[MKVII 1.6 16V,96] Essi musi do doktora (wymiana sprzęgła)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Wczoraj podczas skręcania w prawo nagle usłyszałem takie sruuuuuuu i Essi po wrzuceniu biegu nie chciał jechać dalej... Okazało się, że to przegub. Mechanik powiedział także, że trzeba wymienić sprzęgło, gdyż to jest już na wykończeniu. I tutaj moje pytanie: jakie kupić sprzęło? W najbliższym motyoryzacyjnym krzycza 6 stów za samo sprzęgło, a na pytanie jakiej firmy to odpowiadają kolesie, że takiej lepszej (ale mi odpowiedź). Na allegro sprzęgła są już od 230zł do nawet 700, lecz ja się za bardzo na tym nie znam... Jakiej firmy polecacie sprzęgło do mojego Essiego żebym nie musiał po kilkunastu kilometrach znów zabierać go do doktora?

[ wiadomość edytowana przez: dymeq dnia 2009-07-15 16:47:27 ]

[ wiadomość edytowana przez: dymeq dnia 2009-07-15 16:48:56 ]
  
 
Wiem, już zauważyłem i poprawiłem
  
 
Nie zauwazyłes, co to za temat essi musi do doktora? Napisz normalnie.
Po drugie o sprzegłach jest mnustwo w wyszukiwarce, wystarczy wpisac.
  
 
Ja w poniedziałek(13.07.09r.) miałem wymieniane sprzęgło.
Kupiłem LUK (słyszałem że dobre) takie też były montowane seryjnie, zapłaciłem za nie 339zł w sklepie z częściami do Forda:
sklep 1(tu kupiłem)
sklep 2
  
 
Moje pytanie jest takie. Dlaczego sprzeglo jest do wymiany ? Cos sie uszkodzilo w trakcie tego srrrrrrru ? Bo jak nie a mechanik tylko mowi ze jest juz na wykonczeniu to mnie to nie przekonuje. Moze lepiej dla ciebie jak wykonczysz sprzeglo do konca ? Po co wymieniac jak sie jeszcze nie slizga? Mechanior chce zarobic i tyle. Opony tez wymieniasz jak sie polowa bieznika zuzyje ?
  
 
Co do tego, czemu wymiana sprzęgła, to tam masz materiał cierny i nity. Jak zetrze się do tych nitów to mogą Ci wyryć w kole zamachowym rowy i dopiero będziesz mial problem...
  
 
Cytat:
2009-07-16 02:32:20, Krus pisze:
Co do tego, czemu wymiana sprzęgła, to tam masz materiał cierny i nity. Jak zetrze się do tych nitów to mogą Ci wyryć w kole zamachowym rowy i dopiero będziesz mial problem...


A mechanik to na oko ocenil tak ? Dajcie spokoj
  
 
Sprzegło sie wymienia gdy się zuzyje badz sa oznaki zuzycia.
Jesli nity darły by juz po kole czy docisku, to było by to słychac, w tym miejscu tarcza juz nie bardzo by chciała trzymac, mozliwe ze juz jechac by się nie bardzo dało.
A na oko... to chłop w szpitalu umarł.