Samara - parę pytań

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Samara 1500 5d. Kilka małych problemów - pomóżcie rozwiązać:
- nawiewy powietrza - oryginalne już dawno nie spełniają funkcji, plastiki są wyrobione i nie sposób ustawić nadmuchu na szybę boczną, zamknąć lub otworzyć - żyją własnym życiem. Dostępne są gdzieś nowe, albo znacie jakieś pasujące zamienniki? Generalnie wymieniłbym te boczne jak i na środkowej konsoli;
- fotele - strasznie niewygodne. Jeździ mi się na nich fatalnie. Może w miarę bezproblemowo od czegoś dopasować?
- boczki drzwi przednich - poodparzane przez słońce, wyglądają fatalnie. Ciężko zdobyć na szrotach, kolor szary, taki mysi - ogólnie nie spotkaliśmy z ojcem ani jednej samary z taką tapicerką, macie jakieś miejsce gdzie można pytać?
- regulacja wysokości świateł - nie działa prawidłowo. Ogólnie podnosi się tylko jedno albo wcale. Też bym się za takim mechanizmem rozejrzał, a może można to jakoś samemu zregenerować?
Chyba tyle. Jak coś sobie przypomnę, to dopiszę.
pozdrawiam
  
 
Jeśli to są wszystki problemy, jakie masz z ładą, to pozazdrościć
Co do nawiewów - żeby coś z nimi zrobić trzeba zdjąć deskę rozdzielczą. I zapewniam - robiłem to już kilka razy - nie jest to najprzyjemniejszy sposób spędzenia wolnego popłudnia
Jak się jednak do tego dobierzesz, to będziesz mógł ocenić czy regulacja nie działa dlatego, że coś się ułamało czy dlatego, że coś nie siedzi tam gdzie powinno. A jeśli jest to część niedostępna u dostawców nowych części, zostają shroty (np. russian boxers - znajdziesz takiego użytkownika. ma bardzo dużo gratów, choć ceny potrafi walić zaporowe).

Fotele, w związku z debilnym do kwadratu sposobem mocowania ich do podłogi pasują - wedle mojej wiedzy - tylko od nastepnych ład - np. 2110. Ale znalezienie takich foteli bez wycieczki za wschodnią granice jest raczej mission: impossible.

- boczki - russian boxers.

  
 
A co więcej można mieć w aucie które ma 108 tys przebiegu? Wypadałoby przeregulować gaz, ale to już inna bajka. Poza tym miodzio. Oleju nie bierze, pali na dotyk, rdza wychodzi tylko przy wlewie paliwa i troszkę w rogu bagażnika, od strony wlewu zresztą. Poza tym jak na auto z 1992 roku większych problemów nie ma. Ale osobiście wolę jeździć Wartburgiem 1.3, Samara jest autem ojca i póki co rezerwowym, ale we wrześniu jak ojciec kupi coś nowego (o ile) to ją przejmę.
  
 
Nie wiem czego chcecie od foteli przednich w Samarze. Ja uwazam je za wyjatkowo wygodne. No chyba ze masz zmasakrowane. Co do boczkow to tez nie moglem dostac pod kolor wiec to co znalazlem to pomalowalem pistoletem na jeden kolor i wygladalo nie gorzej od oryginalu.

-----------------
Były
Łada 2105 r.1983
Łada 2101 r.1986
Łada Samara 2109 r.1990
Jest
Wrak Łada 2105 r. 1986