[MKVI]wymiana spręzyn - pytanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. nabyłem springi -40mm przód i tył i teraz mam pytanie czy musze sciagac spręzyny skoro są i tak juz krótsze?? Jesli tak to ma moze ktos z OLN lub okolic pozyczyc sciągacz??

z góry dzięki
  
 
nie wiem jak to jest w MK6 ale podejrzewam ze tak samo jak w MK7... sprawa wyglada tak iz u mnie pomimo tego ze sprezyny mam -40 to sa dluzsze od oryginalnych w zwiazku z czym konieczne sa do montazu sciagacze. Pomimo dluzszych sprezyn w stosunku do oryginalnych po zalozeniu auto rzeczywiscie siadlo jakies 4 cm nizej. Z moich obserwacji wynika ze za obnizenie w tym wypadku odpowiadaja odpowiednio wyprofilowane zwoje (tzw. progres), a przeciez sprezyna nie moze byc zbyt krotka zeby nie latala luzno w amortyzatorze...
  
 
OK, dzięki za informacje. Więc ma moze ktos pozyczyc sciagacze? (osboy z Olsztyna lub okolic) lub znają tani warsztat...
  
 
Cytat:
2009-09-17 14:52:19, srvrserver pisze:
nie wiem jak to jest w MK6 ale podejrzewam ze tak samo jak w MK7... sprawa wyglada tak iz u mnie pomimo tego ze sprezyny mam -40 to sa dluzsze od oryginalnych w zwiazku z czym konieczne sa do montazu sciagacze. Pomimo dluzszych sprezyn w stosunku do oryginalnych po zalozeniu auto rzeczywiscie siadlo jakies 4 cm nizej. Z moich obserwacji wynika ze za obnizenie w tym wypadku odpowiadaja odpowiednio wyprofilowane zwoje (tzw. progres), a przeciez sprezyna nie moze byc zbyt krotka zeby nie latala luzno w amortyzatorze...


MK6 jest tak samo, bo ostatnio zmieniałem -60 na wzmocnione o normalnej długości i -60 też musiałem ściągaczami ściskać
różnica taka że -60 dało się trochę ręką naginać a wzmocnionych się nie da
Bez ściągaczy się nie da (no może Pudzian da radę)

Cytat:
2009-09-17 15:28:15, seba1_kuna1 pisze:
OK, dzięki za informacje. Więc ma moze ktos pozyczyc sciagacze? (osboy z Olsztyna lub okolic) lub znają tani warsztat...


ściągacze na allegro są poniżej 50zł (więc drogo nie jest, a wystarczają)


[ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-09-17 15:30:42 ]
  
 
tylko chciał bym jutro albo w weekend wymieniac a zanim przyslą z allegor to ehh...

a jeszcze jedno pytanie.: musze po wymianie spręzyn geometrie ustawiac?
  
 
Cytat:
2009-09-17 15:29:13, DANIELKARI pisze:
ściągacze na allegro są poniżej 50zł (więc drogo nie jest, a wystarczają) [ wiadomość edytowana przez: DANIELKARI dnia 2009-09-17 15:30:42 ]



sa rozne sposoby typu "home made" bez uzycia sciagaczy, ale to duzo komplikacji i w gruncie rzeczy wychodzi 3 razy wiecej roboty i 2 razy wiecej czasu trzeba na to poswiecic...

ja swoje sciagacze kupilem na jakims targu, gosc stal z jakimis szlifierkami, kluczami i itp. dalem 30zl (oczywiscie nowe)
  
 
jezeli chodzi o geometrie to zdania sa podzielone.... ja uwazam ze tak, po obnizemiu zauwazylem ze na oponach R15 195/50 delikatnie scina mi wewnetrzna strone opon (doslownie minimalnie ale mozna to zauwazyc golym okiem)natomiast teraz mam zalozone R17 205/40 i okazuje sie ze od wewnatrz opony sa wyzabkowane co dokladnie czuc pod reka...
  
 
jutro bede cos myslał jak to wymienic.... a mógł bys opisac jaksi home made sposób
  
 
ja osobiscie takich rzeczy nigdy nie robilem widzialem tylko jak moi znajomi tak modzili... niektorzy sciskaja sprzezyne np. w imadle, inni zakladaja sprezyne na amora wkladaja do auta i podstawiaja lewarek pod tarcze lub beben i podnosza a potem skrecaja od gory. Jeszcze inni wkladaja amora do auta zakladaja kolo i delikatnie opuszczaja auto... wszystko zalezy od rodzaju amora, rodzaju sprezyny no i oczywiscie od samochodu. Tak jak pisalem wczesniej nie robilem nigdy tak ale osobiscie widzialem kilka przypadkow ze ludzie tak robili...