[mk VI]wymiana sworzni, pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. Czy da rade wymienic sworznie wahacza pod blokiem? Czy tylko na kanale sie da?? Bo robie remont zawieszenia i chce zaoszczedzic na mechanikach i co sie da robie sam...

z góry dzięki za odpowiedzi
  
 
Da się Tylko auto podnieść,podbudować żeby nie poleciało na Ciebie I potem masz dwie śruby do wachacza,i jedną do zwrotnicy,którą najlepiej jest wymienić odrazu Wyciągasz cały sworzeń i zakręcasz nowy...
  
 
Kolego... jesli masz oryginalny wahacz, gdzie jeszcze swożni nikt nie wymienial, to musisz sciac stare sruby i zeszlifowac, rozgiac lekko, wyciagnac stary sworzen, wsadzic nowy i skrecic srubami.... Pod blokiem odpada, ewentualnie do piwnocy, imadlo, narzedzia i jazda...
  
 
Widocznie u mnie były już wymieniane
  
 
Cytat:
2009-07-06 14:50:52, Sjepka pisze:
Widocznie u mnie były już wymieniane



rozwiercac nie musze bo były juz wymieniane na badziew. boje sie ze nie wcisne spowrotem do wzrotnicy trzpienia sworznia...czy nie mam czego sie obawiac?

[ wiadomość edytowana przez: seba1_kuna1 dnia 2009-07-06 15:27:16 ]
  
 
Powinno pójść gładko, ale wiesz jak ruda utrudnia życie
  
 
pamiętaj by mieć długa i mocna rurkę to ułatwia życie podczas rozczepiania sworznia z zwrotnica szperniesz kopniesz i jest
najlepiej jak ci jakiś kumpel pomoże
potem 2 śrubki odkręcasz wyciągasz stary sworzeń i wkładasz nowy skręcasz i gra a jak niedawno były wymieniane to powinno gładko wyskoczyć i wskoczyć
polecam sworznie TRW
  
 
Cytat:
2009-07-06 14:47:28, FAROW pisze:
Kolego... jesli masz oryginalny wahacz, gdzie jeszcze swożni nikt nie wymienial, to musisz sciac stare sruby i zeszlifowac, rozgiac lekko, wyciagnac stary sworzen, wsadzic nowy i skrecic srubami.... Pod blokiem odpada, ewentualnie do piwnocy, imadlo, narzedzia i jazda...



Potwierdzam, omeczyłem to jak głupi a nity nie chciały wyjsc, trzeba było rozwiercac.
  
 
dzięki za odpowiedzi;] wczoraj wymieniłem. Dało rade pomocny okazał sie lewarek, jak roczepialem to podniosłem zwrotnice potem jak szczepiałem to lewarek miedzy nadkole a zwrotnice poziomo i dociskajac wahacz rozszezał sie lewarek i popychał amor, gdy wskoc zyło ale nie dokonca to znowu lewarek pod wahacz i docisnełem wszytko gra, zaoszczedzone 60 zł jutro jade na zbierznoc. Sworznie i koncówki drązków firma MOOG podobno dobra...