Gaz sekwencyjny do Cariny E 2.0 GLi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
Chciałbym zamontować nową instalkę do Carinki, poprzednia ma już 9 lat, więc już stara.
Zastanawiam się nad sekwencyjną instalacją, w jednym warsztacie zaspiewali za nią 2400zl, czy to nie za tanio, jak za sekwencję?.
Carinka ma przejechane 270tys.
Drugie pytanie czy wystarczy tylko instalacja ii generacji?
  
 
To zależy, czego od instalacji oczekujesz.

Sekwencja daje najlepsze możliwości ustawienia parametrów odpowiedzialnych za pracę silnika.

Zależy, jaka instalacja, bo znam różne i rozbieżności rzeczywiście są od niecałych 2000 do 4 czy nawet 5 za Prinsa z Keihinami.

Ceny lecą, i należy się tylko cieszyć, że można obecnie założyć sekwencję za 2000zł, a nie za 4 czy 5, jak jeszcze miało to miejsce niedawno.

W, bliźniaczym do Twojego, 5S-FE miałem Staga 300 z Magic Jetami, i było dobrze, tyle, że sam to zakładałem i stroiłem.

Staga mogę polecić głównie za łatwość w konfiguracji i dostęp do oprogramowania i interfejsów. Jeśli coś nie gra, to się podpinasz z kompem, i działasz, a nie czekasz, aż pan gazownik łaskawie będzie miał czas, żeby obejrzeć i powiedzieć "jest dobrze, będzie pan zadowoloooony"

Wadą jest nie do końca dopracowane oprogramowanie, jak chociażby brak możliwości odczytu średniej lambdy.
Podpytaj jeszcze na gazowym forum, i wybierz jakąś sensowną propozycję.

pzdr



  
 
Dzieki za odpowiedz.
Od instalacji oczekuję abym mógł spokojnie odpalac auto, bo obecnie przy jakiejs starej instalacji za każdym razem przy odpaleniu gasnie i dopiero za drugim odpali. Czasem zdarza się że za szybko przełącze na gaz i jadąc też gaśnie. Slyszałem że sekwencyjne mają to do siebie, iż po osiągnieciu odpowiedniej temp. sie włączają co nie powoduje wiekszego zużycia silnika.