Koledzy doradzą CA pod Techno - Strona 1.5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cytat:
2009-07-06 14:49:54, esikombibombi pisze:
kazdy mowi co innego ale dlatego kazdego podpowiedz sprawdzam glebiej na stronach firmowych


Bo każdy słucha czegoś innego w innej konfiguracji i ma swoje jakieś tam wyobrażenie o "dobrym garaniu".
A poza tym nie dla każdego czarne jest czarne

Cytat:

2009-07-06 14:49:54, esikombibombi pisze:
jesli ktos pisze ze nie jest przekonany do MAGNATA to dlaczego??



Słuchałem kilku przetworników Magnata w różnych obudowach jak i free-air pod różnymi napędami i dla mnie qpa grały płasko bez werwy takie tam małe zamieszanie i tyle, współosiowe- taki tam zlepek niby gra ale jak się wsłuchać to pozostawia dużo do życzenia... Wzmacniacze- stary obywatel usa za kilka dyszek zagra poprawniej niż Magnat za kilka stówek (Ale to są tylko moje spostrzeżenia i każdy może to odbierać inaczej zwłaszcza jak ktoś nie słyszał jak gra coś inneg [ z zasady lepszego])

Cytat:
2009-07-06 14:49:54, esikombibombi pisze:
a jesli chodzi o obudowy to tez naprawde nie wiem dlaczego kazdy z was tak sądzi BR --- Klozed a dlaczego??



Zrób sobie własny test i posłuchaj to chyba będzie najlepszy sposób.
  
 
Cytat:
2009-07-06 23:04:14, Szczurek1986 pisze:
Ja dałem odpowiedź dlaczego pod muzykę techno preferuje się skrzynkę zamkniętą a nie BR. W BR bas jest wolniejszy bardziej mięsisty a zamknięta ma basik szybszy dokładniejszy a taki powinien być w muzyce techno. I jeśli mówisz że czytałeś parę wątków to powinieneś się tego z nich już dowiedzieć [ wiadomość edytowana przez: Szczurek1986 dnia 2009-07-06 23:05:10 ]



Chyba kolego coś nie tak...
Z tego co ja wiem to jest odwrotnie...
W skrzyni z BR głośnik jest szybszy i gra głośniej, a w closed jest niższe zejście, a jest bardziej "zamulony"...
Skrzynie closed preferuje sie raczej do "czarnej" nuty (50 Cent itp...)
Mam Lanzara Max12... Miałem go w skrzyni closed i zejście to on miał ale sie mulił strasznie...
Teraz zrobiłem nową skrzynie BR i gra dużo ładniej i dynamiczniej...
Więc kolego troche poczytać radze, na temat skrzyń
  
 
Mylisz pojęcia dokładnie jest odwrotnie :] czarna muza to BR a techno to zamknięta. Głośnik z zamkniętej jest szybszy i dokładniejszy a w BR jest głośniejszy i bardziej mięsisty. Właśnie pod czarną muzykę. Poczytaj popytaj a najlepiej zrób sobie test właśnie takich dwóch skrzyń i przyznasz mi racje.


[ wiadomość edytowana przez: Szczurek1986 dnia 2009-07-08 11:24:34 ]
  
 
Cytat:
2009-07-08 11:22:50, Szczurek1986 pisze:
Mylisz pojęcia dokładnie jest odwrotnie :] czarna muza to BR a techno to zamknięta. Głośnik z zamkniętej jest szybszy i dokładniejszy a w BR jest głośniejszy i bardziej mięsisty. Właśnie pod czarną muzykę. Poczytaj popytaj a najlepiej zrób sobie test właśnie takich dwóch skrzyń i przyznasz mi racje. [ wiadomość edytowana przez: Szczurek1986 dnia 2009-07-08 11:24:34 ]



Wejdz sobie na forum strefy car audio i sam sobie poczytaj...
I dokładnie przeczytaj to co napisałem...
Miałem pod tym samym głośnikiem i wzmacniaczem 2 różne skrzynie (najpierw closed a teraz BR) i wiem co mówie...
Wiem to z własnego doświadczenia...
Ale i tak autor tematu zrobi jak bedzie chciał... Każdy lubi co innego... Mi odpowiada BR a jemu może closed ...
  
 
Ja też wiem z doświadczenia i nie ma opcji aby s skrzyni zamkniętej był głośnik wolniejszy od tego w skrzyni BR
  
 
a ja tam polecam zestaw głośnikow magnat + wzmacniacz magnat x-pres2+ tuba magnat+ radyjko kenwood
  
 
Cytat:
2009-07-08 10:37:23, Rafal__K pisze:
Chyba kolego coś nie tak... Z tego co ja wiem to jest odwrotnie... W skrzyni z BR głośnik jest szybszy i gra głośniej, a w closed jest niższe zejście, a jest bardziej "zamulony"... Skrzynie closed preferuje sie raczej do "czarnej" nuty (50 Cent itp...) Mam Lanzara Max12... Miałem go w skrzyni closed i zejście to on miał ale sie mulił strasznie... Teraz zrobiłem nową skrzynie BR i gra dużo ładniej i dynamiczniej... Więc kolego troche poczytać radze, na temat skrzyń


Rafał na miłość boską nie siej herezji

Skrzynia zamknięta generuje zawsze szybszą odpowiedź niż BR, a już napewno stosując ten sam głośnik (zakładając oczywiście że i zamknięta jak i BR były "liczone" pod ten właśnie przetwornik). Ogromne znaczenie ma sama konstrukcja głośnika a przede wszystkim materiał użyty na membramę jak i długość skoku. Im lżejsza membrana tym odpowiedź szybsza, ale to już techniczne dyrdymały...

A tak krótko, to nie wyobrażam sobie słuchania techno w skrzyni BR, no chyba że ktoś lubi słyszeć bas dwa takty po tym kiedy go powinno być słychać



Cytat:
a ja tam polecam zestaw głośnikow magnat + wzmacniacz magnat x-pres2+ tuba magnat+ radyjko kenwood


polecam bo mam? Czy może z innego względu?

  
 
Witam koledzy. Juz po montazu szkoda tylko ze nie zrobilem fotek w trakcje montazu jesli chodzi o glosniki 16.5cm hertz to nie bralem tego dziadostwa bylem w konkretnej firmie ktora mi doradzila i zakupilem na przod pod taschki komplet odseparowane GROUND ZERO cena 350zl i na tylnie drzwi komplet dwudrozne GROUND ZERO za 200zl glosniki maja po 110 watt rms i graja naprawde glosno bas dobrze odczuwalny pomimo tego iz auto pomaluje za dopiero 2 tygodnie i nie mam zadnego wygluszenia drzwi .Doradzili mi wsadzic piec pod te glosniki ale dopiero jestem w trakcje szukania odpowiedniego. Wzmacniacz jak w temacie bylo jet taki jak pisalem MAGNAT CLASSIC 1000 Do tego nie wadomo co z basówka Mial byc LANZAR lecz ten glosniczek nie nie moze byc montowany w KLOZECIE!! Zauwazylem na aukcji tanio uzywany PIONEER TS-W3004SPL 1000 WATT RMS max 3000watt naprawde wielki ciezki i robi spustoszenie PODLACZYLEM go wczoraj juz narazie na kilka tytgodni i kondensator tez WSZYSTKO GRA GLOSNO CZYSTO I PIONEEK daje rade z tą muza lecz mialem inny glosnik mniejszy wczesniej i non stop dawal bububu a ten nie UDERZA wtedy kiedy trzeba

Pytanie do kolegów : Wzmacniacz duzy duzej mocy GLOSNIK tez 1000 RMS i powiedzcie dlaczego bez kondensatora na GRANIU na maxa Swiatla wogole nie przygasaly a na mniejszym wzmaku i glosniku przygasaly .KONDENSATOR I TAK PODLĄCZYLEM ale zastanowilo MNIE to ...... ZDJECIA ZAMIESZCZE JUTRO Oczywiscie w bagazniku tylko obudowa klozed lezy i wzmak z kondziem na siedzeniach poniewaz jak pomaluje fure wzmacniacz bedzie u mnie w kombi z prawej strony na zabudowie a glosnik zabudowany z lewej w boku ALE POCHWALE SIE POZDRO !!
  
 
Co do obudów to myślę, że gdyby była w miarę duża to BR spokojnie da radę.. Rzeczą oczywistą jest to, że z obudowy zamkniętej mamy najgorszej jakości dźwięk Wynika to z przesunięcia się częstotliwości fal itp.. W obudowie BR fale wydobywające się z wnętrza obudowy po przez otwór z powietrzem są opóźnione dzięki czemu fale pokrywają się przez co nie mamy zniekształceń .. Ciężko tak trochę pisemnie to wytłumaczyc, ale cóż.. Jak znajdę gdzieś notatki z typów obudów i charakterystyk.. To wrzucę

Co do tematu.. Daj jakiś filmik z youtube i pochwal się ;P
  
 
Cytat:
2009-07-08 12:12:29, Rafal__K pisze:
Wejdz sobie na forum strefy car audio i sam sobie poczytaj... I dokładnie przeczytaj to co napisałem... Miałem pod tym samym głośnikiem i wzmacniaczem 2 różne skrzynie (najpierw closed a teraz BR) i wiem co mówie... Wiem to z własnego doświadczenia... Ale i tak autor tematu zrobi jak bedzie chciał... Każdy lubi co innego... Mi odpowiada BR a jemu może closed ...

Nie wiem na jakim madrym forum to wyczytales, ale niestety nie masz racji. Doswiadczenie Twoje cos ubogie. Posluchaj troche skrzyn wtedy zmieni Ci sie zdanie.
  
 
Ciekawa teoria z tymi obudowami zamknietymi...
  
 
Hmm kolego rozwiń swoją wypowiedź na temat gorszej jakości dźwięku ze skrzyni zamkniętej ? Ten dźwięk ze skrzyni zamkniętej a BR czy też BP wydobywa się po prostu inny i właśnie o to w tym chodzi żeby dopasować skrzynię pod swój rodzaj muzyki czy też gust.
  
 
WG. mnie sprzęt o mocach 1000W to masakra, za dużo!! Po co komu taka moc? U mnie w bagażniku jeżdzi sobie Zestaw Blaupunkt'a o mocy 150 W RMS sterowany Kenwood'em KDC-4051UR i jest w aucie dyskoteka , A ludzie na ulicy nie dostają zawału..
  
 
Cytat:
2011-04-16 21:40:34, kacid pisze:
WG. mnie sprzęt o mocach 1000W to masakra, za dużo!! Po co komu taka moc? U mnie w bagażniku jeżdzi sobie Zestaw Blaupunkt'a o mocy 150 W RMS sterowany Kenwood'em KDC-4051UR i jest w aucie dyskoteka , A ludzie na ulicy nie dostają zawału..



to ty chyba jeździsz z tym sprzętem po terenie szpitala na oddziale kardiologi, że dostają zawału przy czymś takim

powiem jedno - zestaw Ci wystarczy do momentu, aż nie usłyszysz sprzętu, który gra konkretnie
  
 
Wysłany: 2009-09-11 14:33:05


Ładnego kotleta żeście odkopali