. Jak Ci brakuje "dołu" to dokup sobie suba, a jak tego nie potrzebujesz to podepnij te Helixy. W sumie to one sobie fajnie radzą bez wzmacniacza na samym radiu, dopięciem wzmacniacza już jakoś przesadnie dużo z nich nie wydobędziesz.
  
 
Tak tez zrobilem, czyli przod zostawilem pod samym radiem natomiast instalacje polozylem, wzmaka przykrecilem w bagazniku i bede sie rozgladal za jakas skrzynka.
Odnosnie tego wzmacniacza - mozna do niego podlaczyc 2 glosniki i subwoofer jednoczesnie
Tak jak pisalem kasy bardzo nie mam tak wiec kombinuje i wydumalem zeby dorobic skrzynke do glosnika 25cm Mac Audio 2-droznego. Na wzmacniaczu jest odciecie wysokich i srednich tonow takze gralby samymi niskimi... no wlasnie graloby to jako tako czy nie bardzo?

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2009-06-29 12:35:45 ]
  
 
Cytat:
2009-06-29 08:31:39, dino84 pisze:
Odnosnie tego wzmacniacza - mozna do niego podlaczyc 2 glosniki i subwoofer jednoczesnie.



Czyli masz wzmacniacz nie 2 tylko 3 kanałowy
  
 
Cytat:
2009-06-29 18:19:16, Shaq pisze:
Czyli masz wzmacniacz nie 2 tylko 3 kanałowy



Nie koniecznie - 2 kanalowke mozna mostkowac na 3.
  
 
Cytat:
2009-06-29 18:19:16, Shaq pisze:
Czyli masz wzmacniacz nie 2 tylko 3 kanałowy



2 kanałowy działający w trybie Tri-Mode.

Tylko kolego posiadający ten wzmak - zorientuj się najpierw odnośnie impedancji głośników w trybie Tri-Mode. Zdarza się że wzmak działa stabilnie tylko w aplikacji 2x4+8 Ohm.
  
 
Jak zwal tak zwal To jest poczatek mojej przygody ze wzmacniaczem
Przod, czyli helixy, zostanie pod radiem (daja rade) natomiast wzmacniacz napedzi jakas skrzyneczke.
Nic nie bede kombinowal z glosnikiem nizej wymienionym i robieniem skrzynki tylko kupie jakiegos gotowca.
Planuje przeznaczyc ok 200zl
Na allegro sa np mac audio - juz od 200zl mozna kupic Mac Audio, magnat 220zl Magnat.
Warte to cos, czy lepiej dolozyc ze 100zl i kupic cos sensowniejszego? Moze takie cos nullLanzar
Jak mam kupic jakies badziewie i pozniej sluchac dudnienia to wole dolozyc ze "stowke".
Nie potrzebuje sprzetu typu "potega mocy" itp tylko czegos co bedzie ladnie uzupelnialo niskie tony.
PS. Wzmacniacz niby ma 200W Sencor

Cos mi sie jeszcze przypomnialo: zakladajac ze mam juz skrzynke jak to jest z ustawieniami pasma...
Jesli bede chcial odciac niskie czestotliwosci na przednich glosnikach (podlaczone sa pod radio) to i odetnie mi na subwooferze, tak? Czy wyjscie na wzmacniacz (czincze) sa niezalezne? Prosilbym o lopatologiczne roztlumaczenie jak to pozniej ustawic. Dodam ze we wzmacniaczu mam tylko Gain i przelacznik po ktorym glosnik gra niskimi czestotliwosciami. Da rade to pozniej skonfigurowac -> przod tony wysokie, tyl niskie?



[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2009-06-30 16:43:57 ]
  
 
Roztlumaczy mi ktos jak to jest z tymi ustawieniami wzmacniacza?

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2009-07-06 14:04:08 ]
  
 
Spoko, dzieki za pomoc.