Fiat 128 3p - 1977r. - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
pełna seria czy tak jak yapkowy webery wałki itp...
  
 
Kurde chyba wpadnę w kompleksy. Moje 1.3 nie wygląda tak ładnie. Ja przyjąłem plan min. Tłoki i panewki zostają - wymieniam tylko pierścienie. Głowica była zrobiona ładnie ale też na starych zaworkach.
Trez gdzie dorwałeś pierścienie mahle? Nominał czy nadwymiar?
  
 
Dlaczego korby i tloki nie sa odchudzone ? panewka walka posredniego jest nowa czy urzywana ? mozna gdzies kupic nowa albo dorobic?
  
 
Na razie założenie jest takie że to ma być seria, ale z delikatnymi usprawnieniami.

Tłoki i pierścienie MHAL'a udało mi się kupić na allegro od kolesia z warszawy. tłoki nadwymiar 1 od Ritmo czyli 86,8 mm.

Tłoki i korby nie odchudzane bo jakoś nie planowałem aż tak ostro go kręcić. Założenie jest takie żeby ten silnik miał te 75 KM. Koło zamachowe wyważone myślę że może wystarczy. Jakoś nie przekonuje mnie odchudzanie korb i tłoków bez równolegle z tym idących dalszych zabiegów...ale może się mylę. Inna sprawa że szkoda mi było rzeźbić tłoki które tak długo nowe szukałem i kupę $ dałem.

Mam jeszcze jeden blok 1300 i nowe tłoki, gazniki dellorto 40ki jeżeli kiedykolwiek się uda to może na tym silniku coś powalczę o dodatkowe kucyki.

Zastanawiam się nad większymi zaworami w głowicy.... ale to jeszcze daleko, jeszcze pare rzeczy z "dołem" przede mną. Postaram się na bieżąco foto dostarczać.


O wysilonym silniku myślałem... mam takie 1116 (obecnie w 3p) zdrowe może kiedyś nad tym popracuję, ale bardziej doświadczalnie...
  
 
A jakie zawieszenie planujesz mieć w 3P?
Tył to już wiemy że resor sklepany, ale czy nie stracił nic? Bo wiele razy słyszałem że jak się resor sklepie to traci sztywność (pracuje w innym kącie ugięcia) i tył zaczyna był bardzo miekki.
A co będzie z przodu? Amorki od 127?
  
 
Cytat:
2009-09-24 07:45:22, DominikWrc pisze:
A jakie zawieszenie planujesz mieć w 3P? Tył to już wiemy że resor sklepany, ale czy nie stracił nic? Bo wiele razy słyszałem że jak się resor sklepie to traci sztywność (pracuje w innym kącie ugięcia) i tył zaczyna był bardzo miekki. A co będzie z przodu? Amorki od 127?



Zawieszenie teraz jest:
przód - amortyzatory DO 127 NÓWECZKI firmy LIP, całkiem sprawnie tłumią, sprężyna oryginał od 128 sport bez jednego zwoju.

tył - resor sklepany na 10cm, pióro główne od zastawy + drugie pióro od 127, + pióro drugie od zastawy czyli w sumie 3 pióra.
NOWE amortyzatory olejowo gazowe firmy nie pamiętam też pięknie tłumią.

Fura pięknie nisko siedzi. Prowadzi się stabilnie, ale parę rzeczy mi się nie podoba. Na razie nie dotykam, mam pewne pomysły na usprawnienia i poprawki ale to jak zrobię będe się chwalić. Teraz będę upgrade'ować hamulce bo standardowe mnie nie satysfakcjonują.

  
 
Cytat:
bo standardowe mnie nie satysfakcjonują.

jak ladnie ubrales w slowa potoczny zwrot "bo sa chu..we"
  
 
A sprężyny z przodu obcinałeś bo chcesz mieć nisko czy dlatego żeby amortyzator lepiej pracował?
Szukam gdzieś amortyzatorów od 127 ale jakoś nie ma. Pojawiają sie jako do Fiorino ale to chyba to samo? Emaj rajt?
  
 
Yur rong
128, fiorino, 127 są w 3 długościach. Ustawiłem je od najdłuższego do najkrótszego. 8 a 7 to ok 3cm. Ale zamontować dadzą się bez problemów. Oczywiscie zbieżność do ustawienia.

-----------------
"Nigdy mnie nie zawiódł, nie zdradził ani raz.
To wspaniała jest maszyna, choć ma już ze 40 lat.
Fiacior mój to jest to, kocham go..."
  
 
To w takim razie jaka jest różnica pomiędzy tymi od 127 a tymi od fiorino?
  
 
zaleznie od producenta 1 , do 1.5 cm wyzsze sa te od fiorino, w polowie miedzy 127 a 128 mniej wiecej
  
 
Po woli zaczynam myśleć o głowicy, zacząłem ją moczyć żeby była nie gorsza od bloku...




No i koło delikatnie "poprawione"






Kolejne klamoty do układanki, NOWE







DominikWrc z amorami do 127 to w rozsądnej cenie ciężko. Ja ciąłem sprężyny po to aby przód był niżej i twardziej (pomimo że amor jest od 127), co zresztą dało efekt.

Teraz szukam nowych zaworków do głowicy orientuje się ktoś w cenach?
  
 
sprawiłem sobie radość kolejną pierdołką

to poglądowe foto