Radio straci³o g³os

  
Sortuj wg daty:
rosn±co malej±co
Witam!

Moje radyjo podczas mrozow straci³o g³os!
Pewnego dnia wlaczylem i wszystko ladnie swieci,
szuka stacji, czyta p³yte, ale nie ma dzwieku. Odlaczylem je od zasilania na jakis czas i wlaczylem, pogra³o znowu normalnie jakies 15 minut i znow straci³o los i juz wcale nie gra!
Szukac w instalacji glosnikow jakiegos zwarcia koledzy, czy moglo sie cos z samym radiem stac?!
  
 
ale swieci wszystko? i nie ma glosu, ze tak to ujme. moze bezpieczik w radiu?
  
 
FAROW,my¶le,¿e spali³a siê koñcowka mocy.Ju¿ wyja¶niam.By³ mroz,radio zmarzniête,odpali³e¶ je nie czekaj±c a¿ zagrzeje siê powietrze w samochodzie dla wyrownania temperatur radio-wnêtrze auta i nast±pi³a kondensacja pary wodnej (w radiu) w efekcie czego powsta³y krople wody wewn±trz radia (bo tam by³o ca³y czas zimno,a pracuj±ce uk³ady siê grzej±),ktore zrobi³y zwarcie i pad³a koñcowka.Dla tego w³a¶nie (o czym nie wszyscy wiedz±) najpierw odpalamy samochod,a po kilku minutach jak centralka zacznie dawaæ ciep³o,odpalamy radio.Tak siê powinno robiæ w zimê,ale jeste¶my wygodni i chcemy s³uchaæ ju¿,zaraz.Takie moje zdanie.Mam nadzieje,¿e to co¶ innego u Ciebie,bo wym.koñcowki w zalerzno¶ci od modelu radia,mo¿e kosztowaæ sporo.Pzdr.


[ wiadomo¶æ edytowana przez: przemo2 dnia 2010-01-29 16:19:20 ]
 
 
To mnie przemo postraszy³es Zdenerwowany zmobilizowa³em sie i przetrzepa³em instalke w autku odlaczy³em wszystkie glosniki i podlacza³em po kolei po jednym i okaza³o sie ze przy pod³aczaniu jednego z nich jak podepne jeden z kabli zaczyna cos buczec, jak podepne oba blokuje sie glos w radiu i musze dopiero je odlaczyc od zasilania i wlaczyc spowrotem zeby gra³y inne glosniki. Podpinam tego felernego i znowu cisza :/
Co sie moglo stac?! Jakies zwarcie w glosniku?! przewody z tego glosnika gdzies dotykaja do czegos, masy albo plusa?!
Poradzcie cos!
Na szczescie same radyjko sprawne
  
 
je¶li radio gra na innych g³o¶nikach to radio masz dobre wiêc wina jest w kablach najprawdopodobniej gdzie¶ albo nie styka albo Zwara sprawd¼ dok³adnie kable
  
 
No wlasnie pytanie, czy drzec kable spod dechy czy wymienic glosnik, czy to wina kabli czy samego glosnika! Sprobuje jeszcze pod ten kabel inny glosnik podpiac i wtedy bede juz w domu
  
 
sposób sprawdzenie jest do¶æ prosty wyci±gnij samo radio pod³±cz na krótko do aku i podepnij g³o¶nik na innych kablach do tego samego g³o¶nika lub ³atwiejsza metodo wykrêæ g³o¶nik id¼ do domu pod³±cz do czego¶ graj±cego je¶li bêdzie gra³ lub nie to bêdziesz mia³ odpowiedz