[OGÓLNE] Gaz z Orlen,Shell,Statoli,BP. Jest jakaś różnica??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
CZy jest jakaś różnica w tych gazikach. Tzn mniejsze spalanie, lepiej idzie, lepsza jakość??

[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2009-11-15 13:39:08 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
Ja tankuję już tylko na stacjach Shella,autko świetnie chodzi ma dobre przyśpieszenie no i co bardzo ważne mniej spala.Zmieniłem stację po ostatniej wizycie u gazownika jak zobaczył filtr gazu zadał mi pytanie gdzie tankuję(tankowałem na BP i przy gazowni w Sopocie),filtr był cały oblepiony czarną mazią przejechałem 12,5tys.Większość znajomych tankuje na stacjach Shell i są zadowoleni,rozmawiałem z taksówkarzem który mówił że dużo kierowcow z korporacji tankuje na stacjach Shell bo samochody mniej palą i mają lepsze przyspieszenie.Trzeba sprawdzić samemu,myślę że warto.
  
 
Co do przyśpieszenia nie wiem, ale w spalaniu czuć różnicę.

Zwykłę stacje przy normalnej jeździe 10-11 litrów, Shell do 9.

No chybą że to działa jakoś na psychikę i spokojniej jeżdżę, ale nie wydaje mi się.
  
 
No wlasnie dzisiaj dolałem gazik bo przejechalem 100km i wyskoczyło 12l troszke duzo silnik 1.6 16v. Wyjezdze teraz wszystko i zobacze jaki zasieg na całym zborniku a pozniej idzie Shell do akcji
  
 
... Orlen - jakoś zawsze mi go więcej pali
BP - muli auto
Shell - tani i dobry, ale ponoć z Orlenu
Statoil - auto ładniej chodzi, tylko cena czasem odstrasza

reszty stacji nie odwiedzam
  
 
hmmm Statoil lepszy od Shella??
  
 
Ja najmniejsze spalanie odnotowuje na Lotosie i... Bliskiej. Dalej jest BP. Z Shell'em bywa różnie.
Jak dla mnie odpada Statoil, Petrochemia Płock i JET
  
 
Kurde sie zagubiłem. Musze popróbować po skończonym baczku leci Shell. Może zejde poniżej 12/100km

[ wiadomość edytowana przez: Hugolino dnia 2006-10-20 23:33:59 ]
  
 

Tysz słyszałem że tankować gaz na Shellu. Widać coś w tym jest ...
  
 
a gaz panowie drożeje, u mnie juz 2.15 za litr
  
 
a tak troche obok tematu ale ilosc nalanego gazu.. wszystko zalezy od cisnienia ustawionego na stacji ale na BP zawsze wchodzi mi okolo 34,5 a na innych potrafia wiecej... a tak wogole to na BP
BP Ostrobramska 2.12
a na malych stacjach kolo domu 2.11
  
 
Cytat:
2006-10-20 22:35:50, Hugolino pisze:
hmmm Statoil lepszy od Shella??



w moim mniemaniu tak, zdecydowanie lepiej chodzi samochod i mniej pali, na Olenie nie tankuje tylko sporadycznie jak nie mam innego wyboru, na gazie BP ostatnio mi spalil 12,7l /100km i zrezygnowalem....gaz z Shella to ok 11l a na Statoil trzymam sie w okolicach 10....jeszcze mam stacje mniej komercyjne OilGaz w Bydgoszczy tego pelno .... gaz dobry i tani
pozdro
  
 
Cytat:
2006-10-24 10:52:22, Kamil_K pisze:
a gaz panowie drożeje, u mnie juz 2.15 za litr



dziś tankowałem za 2,17
  
 
w Szczecinie od 2-3mc gazik za 2,19 :/// ja wlasnie zxaczynam testowac inne stacje. do tej pory byl tylko shell 12l/100 1.6 16V
  
 
Gaz w Rudzie Śląskiej jest za 2.04 około.
ogólnie z tych stacji są dobre paliwka,ale jak ze spalaniem... nie mam pojęcia czy jest różnica.
  
 
zielon góra JET 2,07
najlepsze gaziwo ..
na trasie (130 - 150) ( A4) ok 9 l / 100km wiec polecam jet ( bp ma ten sam gaz ale wiadomo czemu droższe)
  
 
Tankowałem na BP, potem na Orlenie, teraz na Statoilu. Sporadycznie odwiedzałe Shella, zazwyczaj, żeby zatankowac jakieś 98, albo 99. Teraz od dłuższego czasu Statoil a na nim LPG i 98.
  
 
kielek : a co ze zworką ( do zmiany oktanów ) skoro 98 lejesz
p.s jak tam kangur ??
  
 
A u nas cena za 1 l gazu jest juz ok 2.25 ale ja tankuje na auchana za 2 zł
  
 
Cytat:
2006-10-24 13:35:52, joker pisze:
w moim mniemaniu tak, zdecydowanie lepiej chodzi samochod i mniej pali, na Olenie nie tankuje tylko sporadycznie jak nie mam innego wyboru, na gazie BP ostatnio mi spalil 12,7l /100km i zrezygnowalem....gaz z Shella to ok 11l a na Statoil trzymam sie w okolicach 10....jeszcze mam stacje mniej komercyjne OilGaz w Bydgoszczy tego pelno .... gaz dobry i tani pozdro


tankuje zawsze na shellu, a gdzie u nas jast ta stacja OilGaz?