[kju] RS2000 by kju - Strona 9

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Potrzymaj go do wakacji to go kupię bo mi się baaaaaardzo podoba
  
 
Koledzy wybaczcie moją długą nieobecność na fefk, ale serio tyle miałem ostatnimi czasy na głowie, że masakra. Nie zmienia to jednak faktu, że przy RS'ie cały czas się coś działo przez ten czas zrobiłem alternator, połowę instalacji pod maską, bo się spaliła, skrzynkę bezpieczników, rozrząd, mam nową głowicę- bo poprzednią zepsułem dość znacznie, chyba ze 4 razy wymieniałem pompę paliwa i masę drobnostek, o których nie warto pisać... Na dniach muszę wymienić olej, nowy cały wydech już do mnie jedzie i mam się wybrać do lakiernika z błotnikiem tylnym...
Rafał a co do Twojego posta, to nie jest tak. Z chęcią jeszcze bym go potrzymał, bo nie ma auta którym się jeździ tak dobrze jak tym Po prostu od teraz będę nabijał dość dużo kilometrów, a RS'a po prostu szkoda tak tłuc. Poza tym jeszcze jedna skarbonka czeka rozebrana w garażu a wiesz jak to jest ze studenckim budżetem... Jak żaden normalny człowiek go ode mnie nie weźmie, to dalej będę nad nim pracował - bo byle komu go nie oddam.
Parę zdjęć jeszcze mam bardziej aktualnych:
Tak ostatnio RS podróżował:


Uploaded with ImageShack.us
Kolejna robota przy tym diable bordowym:


Uploaded with ImageShack.us

I następna głowica wieziona do zrobienia na "zero"

Pozdro!

[ wiadomość edytowana przez: kju dnia 2010-10-01 11:57:11 ]
  
 
i co dalej dzieje się z autem ??
  
 
Diviz cały czas się coś dzieje została wyspawana podłoga, bo poprzednią konserwację jakiś czarodziej robił i kilka dziurek się pod nią zrobiło, zakonserwowany jest cały jak trzeba, zmieniłem też wydech kompletny na serię. Powoli kompletuję wnętrze, żeby było bez żadnej ryski na plastikach, szmaty na fotele już mam dzięki Marcinowi. Graty wszystkie na hamulce też się zbierają, bo cały układ chce zrobić od a do z. I jeszcze jedno - prawdopodobnie w niedługim czasie zagości soczewka z przodu A i RS jeździ na zimowym stupie już. W sumie to z newsów chyba tyle - fotkami zarzucę jak jego stan będzie mnie zadowalał
  
 
a heble zostają w oryginale czy dajesz większe ??
  
 
Był plan na hample 300mm ale zwiały mi sprzed nosa, więc prawdopodobnie zagości mikoda + ferodo. Chyba, że znajdę jeszcze za rozsądne pieniądze jakieś od mondka v6.

[ wiadomość edytowana przez: kju dnia 2010-11-15 17:35:53 ]
  
 
Cytat:
2010-11-15 17:11:55, kju pisze:
Był plan na hample 300mm ale zwiały mi sprzed nosa, więc prawdopodobnie zagości mikoda + ferodo. Chyba, że znajdę jeszcze za rozsądne pieniądze jakieś od mondka v6. [ wiadomość edytowana przez: kju dnia 2010-11-15 17:35:53 ]



tylko nie mów że ten "profesjonalny" zestaw gdzie był zrobiony rozwiert 4x108 chciałeś kupić ?

znam inne sposoby na 300 mm
  
 
Diviz a widziałeś za ile to poszło? jako baza byłoby ok przecież. Jak znasz jakieś sposoby na 300mm w takich pieniądzach to możesz uchylić rąbka tajemnicy
  
 
baza to tarcze z focusa ST170 i to jest chyba najdroższa część tego zestawu do tego zaciski z mondeo mk3 . podkładka 3mm przewody i śruby z mondeo mk1
  
 
Siemano! Po miesiącu nareszcie mogłem się przejechać RS-em Ogarnąłem trochę kable, świece, oleje, filtry, jakieś dziwne przekaźniki, które nawet nie wiem od czego są, znowu zmieniłem regulator napięcia i diody i termostat - jestem teraz zadowolony


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
jeszcze takie coś do mnie dotarło:


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
i RS na dzień dzisiejszy w setupie zimowym prezentuje się tak, bo coś mi się ubzdurało z halogenami, a na tył poszły seryjne lampy:


Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
Wybaczcie marną jakość zdjęć ale serio nie mam kiedy zrobić ciekawej sesyjki pozdro!

[ wiadomość edytowana przez: kju dnia 2011-01-25 17:27:01 ]
  
 
jak zrobiłeś halo czy kupiłeś?
  
 
halogeny ok pod warunkiem. ze dołozysz białe kierunki - żółte z pomarańczowymi się gryzą
 
 
Michu chciałem na seryjne kierunki przejść ale to tylko folia, więc jak mi się znudzi to w każdej chwili można zdjąć
  
 
Cytat:
2011-01-25 17:51:53, michu07 pisze:
halogeny ok pod warunkiem. ze dołozysz białe kierunki - żółte z pomarańczowymi się gryzą



z bialymi tez bedzie slabo

-----------------
passionford.pl
  
 
a mi tak srednio sie to widzi. wole biale halo i kierunki, ale to tylko moje zdanie.
  
 
Ubzdurało mi się coś i chciałem tak zrobić bo jeszcze tego nie widziałem w RS-ie jak mi się znudzi to wrócę do poprzedniego setupa. Chociaż pewnie niedługo soczewka będzie gotowa, a do tego to nie pasuje... zobaczymy pozdro!
  
 
Mała szybka aktualizacja:
Ogarnąłem tylne hamulce na tyle kompleksowo, że jestem w miarę zadowolony - złożyłem wszystko na nowych częściach i nareszcie hamuje tak, że jak się strzeli lewą nogą w hebel to jest ciekawie


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
I wziąłem się w końcu za zmianę szmat na nowe na fotelu bo miałem lekko boczek lewy przetarty. Wbrew pozorom jest z tym zabawy od groma. Na razie śmigam bez fotela pasażera, bo nie zdążyłem, ale w niedzielę jak będę w domu to poskładam wszystko do kupy.
Tak wygląda fotel w kawałkach:


Uploaded with ImageShack.us
I w to muszę ubrać recaro:


Uploaded with ImageShack.us
Sorry za marną jakość zdjęć ale coś mi się telefon wysyfił w środku i nie chce zdjęć ładnych robić. Pozdro!

[ wiadomość edytowana przez: kju dnia 2011-03-18 12:43:38 ]
  
 
zaciski reanimowales czy kupowales nowe? jak reanimowales to gdzie sie zaopatrzyles w czesci? co z tloczkiem?
  
 
Reanimowałem ( czyszczenie do zera + malowanie, bo w środku nie było żadnych rys na gładzi tłoczka), części w intercars brałem, ale jakbyś chciał to mam niepotrzebny komplet nowych sprężynek i tych bolców, po których klocek chodzi. I tylko odpowietrzniki kupiłem kilka mm dłuższe bo akurat nie mieli na stanie takich jak chciałem, a mi się śpieszyło. Co do tłoczków to nie było na nich wżerów, więc wypolerowałem papierkiem 2000. Ogólnie kupiłem komplet hamulców używanych łącznie z bębnami i poskładałem na nowych częściach bo chciałem na gotowo założyć a nie moje reanimować bo nie miałem czasu. Jakby coś to wal śmiało o jakieś graty do hamulców. Pozdro!
  
 
A tapicerkę do recaro skąd dorwałeś? Szyłeś na zamówienie czy gdzieś udało się dostać w dobrym stanie? Pozdrawiam