Bębny "MIKODA"

  szukane wyrażenia:   hamulce
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Panowie, czy wiecie coś na temat bębnów f-my MIKODA ???
Z tego co wiem tarcze hamulcowe tej firmy nie są najlepsze
(często "krzywe"), natomiast co do bębnów podobno całkiem,
całkiem a cena jest też kusząca - niecałe 50zł za szt.
  
 
ponawiam moją propozycję oddania za friko bębnów
  
 
Ech chłopie pomyśl 50zł za beben toć za 80 masz juz jakiś renomowany polski pewnie .... Espero to nie szmatka niemozna wyciskać do ostatnije kropli....

Pamietaj jakie kupisz tak bedziesz jezdzil tylko niepisz za 3 miesiace toopic w stylu "pekły mi bebny co zorbić"

Rozumie niewszyscy kupują ATE drogie i niekoniecznie potrzebne do spokojnej jazdy ale przegiecia w drugą srone też są niezdrowe.!!! kup jakieś dobre polskie bębny zwróć uwagę żeby były wawazane to istotna sprawa inaczje mozesz miec potem problemy z bijacymi kolami i posypia ci sie lozyska.!
  
 
Sorry ze jeszcze przynudze ale przypomnialo mi sie jak to mój kolega z pracy notabene tez zapalony milosnik motoryzacji i zlota raczka wymieniał klocki hamulcowe w swojej nexii.

pytm sie go jakie klocki kupujesz on mi nato ze takie za 30zł ja mowie sztuka on nie komplet...
Mysle sobie co to ma być za 30zł przecież to hyba będą betonowe okładziny... a on nato ze super klocki i co ja sie czepiam poczym pada pytanie a ile ty dajesz za klocki ja mu nato 150zł komplet ATE aa on w smiech no tak ty masz kase ja jestem oszczedny.... no ok zmienil i spoko za tydzien slysze qrwa jakie to daewoo to ma dupiate hamulce wogole nie hamuja i cala wiazanka na temat daewoo no wiec mowie mu aa klocki to jakie zalorzyles jak to ma hamowac.????? a on ze klocki ok tylko daewoo ma do dupy uklad hamulcowy no to juz nic nie mowielem mysle sobie
"HYTRY 2 RAZY TRACI" jak dupnie gdzies bo niebedzie umial zachamowac to potem bedzie musial miec na nowa blacharke..

po drugie po 2 komplecie klockow juz ma tarcze do wymiany hehe u niego jest odwrotnie nie klocki sie scieraja tylko tarcze..... hehehe z tymi twoimi bebnami moze byc podobnie zamiast szczęk bedziesz wymieniac bebny ....
  
 
Mikoda to licencja ATE PANOWIE.
A co do klockow to te RENOMOWANE za 150 zeta zjezdzilem w 9.000 km piszczac okropnie przy kazdej probie zatrzymania sie.
Teraz za polowe tej sumy kupilem jakies "tomexy" czy cos takiego i wreszcie mam cisze wokol siebie przy kazdym hamowaniu.

Ps. te RENOMOWANE klocki p.Slawek musial potraktowac szlifierka zeby weszly, a "tomexy" weszly bez zadnego problemu.

Ps.2. NA tarczach MIKODY jezdze polora roku i jakos mi nie bija ani nie pekaja.
  
 
chyba celowo niepowiedziałeś jakie miałeś te renomowane klocki pewnie FERODO.!!! ja ich nawet pod uwagę nie biore przy wymianie tylko oryginalne ATE wystarczają na 25Kkm przy ostrej jezdze i napewno nie piszczą dojezdzam właśnie 3 komplet w zyciu nie zapiszczały.!!!!!!! tarcze MIKODA mowisz licencja ATE cena 50zł oj chyba cos nie tak.....

Pamietaj nikt nic za darmo ci nieda.. jak sa tanie to materiał musza mieć słabszy .. ale otym przekonasz sie dopiero na jesien jak tarcze sie pokrzywia od wody.... co do wywazenia wszyscy to olewaja aaa potem sie zastanawiaja czemu ta kierownica ciagle bije

To ze polecam ATE niejest snobizmem tylko wynikiem doświadczeń w mojej walce o dobre hamulce.. moze innym niesa potrzebne zylety prz 150km/h zgodze sie mi sa potrzebne bo czesto tak jezdze dlatego mam ATE... jak sie przypatrzycie naszym zaciskom hamulcowym i oryginalnym bębną to dojdziecie do tego żę nasz układ hamulcowy jest w całości zrobiony przez ATE na przednich zaciskach sa znaczki ATE. dlatego uwywam wlasnie ich produktów, aaaa FERODO no coż nielubie piszczących klocków a one wlasnie piszcza strasznie....

jeszcze raz powtarzam zwroc uwage czy bebny sa wywazone to bardzo wazne.!!!! producent no coz sam zobaczysz jak pozezdzisz.... bedziemy czekac na recenzje.!
  
 
To dziwne bo ja mam klocki ferrodo i tarcze brambo i nic nie piszczy i nigdy nawet nie zapiszczalo. Co wiecej wszystko idealnie pasowalo. Inna sprawa ze docieralem je przez 200 km zanim oddalem pierwsze porzadne hamowanie

Pozdr
Jadzwin
  
 
mam szczeki FERODO z tyłu bembny ATE zecz jasna i zdarza sie ze przy małych predkościach popiskuja WKU..... mnie to strasznie.!
  
 
Te Renomowane klocki to TEXTAR`Y , mialy jeszcze jedna wade, "lapaly" prawie od samego bardzo szybko doprowadzajac do zablokowania kol (nie mam ASU-u ) teraz po wymianie na cos co sie nazywa "tomex" (chyba tak sie nazywa) efekt zniknol i jest normalnie

Ps. Adminek nie mowisz chyba o tarczach do Espero bo ja za swoje dalem w zeszlym roku 180 zl.
  
 
mowie o bębnach !!!.... tarcze za rowkowane dalem 180zł sztuka...
  
 
A co ja mam zrobić jak już drugi komplet (tarcze i klocki) po wymianie przez ok. 2000km wszystko jest super (znaczy się bębny nie biją, klocki nie piszczą)? Potem zaczyna się powoli bicie bębnów aż do momentu (po kolejnym 1000km) kiedy wyrywa kierownicę od hamowania powyżej prędkości 100km/h.

Coś z zawieszeniem? Układem kierowniczym?
  
 
a co bijace bebny maja wspolnego z ukladem kierowniczym?
  
 
eh zdecyduj sie..klocki i tarcze czy bebny i szczeki..bo uzywasz tych pojec naprzemiennie.."zaczyna sie bicie bebnow az wyrywa kierownice"..od bebnow ci nei wyrwie kierownicy bo sa z tylu..jesli juz to klocki i tarcze..hmm ja bym obejrzal prowadnice klockow w szczekach..bo jesli juz przy drugim komplecie na poczatku jest ok a potem kiszka to albo kupiles drugi raz te same jakies gowniane podzespoly albo sie klocki nie chodza swobodnie w zaciskach..innej opcji nie widze
  
 
oczywiście nie bębny tylko tarcze miałem na myśli. ta pomyłka to z przejęcia.
  
 
Tarcz od mikody nie polecam z powodu składu żeliwa.
Oryginalna konstrukcja - odwrotny wentyl - wymaga bardzo dobrych materiałów. Wiem coś o tym, bo pracuje w Brembo.
Bębny nie są tak obciążone cieplnie więc to nie ma takiego znaczenia.
  
 
Cytat:
2005-11-20 09:05:01, tomekp11 pisze:
Tarcz od mikody nie polecam z powodu składu żeliwa. Oryginalna konstrukcja - odwrotny wentyl - wymaga bardzo dobrych materiałów. Wiem coś o tym, bo pracuje w Brembo. Bębny nie są tak obciążone cieplnie więc to nie ma takiego znaczenia.



Witaj.

A masz jakieś rabaty ?
  
 
Moge kupić tylko 1 komplet rocznie na uzytek własny-ale po kosztach.
Zużylem już 3 komplety 09.5148.20 ( takie powinny być ), ale sa kiepskie. Od roku jeżdże na 09.7628.10 (astra II itp ) i są dużo lepsze.