Wymiana żarówek H7 na "podrasowane" - doświadczenia

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Byłbym wdzięczny za podzielenie się waszymi doświadczeniami z wymianą standardowych żarówek H7 w Astrze II (chyba są to H7) na "podrasowane", n.p. Light Power H7+50 lub Blue Light, które widziałem w ofercie Helli.
Ponieważ standardowe żarówki są bardzo słabe, myślałem o montażu ksenonów, jednakże żaden serwis nie chce się tego podjąć ze względu na komplikacje przy montażu układu stabilizujacego reflektor. Dlatego też pozostaje mi tylko zmiana żarówek i byłbym wdzięczny za uwagi osób eksploatujących wspomniane przeze mnie "wynalazki" Helli, lub podobne.
Dzięki,
Dungood
  
 
witam.
w poprzednim moim samochodzie (passat 1.9 ) wymieniłem zwykłe żarówki na blue lihgt,(nie pamiętam symbolu) i szczerze
mówiąc efekt był dość mizerny,oczywiście świeciły jaśniej i bardziej biało,jednak do ksenonów im duuuuuużo brakowało,cena wysoka, a efekt słabiutki.Na pewno więcej ich nie założę.
pozdr.
  
 
Hej,
Ja zmienilem zwykle na zarowki Philipsa VisionPlus +50%
Daja o 50% wiecej swaitla i swieca dalej o 20 m od standardowych (to akurat ciezko mi ocenic - nie bawilem sie w takie dokladne pomiary ) Wada tych podrasowanych zarowek jest ich krotsza zywotnosc - co nie oznacza tez ze po miesiacu trzeba je wymieniac. (ja jezdze juz na nich nin-stop 6 mc-y)
Powiem jedno: Po ich zalozeniu naprawde w nocy jest jasniej i nie jest to moje subiektywne odczucie.
Latwo to sprawdzic zakladajac najpierw jedna zarowka i wlaczajac swiatla - roznica jest wielka - klosz ze stara lampa wyglada jak gasnaca swieczka w kaszlu.
Komplet niestety kosztuje ok 70-90 zl ale moim zdaniem WARTO.
szczegolnie teraz na te nadchodzace szare dni...
tez myslalem o ksenonach ale zabija mnie cena...4klocki
Tak ze nie zastanawiaj sie dlugo.
Sa jeszcze na rynku podobne Osramy +50 ale w rankingu gdzies w necie staly nizej.
PZDR
Dab
  
 
Jezdżę prawie rok /non stop/ na takich pseudoxenonach i efekty są takie,że wszystko jest o.k. do momentu jazdy w nocy,w deszczu światło się gdzies traci...Nie sa to jakies firmowe zarówki /Philips itp / ale jakies zwykłe "giełdówki".Nie dałem za nie duzo więc nie moge narzekać.
  
 
też mam Philipsa Blue Vision i tez mi się podoba ich działanie. Oczywiście - to nie xenon, ani nawet H4 z niebieską nakładką ale w nocy i deszczu sa bardzo OK. A tak na marginesie: w ASO za żarówkę do xenona wołali w zeszłym roku prawie 100EUR , więc jak to się przepali to dopiero jest jazda
  
 
1. Zarowki Philips VisionPlus +50 maja zwykle-biale swiatlo - nie mylcie ich z BlueVision.
2. Z tego co wiem to zarowki do lamp ksenonowych sa "long life" predzej auto padnie niz zarowka sie przepali, wiec koszt jest raczej jednorazowy - no chyba ze sie przydzwoni
PZDR
Dab
  
 
Witam
Ja do Omegi włożyłem w reflektor mijania H1 100W. w miejsce standardowtch 55W. Efekt jest dobry, świecą jaśniej. Używam tego patantu dwa lata bez szkody dla odbłyśnika, nie ma też problemów z przejściem przeglądu technicznego.
Pozdr Janusz
  
 
W omedze A miałem 90/100W. Efekt dobry ale ryzyko że upierdliwy niebieski lub przy przeglądzie sie dowali. Mogą sprawdzić z danymi techn. lub jasnością - ta jest w Polsce określona na ileś tam kandeli dla sumy świateł z przodu.
W omedze B nie ryzykuję 100W bo klosze są z plastiku (chociaż pewnie nic by się nie stało). Założyłem Osram+50 i jest dobrze - zależy mi na widoczności a nie czy inni widzą je na niebiesko.
  
 
facet króry siedzi w tym temacie powiedział mi że obecnie najlepsze żarówki robi osram. mają najlepszą jakość, są sporadyczne reklamacje no i nazwa brzmi swojsko.
ja używam od roku tungsramów - nie znam dokładnej pisowni - super blue. świecą w porównaniu z zwykłymi dużo jaśniej, czystym białym światłem. jednak w chwili obecnej ich jakość ustępuje innym.
  
 
"Siedzi w tym temacie" czyli:
1. Jest inzynierem konstruktorem w firmie oswietleniowej;
2. Pracuje jako dziennikarz testujacy w jakims czasopsmie itp, i przeprowadza testy (m.in) takich wlasnie zarowek;
3. Jezdzi dostawczakiem z paleta EURO pelna zarowek i stad jecho fachowa wiedza (?)
Prosze o wlasciwa odpowiedz. (tylko nie pisz mi plizzz ze to kolega ze sklepu etc.)
PZDR
Dab
  
 
Cytat:
2002-09-19 11:37:28, Prowo pisze:
W omedze A miałem 90/100W. Efekt dobry ale ryzyko że upierdliwy niebieski lub przy przeglądzie sie dowali. Mogą sprawdzić z danymi techn. lub jasnością - ta jest w Polsce określona na ileś tam kandeli dla sumy świateł z przodu.
W omedze B nie ryzykuję 100W bo klosze są z plastiku (chociaż pewnie nic by się nie stało). Założyłem Osram+50 i jest dobrze - zależy mi na widoczności a nie czy inni widzą je na niebiesko.



Ja miełem 90/100 w Polonezie i to była rewelacja, ale niezgodna z przepisami. Niestety kable i złączki się palą, a i akumulator w zimie niedoładowany
  
 
W piątek założyłem Philips VisonPlus +50% (dwie żarówki H7 za 39.98 Euro). Efekt jest rewelacyjny, dają wyraźne białe światło, a snop światła jest znacznie mocniejszy i dłuższy, szczególnie po prawej stronie, przez co nie oślepiam nadjeżdżających z przeciwka.
Pozdrawiam,
  
 
słowo temat oznacza hurtownie: Temat Sp z o.o.
taj więc jak facet siedzi w temacie czyli jest aktualnie w pracy
  
 
do "robert_70_OKP"

echhh, nie bede sie juz czepial ale nie przekonales mnie ze zarowki osram sa nijako lepsze od innych (bo i niby w czym sa one lepsze? - nie pisales, a opinia sprzedawcy w zasadzie jest tu nieistotna - na podstawie sprzedazy chyba ciezko okreslic "lepszosc" zarowek)

do "Dungood"
Gratuluje wlasciwego wyboru, mowilem ze nie bedziesz zawiedziony. Troche tylko przeplaciles (kupiles je za granica jak mniemam) u nas komplet kosztuje max 90zl (ja kupilem za 70zl)
Ty dales ponad 160 zl - byly by za to dwa komplety i male piwko...

PZDR
Dab
  
 
Pytanie tylko, czy polska cena = gorsza jakość jakość. Zobaczę jak długo wytrzymają...
Pozdrawiam,
  
 
P.S. Ja swoje kupiłem w Belgii, natomiast przed chwilą sprawdziłem ceny w Niemczech i we Francji i tam H7 kosztują pomiędzy 38 a 40 Euro. Może chodzi Ci o H4, te są 30-50% tańsze od H7.
Pozdrawiam,
  
 
Tu akurat "polska cena" nie ma raczej znaczenia bo na opakowaniach moich Philipsow nie bylo ani slowa w naszym jezyku. Mowilem caly czas o H7.
Ceny na zachodzi zawsze sa troche wieksze niz u nas. (przykladowo kupilem sobie srebrne zarowki do przednich kierunkow za 35zl/2 szt, na zachodzie kosztuja 26E)
Coz...w Twoim przypadku znacznie wiecej niz tylko troche
Dolozylbys jeszcze troche a mialbys oryginalne ksenony
Pozdraiam i jak mowie zycze zadowolenia z zakupu.
Dab
PS. Nastepnym razem warto rozerzec sie najpierw po okolicy a pozniej kierowac swe kroki ku "zachodowi"
  
 
W moim przypadku "zachód" to okolica - mieszkam w Brukseli. Następnym razem gdy będę w Polsce zrobię zakupy na zapas.
Pozdrawiam,