Omega A2.0 - tarcze hamulcowe - oryginały czy "odpowiedniki"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie muszę wymienić wentylowane tarcze z przodu i mam dylemat oryginały za 450 czy 'odpowiedniki" za 160.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tej materii?
Jeśli podróbki to jakie, jakiej firmy?

dzięki,
pozdrawiam,
Pinio
 
 
Podróbki to złe słowo, zwłaszcza w przypadku hamulców.
Ja kupowałem zawsze Brembo, do Omegi A już nie pamiętam ceny, do Omegi B kilka miesięcy temu - ok. 270 PLN za przód.
Firma znana i porządna - polecam.
  
 
Popieram przedmówcę. Też kupiłem do Omegi A tarcze z Brembo i jestem zadowolony a klocki Texar.
 
 
Ludzie, wiecie co dobre dla naszych Opleków Ja również do Omesi wsadziłem tarcze Brembo i klocki Ferodo... może nie są to tanie rzeczy, ale naprawdę warto... czuć, że furka lepiej się zatrzymuje... Pozdr.
  
 
Hej Omesiarze
Popieram Brenbo i Textary. Żadnego dziadostwa i skrótów tam, gdzie wchodzi w grę nasze i innych zdróweczko. Jak stać na konia to i stać na bat.
Pozdr Janusz

  
 
Dobra, ale chyba nie tylko Brembo? Bo to zaklatuje ku-klux-klanem Wybaczcie odpowiedź kup drogie bo dobre to połowiczna odpowiedź, tyle wiem bez forum. Odpowiedź "nie kupuj tego bo... , ale kup to..." bo to jest to co tygryski lubą najbardziej
Obdzwoniłem sklepy, pogadałem z faciami, większość jeździ na Mikodach, mówią że są OK.
Kładą nacisk na klocki, aby były jak najlepsze.
Ktoś jeździ na Mikodach?
Jeśli są Ok to wole kupić polskie, przynajmniej zarobią Polacy.
Ot tak trochę patriotyzmu.

pozdrowionka,
Pinio
  
 
witam tu miuzik
mikody miałem w nissanie sunny mitshubishi galancie i do omegi też je założe przykład :
znajomy mechanik proponował klientowi mikode ale on powiedział że chce z aso i mu przywieźie no i przywiózł mu tarcze
MIKODY !!!!!!! tylko że dwa razy drożej (tarcze były do fiesty)
 
 
Ja sobie zanabyłem po 100 zł za sztukę tarcze SBS (Svedish Braking System. To firma która daje tarcze napierwszy montaż do SAABów i Volvo. Jak na razie w poprzo. Tarcze wentylowane Vectra B. Klocki oczywiscie texar.
A w ASO montują tarcze CAARa abo cóś takie i jeśli o jakośćc ich jestem stwosunkow spokojny to rzadenie za komplet klocki + tarcze + robocizna coś ok 600 zł (Wawa) to bandyctwo mnie cłay zabieg kosztowął 2 x 100 zł + 115 + 80 zł
można taniej
  
 
tarcze - SBS lub Jurid (porównywalne cenowo) - 99 pln przód, 87 pln tył sztuka
klocki - Textar przód - 119 pln, Jurid tył 59 pln

smieszne, ale klocki Jurida na przód kosztowałby mnie ok 150 pln
dostawca - Opel Kruk Wrocław
mało jeżdze i nie narzekam
jak ktos tłucze klikadziesiąt tys. rocznie - to lepiej wyzsza półka
Pozdro.
  
 
acha - wymiana kompletu przód/tył u kolegów mechaników - 60 pln
  
 
ja mam ATE PowerDisc i klockami tej samej firmy. tarcze mają nacięcia czyszczące i równające klocki. są super.
zobacz sam na stronie www.ate.de
wersja angielska>our produkts>powerdisc
zobacz filmik i osiągnięcia oraz czym różnią się od zwykłych tarcz
  
 
Witam
Gdzie można kupić tarcze ATE Power Disk i jak jest ich cena?
Pozdrawiam
  
 
Hi !
Jak przeczytałem post kolegi Roberta_70 o tarczach ATE pogrzebałem w Internecie i znalazłem np www.urudej.pl w Pile
Ceny jakie dostałe od nich do Omesi 2.0 :
Tarcze przód ATE 153,00 złote
Tarcze tył ATE 109,00 złote
Klocki tył ATE 90,00 złote
Klocki przód ATE 129,00 złote
klocki REMSA (hiszpańskie) przód 81,00 złotych, tył 58 złotych.
Ale cena dotyczy zwykłych tarcz bez nacięć. Z nacięciami sa droższe o jakies 20-30 pln.
We Wrocku tarcze ATE ma np. Auto Zatoka.
Kazdy lepszy większy sklep z częsciami ma to w ofercie.
Pozdro.