Sprzęgło

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Kurcze coś mi się ładzina sypie. Sprzęgło mianowicie jak na luzie je odpuścić to zaczyna być słyszalny lekki szum. Podczas jazdy natomiast kiedy ruszam czuć jakby sprzęgło nie łapało ale tylko na początku potem jedzie się już normalnie. Wiecie co to może być? Mam wielką ochotę naprawić w tym samochodzie wreszcie coś samemu.
Pozdrawiam
Piotr Balas
 
 
Żeby to naprawić musiałbyś dojść do sprzęgła
Więc, nie jest to proste jak zmiana koła

Myślę, że powoli zużywa Ci się sprzęgło - jeśli słyszysz hałas na jałowym, to pewnie tłumik sprzęgła Ci padł
  
 
Miałem niedawno ten sam problem...a mianowicie tarcza sprzegła mi sie skonczyła i dodam cos jeszcze - bo po wymianie tarczy na nówke te szumy są dalej i podejrzewam ze to nie tylko wina sprzegla ale tez byc moze skrzyni biegów...Spróbuj osłuchac dobrze prace i szumy przy wcisnietym i puszczonym pedale sprzegła...
  
 
Czy zna ktos firme regenerujaca sprzegla ? Wymiana okladziny etc. Najlepiej z krakowa.

Wiem ze sam kiedys wstawialem linka do firmy co robi sportowe sprzegla-min. wlasnie na tej zasadzie-wymiany okladzin etc. Ale nie moge odszukac.
  
 
ja znam tylko z wawy (nie korzystalem)

sprzegla
pzdr
  
 
w Cieszynie jest firma która robi sprzęgła ze spieków, jak byś ich namierzył to wrzuć jakiś kontakt , bo też się muszę w takie wyposażyć
  
 
ta?
http://www.fenikskw.com.pl/diafrikt.php
  
 
Jak juz jestesmy przy temacie sprzęgla to wypowiedzcie się jakie znacie drogi w tym temacie i co ew. polecacie. Niedługo też bedę zmienial i zastanawiam sie nad spiekiem, ale jak rozumiem gościowi wysyla sie swoją tarcze, ew. docisk? i on nabija nowe okladziny. Biorac pod uwage "delikutasność" seryjnego ruskiego sprzęgla czy to ma wogole sens?
Czy nie lepiej szarpnąc sie na seryjnego SACHSa wyjeździc a później dać tarcze do założenia spieków?

Teraz tak, załóżmy że mamy juz tarcze ze spiekami, zasadne w tym przypadku wydaje mi się wzmocnienie docisku. Jak to wyglada w praktyce? samo wzmocnienie, bo rozumiem ze nic gotowego do lady sie nie dostanie i trzeba przerabiac.
Wzmocnienie docisku wiąże się ze zwiekszeniem siły wyciskania i z tym przy sprzęgle hydraulicznym jakie jest w ladzie wydaje mi sie łatwiej sobie poradzic niz z linką. Mysle że zapodanie wiekszej pompy i wysprzęglika rozwiązuje ten problem.

Co wy na to? Ktos ma jakies doswiadczenie w tym temacie?