[MKVII] zgrzyt podczas startu rozrusznika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Mam nadzieje, ze nie powielam juz istnejecych postow.
Posluchajcie, moze ktos mi doradzi co z tym zrobic.

sluchaj wav

Slychac zgrzyt nawet po puszczeniu kluczykiem rozrusznika. Mam wrazenie, jakby odbijal. Mam tak juz ze miesiac. Zgrzyta glosno, nie przeszkadza, ale wg mnie jest za glosno i nalezy naprawic.
Zamierzam zajrzec pod auto. Dam rade bez podnosnika wykrecic rozrusznik? Mysle, ze tam lezy przyczyna, moze jakies proste lozysko?

Ktos poinstruuje jakie zabrac klucze? plaskie? treszczotka?
Autko bez klimy, bez gazu, 1.6 16V


[ wiadomość edytowana przez: syscorp dnia 2009-10-31 20:41:02 ]
  
 
nie odbija bendiks. wyciągnąć rozrusznik ( najlepiej z kanału ) i rozebrać, przeczyścić a przy okazji powymieniać szczotki i reszte badziewia.
  
 
witam,

jakims cudem wykrecilem rozrusznik, minimalne straty - obdarte, usmarowane rece i urwana koncowka od przewodu alternatora...


zdjecia umiescilem tutaj



po rozkręceniu rozrusznika przeczyscilem go i popsulem papierowa podkladke - siedziala chyba na samym koncu pomiedzy szczotkami i obudowa. czy powinienem ja czyms zastapic, czy szukac w sklepach - jak sie to nazywa?
porwana papierowa podkladka

szczotki sa chyba ok...
szczotki

czy tulejki, ktore warto wymienic, to te z mosiadzu - w obudowie?

czy kolo zamachowe powinno byc suche?
kolo zamachowe

zdejmujac przepustnice zobaczylem jak czarno jest w srodku... czy to jest normalne? silnik polyka troszke oleju... moze tutaj jest tego wina?
pod przepustnica

zamoczylem krokowca w rozpuszczalniku ekstrakcyjnym (tak jak caly rozrusznik).
czy caly rozrusznik oprocz komutatora moge posmarowac smarem grafitowym?
czy krokowca nalezy w srodku potraktowac smarem teflonowym?
krokowiec

posypaly mi sie pytania jak z rozprutego worka...
moze ktos poleci sklepik w bialymstoku, z czesciami do rozrusznika...

rozkrecajac zobaczylem, ze masa z akumulatora jest niepodlaczona do obudowy silnika, ta z wiazki podlaczonej do bendixa... widocznie nie mialo znaczenia (pozdrowienia dla panow z warsztatu), wszystko dobrze dzialalo.



[ wiadomość edytowana przez: syscorp dnia 2009-10-31 20:43:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: syscorp dnia 2009-10-31 20:44:47 ]