[mk6] dudnienie w kole oraz kontrolki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Ostatnio zauwazylem ze przy predkosci ok 60 km/h slychac z tylnego prawego kola takie du-du-du-du-du, jak przyspiesze do 80 do dudnienie jest szybsze. Zeby to uslyszec to musze wylaczyc radio i jechac po w miare gladkim asfalcie. Dodam ze ostatnio wymienialem szczeki ale nie wiem czy to moze miec jakis zwiazek..

I drugi problem, wymienilem caly zespol nagrzewnicy, wiadomo demontaz kokpitu (nigdy wiecej... ). Poskladalem wszystko i teraz czasem jak przekrece kluczyk to kolo kontrolki oleju zapala mi sie kontrolka plynu od spryskiwaczy i gasnie chwilke po kontrolce oleju (slychac przy tym pykniecie gdzie z okolicy skrzynki bezpiecznikowej). Raz nawet zapalila sie razem z kontrolka rezerwy, ktorej chyba na pewno nie mam aktywnej. Podejrzewam ze gdzies nie ma styku, tylko gdzie tego szukac

Z gory dzieki za pomoc wszelaka.
aa auto to '93 ghia 1.8
  
 
wez odkrec tylne kola walnij(tylko z wyczuciem) w bebny z tylu i sie uloza a jak nie to moze lozyska sprawdz nasmaruj z tylu pozdro
  
 
no tak tez myslalem ze jeszcz raz bedzie trzeba odkrecic nakretke i sciagnac beben...

A jak z tymi kontrolkami? zdarza sie komus zapalajaca sie na chwile kontrolka spryskiwaczy przed rozruchem?

A i jeszcze jedno, szyba kierowcy spuszcza sie sama do dolu po krotkim nacisnieciu przyciusku, przy dluzszym spuszcza sie tylko tyle ile chce. Pasazera sie tak nie zachowuje. Czy to jest jakis blad czy taka fajna funkcja ?
  
 
z tą kontrolką to coś źle połączyłeś podczas składania... albo to jest od abs-u i gaśnie po chwili albo od poduszki a z szybą nie pomogę bo niewiem
  
 
Cytat:
2009-06-29 22:45:00, franeks pisze:
I drugi problem, wymienilem caly zespol nagrzewnicy, wiadomo demontaz kokpitu (nigdy wiecej... ). Poskladalem wszystko i teraz czasem jak przekrece kluczyk to kolo kontrolki oleju zapala mi sie kontrolka plynu od spryskiwaczy i gasnie chwilke po kontrolce oleju (slychac przy tym pykniecie gdzie z okolicy skrzynki bezpiecznikowej). Raz nawet zapalila sie razem z kontrolka rezerwy, ktorej chyba na pewno nie mam aktywnej. Podejrzewam ze gdzies nie ma styku, tylko gdzie tego szukac Z gory dzieki za pomoc wszelaka. aa auto to '93 ghia 1.8



Nie widze tutaj problemu, posiadasz wersje Ghia, w której występowały te kontrolki. W teorii działa to tak, masz mniej niż 8 litrów wachy zapala się lampka, masz mało płynu do spr. to samo. Jeśli wcześniej nie działały Ci kontrolki a teraz tak, to coś się musiało rozłączyć. Jeśli raz świecą a raz nie to niestety płytka za zegarami do przelutowania

Cytat:
2009-06-30 16:44:02, franeks pisze:
A i jeszcze jedno, szyba kierowcy spuszcza sie sama do dolu po krotkim nacisnieciu przyciusku, przy dluzszym spuszcza sie tylko tyle ile chce. Pasazera sie tak nie zachowuje. Czy to jest jakis blad czy taka fajna funkcja ?



Moduł otwierania szyby tzw: one touch. Niestety działa tylko na szybę kierowcy