[MKVII] Podlaczenie przycisku 4x el.szyby od mondeo do Mk7

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A wiec sprawa wyglada tak ze chce podlaczyc do mojego MK7 przycisk od 4 elektrycznych szyb od Mondeo. Po co może ktos zapytac?? Ano po to zeby potem zamontowac elektryczne szyby z tylu. Seryjnie mam elektryczne szyby z funcja „one touch” w przodzie. (tylko strona kierowcy)

To już 3 dzien jak siedze w samochodzie z miernikiem na kolanach lutownica na podlodze i laptopem na siedzeniu pasazera z odpalona wyszukiwarka. Jednak wyszukiwarka dziala na tej stronie tak ze niech ja drzwi scisna !!! Przewertowalem dziesiatki, jak nie setki tematow. W większości z nich nic konkretnego nie znalazlem, natomiast w pozostalych które wnosily cos do tematu powygasaly już linki do fotek ze schematami.

No ale przejde do konkretow.

W escorcie mam dwie kostki po 4 kable, jedna czarna na szybe kierowcy i druga niebieska na szybe pasazera.. Co udalo mi się znalezc za pomoca miernika (no chyba ze się myle):

1.kostka czarna
kabel czarny - „+”
kabel brazowy - „masa -”
kabel zielony – wejscie nr1 na silnik
kabel niebieski – wejscie nr2 na silnik

2.kostka niebieska
tak samo jak w czarnej

więc podlaczylem przelacznik od mondeo zgodnie ze schematem





czyli:

Wtyczka B
pin2 do kabla czarnego
pin3 do kabla brazowego

Wtyczka A
pin10 do kabla czarnego
pin6 do kabla niebieskiego
pin7 do kabla zielonego

WYNIK !!!

nie dziala!!! tylko pytanie dlaczego?? co robie nie tak??

Po podlaczenie według wyzej opisanego sposobu:

1.Szyba kierowcy przy wcisnieciu przycisku opuszczania zjezdza automatycznie na dol i nie można jej zatrzymac. Przy wcisnieciu i przytrzymaniu przycisku opuszczania stoi w miejscu i slychac stukanie przekaznika „one touch”. Na przycisk podnoszenia wogole nie raguje.
2.Przy identycznym podlaczeniu do kostki szyby pasazera ta wogole nie reaguje.

Bede wdzieczny za wszelka pomoc. Wyszukiwarki mam już naprawdę dość. !!!!



[ wiadomość edytowana przez: srvrserver dnia 2009-10-30 11:27:39 ]
  
 
Na początek proponowałbym wyrzucenie tych przekaźników one touch i sprawdzenie czy to działa.

Czy te przekaźniki one touch są prawidłowo podłączone, przede wszystkim pin 3 i 5?

Przyznaję, że nigdy się nie interesowałem jak działa przekaźnik one touch, choć mam taki patent w Mondeo II ale tam jest dwustopniowy przycisk! I - normalne otwieranie z przytrzymanym przyciskiem, II - opuszcza do samego dołu.

[Głośno myślę]
Jeśli u Ciebie chwilowe wciśnięcie opuszczania szyby powoduje automatyczne jej opuszczenie do samego dołu, to zachowanie przekaźnika jest prawidłowe. Zapewne, podaje on +12V do momentu wystąpienia przeciążenia. Jednak wciśnięcie podnoszenia powinno przerwać ten proces, ponieważ na pinie 6 (Twój schemat) pojawi się '+' tym samym, silnik dostanie z obu stron '+'.





[ wiadomość edytowana przez: jerico dnia 2009-10-29 21:48:58 ]
  
 
Cytat:
2009-10-29 21:25:26, jerico pisze:
Na początek proponowałbym wyrzucenie tych przekaźników one touch i sprawdzenie czy to działa.



Wyrzucenie przekaznika nic nie da gdyz podlaczylem dokladnie tak samo do szyby pasazera a tam nie ma przekaznika "one touch" i szyba wogole nie dziala.

Cytat:
Czy te przekaźniki one touch są prawidłowo podłączone, przede wszystkim pin 3 i 5?



Przekaznik "one touch" na stronie kierowcy jest zamontowany oryginalnie z seryjna instalacja, wiec wszystko powinno byc OK


Cytat:
[Głośno myślę] Jeśli u Ciebie chwilowe wciśnięcie opuszczania szyby powoduje automatyczne jej opuszczenie do samego dołu, to zachowanie przekaźnika jest prawidłowe.



Nie do konca, gdyz po wcisnieciu przycisku owszem szyba automatycznie jedzie w dol ale podczas jej zjazdu wcisniecie ponowne wcisniecie przycisku "w dol" powinno ja zatrzymac. Tak samo powinna sie zatrzymac przy wcisnieciu przycisku "w gore".

Tak to dziala z oryginalnymi przyciskami od MK7.

No ale pomijajac juz ten nieszczesny przekaznik "one touch". Identycznie podlanczam strone pasazera, tam nie ma przekaznika "one touch" i szyba nawet nie drgnie ani w jedna ani w druga strone.

Jedynie co przy tym podlaczeniu dziala sprawnie to podswietlenie przycisku
  
 
no wiec jestem wlasnie po lekturze 19 stron tematow ktore zaproponowala mi wyszukiwarka

W dalszym ciagu nic nie znalazlem

Takze ponawiam prosbe o jakies schematy instalacji el. szyb do MK7. Ewentualnie jakies podpowiedzi bardziej doswiadczonych uzytkownikow.
  
 
a sprawdzałeś czy przełącznik z mondeo jest w 100 % sprawny.mi po pewnym czasie zaśniedziały styki i rożne cyrki się robiły,moglem opuszczać a podnieść już się nie chciała.
  
 
Cytat:
2009-10-30 15:19:55, srvrserver pisze:
... Takze ponawiam prosbe o jakies schematy instalacji el. szyb do MK7. Ewentualnie jakies podpowiedzi bardziej doswiadczonych uzytkownikow.



Ale co Ty chcesz ze schematów wyczytać, przecież to jest tak jak opisałeś. W oryginale idą po cztery przewody do każdego przełącznika. Plus, minus i dwa do silnika. Jeśli z poprzednim przełącznikiem szyby działają tak jak opisujesz i nie ingerujesz w podłączenia one touch, to wina może leżeć tylko po stronie podłączenia nowego przełącznika. Wykluczam jego uszkodzenie.

Jeśli możesz to zrób zdjęcie przełącznika, tego starego, od dołu, tak żeby było widać styki.

Można też na krótko posprawdzać czy ten nowy przełącznik podaje +12V na piny 1,2,6 i 7.