[mk7] tłumik środkowy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy tlumik srodkowy jest potrzebny?znaczy dostane bez niego przegląd??bo chcialem go wyciąć i rurke wstawić ale wlasnie nie wiem jak wtedy z przegladem...
i bez srodkowego bedzie duzo glosniej czy nie??
  
 
Zalezy z jakim koncowym, jesli przelot to zapomnij, bo huk bedzie spory, a jazda sie pogorszy, a przeglad jak to przeglad, u pana Henia i z łysymi oponami dostaniesz.

Według mnie głupota straszna, no ale kazdy robi jak i co uwaza.
  
 
Witam
Na głośnośc wydechu masz podane wytyczne - jeśli mnie pamięc nie myli to musisz miec nie więcej jak 125dB przy 3 tys. obrotów ale to trzeba by sie upewnic. Druga strona medalu to taka sprawa że po wycięciu będzie ci strasznie buczało w aucie i dłuższa trasa da ci czadu po uszach więc dobrze sie zastanów co chcesz zrobic. Ja mam u siebie środkowy i ostatni jako przelotowy Ulter i jest ok tak do 120km/h bo powyżej to juz trochę za mocno buczy.
Pozdrawiam
  
 
Grupa A art.255 "Układ wydechowy od wylotu kolektora wylotowego jest dowolny, pod warunkiem, że nie zostanie przekroczony poziom hałasu dopuszczalny w kraju(ach), przez który(e) przebiega trasa imprezy, jeżli jest ona rozgrywana na drogach publicznych."
Grupa N art.254 "Powyższe modyfikacje nie mogą pociągnąć za sobą żadnych zmian w nadwoziu, a zmodyfikowany układ wydechowy musi spełniać wymagania prawa kraju, w którym odbywają się zawody, ze szczególnym uwzględnieniem przypisów o poziomie głośności."

Według naszych przepisów poziom głośności dla samochodów osobowych wynosi 93db(A) dla silników benzynowych a 96db(A) dla diesel'a .


Przepisy ogólne art.252 "We wszystkich samochodach używanych w rajdach, z wyjątkiem przepisów narzuconych przez lokalne władze, poziom hałasu na drodze otwartej nie może przekraczać 103 dB (A) przy obrotach silnika benzynowego wynoszących 3500 obrotów na minutę i 2500 obrotów na minutę w silniku Diesla."
  
 
ahaaa a zakupilem wydeszek ala mugen z allegro i go zalozylem i chodzi jak seryjny no moze przesadzilem o troszyneczke glosniej