[MKV 1.6 8v] dziwne walenie zaworów

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam od wczoraj zaczeły mi klekotac zawory czym to moze byc spowodowane ??
  
 
Zapchany kanał/kanały w głowicy, uszkodzony popychacz/e, wytarty wałek, to na 100% jest w Twoim przypadku.

Wazne, nigdy nie zakładaj nowych popychaczy do obecnego wałka, bo kasa pojdzie w błoto a popychacze po kilkuset km zaczna walic tak samo, jak zmieniasz to tylko komplet, koszt ok 600zł.
  
 
a jak odetkac kanały i czy takim autem mozna wrucic do domu




[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-08-02 16:50:58 ]
  
 
dzieki za duża pomoc narazie
  
 
Cytat:
2009-08-01 23:09:33, Magik123 pisze:
Wazne, nigdy nie zakładaj nowych popychaczy do obecnego wałka, bo kasa pojdzie w błoto a popychacze po kilkuset km zaczna walic tak samo, jak zmieniasz to tylko komplet, koszt ok 600zł.



Czy tak jest zawsze?? Bo właśnie w tym tygodnie będę wymieniał popychacze.. moje auto to rs 2000 mk V. U mnie koszt jest dużo większe więc nieciekawie jakbym wywalił tysiąc w błoto ;/
  
 
Nie nie, silniki 1.4 i 1.6 cvh miały problem z wycierajacym sie wałkiem zbyt szybko, kiepski olej i zapychajace sie kanały, jakas wada techniczna, i w tych silnikach najczesciej wałki sa juz powycierane, dlatego załozenie nowych popychaczy skutkuje praktycznie brakiem poprawy tak w dynamice jak i w dzwieku.
Ten sam problem przeszedłem na swoim kiedys.

A w RS-ie, mozesz sobie zmienc popychacze, chociaz nalezało by komplet, ale tutaj nie ma takich problemow wiec mozesz smiało zmieniac.
  
 
Dzięki za informacje

Niestety najtańsze jakie znalazłem kosztują 70zeta więc nie bardzo mnie stać na wszystkie wymieniam 10 a z reszty mechanik ma wybrać "najlepsze".. bo także wymieniam łańcuch, napinacz i ślizgi i wychodzi ponad 1000 + robota