Czujnik obrotów/prędkości w corolli vvti

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przy okazji naprawy cewki zanabyłem ELM327 i sprawdzając parametry pracy zauważyłem problem z odczytywaniem prędkości oraz prędkości obrotowej przez komputer.
Przy stojącym w miejscu samochodzie odczyt prędkości co kilka chwil skacze do kilkunastu km na godzinę, a prędkość silnika do 5 tys obrotów, co za tym idzie następuje zmiana długoterminowej korekty wtrysku nawet do +/- 100%. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć z którego czujnika komputer czyta obroty silnika i jak go diagnozować - same wskazania prędkościomierza i obrotomierza są jak najbardziej poprawne.
Pozdrawiam,
  
 
[quote]
2011-05-23 21:28:58, odyseuszek pisze:
Przy okazji naprawy cewki zanabyłem ELM327 i sprawdzając parametry pracy zauważyłem problem z odczytywaniem prędkości oraz prędkości obrotowej przez komputer. Przy stojącym w miejscu samochodzie odczyt prędkości co kilka chwil skacze do kilkunastu km na godzinę, a prędkość silnika do 5 tys obrotów, co za tym idzie następuje zmiana długoterminowej korekty wtrysku nawet do +/- 100%. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć z którego czujnika komputer czyta obroty silnika i jak go diagnozować - same wskazania prędkościomierza i obrotomierza są jak najbardziej poprawne. Pozdrawiam,
[/quote
Jezeli silnik nie zwieksza obrotow tylko ten ELM to widzi tzn ze sie nie nadaje do diagnostyki Toyoty.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Problem tkwi raczej w sofcie. Sprawdzałem na innym programie i nie było już takich przekłamań.
Na marginesie prędkość samochodu sczytywana przez interfejs w trakcie jazdy jest prawie identyczna (+1 km/h różnicy) jak podawana przez GPS, natomiast pokazywana przez prędkościomierz różni się o ok. 5-7%.
Pozdrawiam,