LPG szukam pomocy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witem wszystkich

Mam problem ze swoim poldkiem 1,6 gsi - na gazie poniżej 2 tys obrotw jak sie go lekko przydusi to kicha i gaśnie, zdaża się to często przy puszaniu a jest to bardzo upierdliwe Na wyższych obrotach nie ma problemu.
Na bęzynie dobrze się sprawuje.
Filtr gazu wymieniony, byłem w 2 serwisach lpg i rozkładali ręce może trafiłem na takich "speców"

Pozdrawiam miłośników polonezów
  
 
Miałem ostatnio ten sam problem. Wadliwą rzeczą okazały się przewody wysokiego napięcia mimo stosunkowo niedużego przebiegu i zaśniedziałe końcówki w cewce zapłonowej. Przewody wymieniłem końcówki wyczyściłem i teraz pomyka jak nowy.
  
 
To juz przerobiłęm zaczęłem od przewodów wysokiego napięcia, świece też wymieniłem - bez poprawy
  
 
Moim skromnym zdaniem jest to sprawa elektryki. Jak masz gdzie to sprawdz cewkę. Ja swoją sprawdzałem w ASO i jeszcze trochę pochodzi.
  
 
U kumpla nawalała membrana, ale po 2 latach to większość membran jest do wymiany, ja u siebie mam swoją mniej więcej tyle czasu i objawy prawie identyczne u Czaro.
  
 
co ile powinno się wymieniać tą membrane ??? słyszałem różne opinie....
  
 
Wymieniłem cały reduktor jakieś 9 mieś temu - przejechałem na niem niewiele 20 tyś km, po wymianie nie dużo sie poprawiło. Instalacja jest troche wiekowa ma 120 tyś.
Może wie któś co reguluje ilość gazu dawaną do układ zasilającego?
Nie chodzi mi o silnik krokowy na przewodzie doprowadzającym gaz - u mnie jest śrubka /tak jak w starym/ i nie ma znaczenia czy ją odkręce zachowuje się tak samo
W starym gaźnikowym była regulacja podciśnieniem z kolektora ssącego. W tym sa przekaźniki ...
  
 
Cytat:
2003-04-23 14:40:09, Soyer pisze:
co ile powinno się wymieniać tą membrane ??? słyszałem różne opinie....



  • wylewanie oleju z reduktora co 5.000km;
  • wymienianie filtra powietrza i świec zapłonowych co 10.000km;
  • wymienianie filtra gazowego w zaworze gazowym co 30.000km;
  • wymienianie membran w reduktorze co 120.000km.
  
 
może masz za uboga mieszanke na biegu jałowy, sprubój odkrecic srubke na parowniku (nie duzo i zaznacz obecne położenie zeby później mozna było powrócic do pierwotnego położenia jak nie będzie wychodzić). Umnie (gli gaz z dwoma śrubkami) Silnik wmiare codzi na trech regulacjach, lecz tylko na jedne jest ok, a na pozostałych to ma czasami jakieś odbicia. Ja swojego reguluje na podstawie kontrolki check engine. Im żadziej sie ona zapala tym lepiej wyregulowany gaz, oraz gdy samochód chodzi na benzynce i przełączysz na gaz to nie powinno być spadku obrotów.

Ja tak reguluje swojego i jest ok.
  
 
wczoraj moj zupelnie zgasl na gazie i nie chcial zapalic, po przyjrzeniu sie silnikowi stwierdzilem dziury i kompletne przerwanie w kablu od przesylu cisnienia.
kabelek nowy, wrocil do poprzedniego stanu..
  
 
ZA UBOGA MIESZANKA NA 100 %.czego ja nie kombinowałem z tym silnikiem, miałem to samo w roverze i nikt nie wiedział o co chodzi. W końcu rozebrałem parownik, zbadałem anatomię i wyregulowałem i jest zajebiście. Wcześniej strzelał w filtr i gasł i jeżdził jakby chciał a nie mógł. Mam parownik LOVTEC i w tym parowniku obok zaworu jest taka mosiężna śrubka(dojście od góry parownika) która reguluje ilośc gazu podawanego przez parownik. Poszukaj jej u siebie, i odkręc z 1-2 obroty , jak odkręcisz za duzo to nie będzie wogóle chciał chodzić na wolnych niezależnie jak byś nie regulował składem mieszanki biegu jałowego. Wtedy trzeba trochę skęcic aż pojawią sie obroty b.jałowego i doregulowac je śrubką od składu mieszanki b.jałowego, następnie registrą ustawić ilość gazu tak żeby nie dławił się przy pełnym otwarciu przepustnicy. ewentualnie skorygować registrą jakby za dużo palił. A i u znajomego w BMW zadziałało tak samo dobrze jak u mnie, auto stało się bardzo dynamiczne,przestało strzelać,spalanie pozostało bez zmian, i też miał parownik LOVTEC taki jak mam ja, i taki sam bład popełnili gazownicy podczas regulacji. Być może u Ciebie jest to samo.
pozdrawiam
  
 
Panowie,kolezka ma skode felicie na gazniku i nie chce mu palic na LPG,co moze byc przyczyna?sorry ze skode na forum FSO daje ale potrzebuje fachowej porady.Dzieki z gory.