[OGÓLNE] Wytarty klucz. Dorobić nowy, kupić centralny zamek?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nowy kluczyk czy zamek z pilota? Co lepiej zrobic?

Witam!

W ubiegly juz weekend padl mi kluczyk - wytarl sie kompletnie jakby byl z cyny i nie otwiera juz wyrobionego zamka Naszczescie mam drugi (chyba klucz matka) jak nowy.

Dzis poszedlem do punktu dorabiania kluczy, gosc zada sobie 50plni zrobi nowy po kodzie wierny oryginalowi - czy to nie wygorowana cena??

W tej samej cenie moge kupic sterownik centralnego zamka na "alledrogo" i otwierac auto z pilota, tym bardziej ze w zamku od kierowcy tez jest duzy luz, a do stacyjki bede miec ten "stary nowy" ktory mysle pociagnie pare lat.

Dorabiac kluczyk czy zakladac otwieranie na pilota??? Ile moze pociagnac ten nowy kluczyk??

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-10-19 11:42:32 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do regulaminu kategorii. ]
  
 
Cytat:
2009-10-19 11:10:50, luckyboy pisze:
Witam! W ubiegly juz weekend padl mi kluczyk - wytarl sie kompletnie jakby byl z cyny i nie otwiera juz wyrobionego zamka Naszczescie mam drugi (chyba klucz matka) jak nowy. Dzis poszedlem do punktu dorabiania kluczy, gosc zada sobie 50plni zrobi nowy po kodzie wierny oryginalowi - czy to nie wygorowana cena?? W tej samej cenie moge kupic sterownik centralnego zamka na "alledrogo" i otwierac auto z pilota, tym bardziej ze w zamku od kierowcy tez jest duzy luz, a do stacyjki bede miec ten "stary nowy" ktory mysle pociagnie pare lat. Dorabiac kluczyk czy zakladac otwieranie na pilota??? Ile moze pociagnac ten nowy kluczyk??



ja za dorobienie kluczyka z imo zaplacilem 150zl (do MK7). Jezeli chodzi o uzywanie kluczyka matki (w przypadku MK7 chodzi o ten czerwony) to fachowcy od dorabiania nie polecaja tego, twierdza ze kluczyk matka moze sie rozkodowac podczas uzywania i wtedy du***pa zbita....
  
 
Cytat:
2009-10-19 11:16:04, srvrserver pisze:
ja za dorobienie kluczyka z imo zaplacilem 150zl (do MK7). Jezeli chodzi o uzywanie kluczyka matki (w przypadku MK7 chodzi o ten czerwony) to fachowcy od dorabiania nie polecaja tego, twierdza ze kluczyk matka moze sie rozkodowac podczas uzywania i wtedy du***pa zbita....



Ja mam MK5, tam nie ma immobilisera, zwykly kawalek metalu i to wszystko...
  
 
Cytat:
2009-10-19 11:26:45, luckyboy pisze:
Ja mam MK5, tam nie ma immobilisera, zwykly kawalek metalu i to wszystko...


Ja za dorobienie kluczyka do mk6 bez immo, płaciłem 35zł w Poznaniu
  
 
Temat bardziej pasuje do PiO niż WA - Przeniosłem

Od siebie dodam tylko, że zawsze powinna być możliwość otwarcia zamka z kluczyka - jak zamontujesz sobie centralkę a padnie Ci elektryka lub akumulator to będziesz się bawił z drucianym wieszakiem, żeby wejść do środka?

Jeśli 50 zł. dla Ciebie to za dużo na nowy klucz to popytaj w innych punktach, może będzie taniej.

Pytasz ile taki klucz wytrzyma? Myślę, że jakością będzie zbliżony do oryginału i prędzej ruda schrupie blachę do reszty niż znowu będziesz musiał wydać te 50 zł.



[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-10-19 11:48:36 ]
  
 
Cytat:
2009-10-19 11:38:43, Kalor pisze:
Od siebie dodam tylko, że zawsze powinna być możliwość otwarcia zamka z kluczyka - jak zamontujesz sobie centralkę a padnie Ci elektryka lub akumulator to będziesz się bawił z drucianym wieszakiem, żeby wejść do środka? [ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-10-19 11:48:36 ]



W prawych drzwiach zamek to dziewica wiec zawsze da rade wejsc do auta (jest rezerwa taktyczna), nawet otwieraja sie drzwi starym kluczykiem, taka ciasna dziurka Nie bedzie problemu.

Chyba jednak wychodzi na to ze najlepsze wyjscie to bedzie zamek z pilota+drugi kluczyk do czasu zlomownia??

[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-10-19 12:14:52 ]
  
 
A tym samym kluczykiem odpalasz auto? Bo jeśli tak, to ja bym dorobił sobie kluczyk (ceny od 35 zł) i się nie przejmował.

Lepiej być pewnym, że da się otworzyć i odpalić, niż miałbym sie przejmować, czy się uda wejść do auta, czy nie.
  
 
Cytat:
2009-10-19 12:37:12, przemkowal pisze:
A tym samym kluczykiem odpalasz auto? Bo jeśli tak, to ja bym dorobił sobie kluczyk (ceny od 35 zł) i się nie przejmował. Lepiej być pewnym, że da się otworzyć i odpalić, niż miałbym sie przejmować, czy się uda wejść do auta, czy nie.



W chwili obecnej mam 2 kluczyki:
1) wytarty na maksa
2) nieuzywany, noweczka

Drugim kluczykiem do tej pory nie uzywanym mam zamiar odpalac auto, a pilotem otwierac drzwi.
  
 
I tak właśnie zrób skoro i tak będziesz używał matki to w razie kłopocików z aku będziesz miał czym otworzyć auto.
  
 
Problem bedzie jak zgubisz ten czerwony klucz, ostatni jaki masz...
  
 
ja mam na pilota, Zalozylem bo denerwowalo mnie to ze kluczykiem drzwi nie moglem otworzyc i nie zaluje/ wrecz przeciwnie fajny bajer no i kierunki migaja
  
 
50zł to w sumie normalna cena. Weź tylko powiedz gościowi, że jak kluczyk nie będzie działał to go oddasz. Ja dałem za dorobienie 40zł i kluczyk musiałem oddać. Jak pytałem w innych punktach, to mi powiedzieli, że dorobią, ale na moją odpowiedzialność jak nie będzie działał (niech się pukną w łeb ).
  
 
ja bym na Twoim miejscu dorobił nowy kluczyk, a do tego założył centralny z pilota. Z doświadczenia: w Transicie zajechaliśmy juz 3 komplety wkładek, a i obecny już ledwo zipie, ale nie ma tam centralnego, a tym bardziej z pilota. Pilot jednak sporo pomaga, żeby przedłużyć żywotność klucza i wkładki. Ja w Escorcie używam tylko kluczyka do stacyjki, korka wlewu i tylnej klapy-tam nie mam siłownika. U mnie wszystko śmiga jak należy, ale nawet klape staram się otwierać klamką koło fotela kierowcy, a i przymierzam się do montażu siłownika w klapie. Jak zajedziesz ten klucz to nie będziesz miał już z czego dorobić następnego

ja za dorobienie kluczyka(bez immo), bo zapasowy wypadał "rękojeści" zapłaciłem 30 lub 35 zł-bo już dokładnie nie pamiętam.
  
 
W Krakowie zapłaciłem 50 zeta w carefourze z tym że koles powiedział żebym sprawdzi i jak nie odtworzy to poprawi
  
 
otwieranie z pilota - rewelacja... podchodzisz do auta i nie musisz w dziurke trafiac... poprostu otwierasz drzwi... do tego zestaw z silownikiem na klape... idziesz z zakupami i odrazu tylko podnosisz klape...

a do tego nowy klucz 50zl na pare lat (o ile oczywiscie nie planujesz sprzedawac auta) to niewiele... ba... 50zl na auto to niewiele .

pozdrawiam
  
 
Cytat:
2009-10-21 06:08:30, archivi pisze:
otwieranie z pilota - rewelacja... podchodzisz do auta i nie musisz w dziurke trafiac... poprostu otwierasz drzwi... do tego zestaw z silownikiem na klape... idziesz z zakupami i odrazu tylko podnosisz klape... a do tego nowy klucz 50zl na pare lat (o ile oczywiscie nie planujesz sprzedawac auta) to niewiele... ba... 50zl na auto to niewiele . pozdrawiam

zrób oba - dorobienie kluczyka za 50 zł to dla mnie promocja (we wrocławiu znalazłem najtaniej za 80)a sterownik kosztuje 40 - 70 zł, Nawet jak dodasz to wyjdzie cię niedrogo. Sam bym sobie centralkę na pilota załozył, ale nie mam fabrycznego centarlnego, chińszczyźnie nie ufam.
  
 
Ja miałem też podobny problem. Dorabiane kluczyki sa niestety lichej jakości. Kupiłem auto z jednym kluczykiem, dorobiłem sobie drugi z orginału,ale nie stety po około 12 miesiącach było po kluczyku.Działał tylko na stacyjkę a na dzrzwi już nie stety. Także sugeruje zainwestować w centralny z pilotem.