Sworznie delphi

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
panowie...czy sworzen o symbolu AK38B to sworzen dolny?????

nie mam jak tego sprawdzić... może ktoś z was wie...
  
 
Do czego ten sworzeń? Do klasyka?
Ostatnio wymieniałem górne i dolne, lecz pudełka leżą w piwnicy, więc potwierdzam z katalogu, że:
TC203 - sworzeń górny
TC204 - sworzeń dolny
  
 
dobra...a teraz w samochodzie jak masz założone.????..CHODZI O TEN SYMBOL WYBITY NA SWORZNIU....nie na pudełku
  
 
Czemu kombinujesz? Przeciez one maja inny calkiem wyglad, dolny jest z zaprasowanym kapturkiem, a gorny z litej blachy, ale zebys byl spokojny, dolny ma oznaczenie tj35cos tam.
  
 
sworznie delphi nie mają kapturka...obydwa są z litej blachy...różnią się tylko tym że w jednym odległość osłony gumowej od płaszczyzny mocowania sworznia jest większa o centymetr...

właśnie ten sworzeń o oznaczeniu tj35...które wymienił szokolada...przyszedł jako tc203...czyli górny...
żebym wiedział czym one się różnią co do charakterystyki pracy...
  
 
Cytat:
czym one się różnią co do charakterystyki pracy


Zapytaj producenta. Chyba, że wystarczy ci fakt, że zastępują one oryginały.

Z obrazka możesz wnioskować o różnicy konstrukcji, a przy okazji przypominam, że TC203 w Niwie idą zarówno na górę i na dół.
  
 
Tak to wyglada:



  
 
SzokoLada, jak się domyślam na twoim ostatnim zdjęciu oba są górne - różne wersje? Jakby kto pytał, to ja nie wnikałem w oznaczenia na sworzniach. Wyjąłem z pudełek i tak założyłem, ale moje górne i dolne mają "główkę" właśnie taką z blachy. Te stare, które wywaliłem (ruskie), to górne były takie lite "sferyczne", a dolne miały smarowniczki.
  
 
Wlasnie ciekawostka, pierwszy raz mam sworznie delphi, oba sa gorne. Dobrze ze zostal poruszony ten temat, bo ja zawsze myslalem, ze w ladzie jest dolny z kapturkiem, a gorny lity. Tu okazuje sie ze jest inaczej, gorny ma tez zaprasowany kapturek. No chyba ze jest pomylka po stronie pakowacza. Na opakowaniu jak byk tc203 i tj35k, na sworzniu tez tj35k, a sprzedawca podpisal na pudelku DOLNY. Dlatego bylem pewny ze to dolny. Poszukalem opis w internecie i TC203 to gorny sworzen.
Tak wiec podejzewam ze JAN.... ma dopiero metlik w glowie.
  
 
raczej nie...mętlik sie rozwiał....chyba???

bo skoro tc203 to nie ak39b więc źle założyłem bo ten ze zdjęcia mam na dole...
  
 
Wiesz tylko tyle, że twoje sworznie są inaczej oznaczone. Zadałem sobie trud pójścia do piwnicy i:
TJ41B - TC203
AK40B - TC204
Widocznie oznaczenia na sworzniu to numer serii produkcyjnej i nie są wprost zamienne z numerem oznaczającym typ sworznia. Czyli jak masz wątpliwości czy dół czy góra, to znajdź pudełko albo pytaj producenta, bo wątpię aby inaczej to stwierdzić. Inna sprawa, że jak mi się zdaje inny jest rozkład otworów montażowych na górę i na dół (nie przymierzałem do wahacza), a jeśli tak to zamontowałeś dobrze. Niech się wypowiedzą bardziej doświadczeni.
Sugerując się oznaczeniami od SzokoLada wyszłoby, że TJ są górne, a AK są dolne, ale mogę się mylić.