Problem z montarzem radia MK7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!!
Mam problem z zamontowaniem radia w Escorcie mk7 Ghia.
Po oryginalnym radiu pozostała duża dziura więc na allegro kupiłem maskownice aby dopasować mniejsze standardowe radyjko.Niestety w środku nie mam go do czego zamocować. Nie ma tam żadnej prowadnicy ani stelaża żeby przykręcić do niego półkieszeń od radia lub samo radio(w moim mondeo taki stalowy element jest). Jest tylko pusta dziura z przewodami. Na allegro szukałem czegoś takiego ale nic nie znalazłem. Czy moze mi ktoś z klubowiczów pomóc w tej sprawie? Czy można taki stalowy element gdzieś dokupić bo szukałem i nic nie znalazłem.
Proszę o pomoc!!!
POZDRAWIAM!!!
  
 
Poszukaj w wątkacj o CB,tam koledzy kombinowali takie prowadnice do radyjek CB,może coś znajdziesz
  
 
Nic nie trzeba dokładać.
Wsadzasz półkieszeń przez maskownicę w konsole, wywijasz jak najwięcej tych listków mocujących i już. U mnie się tak trzyma od zarania dziejów, a trzyma się mocno.
  
 
Miałem kiedyś taką kieszeń tylko że była cała obudowana , taki metalowy box , w jakiś okolicznościach ja rozwaliłem i kupiłem na allegro tą o której mówisz.I fakt faktem żadnej prowadnicy nie ma , i radio można powiedzieć wisi.po jakimś czasie przestało mi to przeszkadzać.
  
 
może na szrocie w jakimś rozbitym esiaku trafisz o to co Ci chodzi, ja od kupienia miałem takie "stelaże" na radyjko
  
 
Na szrocie szukałem ale na razie nic nie znalazłem(do innych modeli są,do mk7 nic). Jeśli idzie o wywijanie ząbków w półkieszeni to nie wiem jak to zda egzamin? Może spróbuje ale muszę jeszcze pomyśleć o zabezpieczeniu przed kradzieżą bo radyjko kosztowało mnie prawie 600 zł. Narazie dzięki wszystkim za pomoc!!!
Pozdrawiam!!!
  
 
1. popraw temat bo jest "nieladny" (ort)
2. prowadnica to jest plastikowa, przykrecona do oryginalnego radia
3. wystarczy przekladka
  
 
Ludzie o czym Wy mówicie, jakie stelarze?

U góry jest prowadnica na którą nakłada się klips i przykręca go z tyłu do radia.
W MK7 radio jest podwieszone, koniec i kropka, nie montuje się żadnych stelarzy bo nie ma takiej potrzeby.

Dany klips widać na zdjęciiu z np. tej aukcji, to taki czarny pierdzielnik pod ramką.
  
 
a w oryginale jest biały ten pierdzielnik....
  
 
Jak się nie trzyma to zawsze można coś podłożyć, u mnie jest styropian i nic nie lata Może mało profesjonalnie ale się sprawdza, jak radio było podwieszone na tej listwie od góry to zawsze coś było nie tak.
  
 
Cytat:
2009-09-19 13:45:58, Derek511 pisze:
Witam!!! Mam problem z zamontowaniem radia w Escorcie mk7 Ghia. Po oryginalnym radiu pozostała duża dziura więc na allegro kupiłem maskownice aby dopasować mniejsze standardowe radyjko.Niestety w środku nie mam go do czego zamocować. Nie ma tam żadnej prowadnicy ani stelaża żeby przykręcić do niego półkieszeń od radia lub samo radio(w moim mondeo taki stalowy element jest). Jest tylko pusta dziura z przewodami. Na allegro szukałem czegoś takiego ale nic nie znalazłem. Czy moze mi ktoś z klubowiczów pomóc w tej sprawie? Czy można taki stalowy element gdzieś dokupić bo szukałem i nic nie znalazłem. Proszę o pomoc!!! POZDRAWIAM!!!


Myślę, że poniższy schemat powinien wyjasnić wątpliwości:





Arturek


[ wiadomość edytowana przez: Arturek dnia 2009-10-08 11:32:10 ]
  
 
Dzięki wszystkim za pomoc!!!
Radyjko już zamontowałem według waszych porad-tym klipsem do prowadnicy. Wszystko jest ok!
POZDRAWIAM!!!