Jaki kolor żarówek polecacie? - Strona 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
A widzisz. Zaraz na początku napisałem poprawnie
  
 
Cytat:
2009-11-11 22:31:08, bogdan1 pisze:
Zależy czy chodzi Ci o efekciarstwo czy o jakość. Jeżeli zależy Ci na dobrym oświetleniu wnętrza, osobiście jeszcze nie widziałem żeby któreś z LED-owych "zamienników" świecił odpowiednio skutecznie Tak jak pisałem...sam musisz ocenić bo to tylko moja subiektywnie (praktyczna) ocena P.S. a cool blue ..jak piszesz..."ładnie świecą"... szczególnie jak jeździsz wyłącznie w pogodne wieczory , prawda ? Niestety po zmierzchu i padającym deszczu (czyli norma na tę porę roku) nie jest już tak "ładnie" jak np. w przypadku mniej bajeranckich za to b. praktyczych PH. VISION PLUS czy choćby Osram Silver .

to co byś wybrał jak byś miał wybrać między
- Osram Silver a OSRAM NIGHT BREAKER a może TUNGSRAM SUPER Vision
bo ile żarówek tyle opinii
  
 
Cytat:
2009-11-12 07:05:14, markon pisze:
to co byś wybrał jak byś miał wybrać między - Osram Silver a OSRAM NIGHT BREAKER a może TUNGSRAM SUPER Vision bo ile żarówek tyle opinii


Na pewno nie NIGHT BREAKER- wg mojej oceny (i prawie 2 roków praktykowania ich w dwóch różnych autach) , są mocno przereklamowane, wcale nie tak efektywne no i min. 2 x droższe

niż

MEGALIGHT ULTRA +90% czy MEGALIGHT+50% Tungsram H1 , które doskonale spełniają swoje zadanie za naprawdę niską cenę - warto spróbować, bo koszt kompletu to max.20żł !
/skąd wziąłeś model T super vision ??/

Zadowolony byłem również z PH Vision Plus ..tyle , że jest to "moc" światła porównywalna prawie z w/w megalight+50% (a +90% nie było jeszcze w ofercie) a cena jednak również x 2


Tu ważna rzecz - opinii jest dużo bo ludzie (jak widzisz) kierują się np. wyglądem z zewnątrz! /ma być ładny kolorek i to jest priorytet! /
Dla mnie osobiście ważne jest światło ..jego natężenie , rozkład , itp. i oczywiście żarówka ma się sprawdzać możliwie dobrze w każdych warunkach pogodowych
  
 
Powiem tak:
Rzeczywiście kierowałem się bardziej wyglądem niż funkcjonalnością, chociaż z opisu na aukcji myślałem, że będą lepiej świecić.

Co do wnętrza to chyba jednak kupię te białe Ledy bo dopóki się sam nie przekonam to nie będę wiedział

P.S
Sorry, że tak "niegrzecznie" odpowiedziałem koledze, który zwrócił mi uwagę na zły tytuł wątku, ale czasem tak mam, a rację muszę mu przyznać, temat był niejasny.

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i dam znać czy wyrzuciłem 50zł w błoto czy nie
  
 
Cytat:
2009-11-12 09:55:16, bogdan1 pisze:
Na pewno nie NIGHT BREAKER- wg mojej oceny (i prawie 2 roków praktykowania ich w dwóch różnych autach) , są mocno przereklamowane, wcale nie tak efektywne no i min. 2 x droższe niż MEGALIGHT ULTRA +90% czy MEGALIGHT+50% Tungsram H1 , które doskonale spełniają swoje zadanie za naprawdę niską cenę - warto spróbować, bo koszt kompletu to max.20żł ! /skąd wziąłeś model T super vision ??/ Zadowolony byłem również z PH Vision Plus ..tyle , że jest to "moc" światła porównywalna prawie z w/w megalight+50% (a +90% nie było jeszcze w ofercie) a cena jednak również x 2 Tu ważna rzecz - opinii jest dużo bo ludzie (jak widzisz) kierują się np. wyglądem z zewnątrz! /ma być ładny kolorek i to jest priorytet! / Dla mnie osobiście ważne jest światło ..jego natężenie , rozkład , itp. i oczywiście żarówka ma się sprawdzać możliwie dobrze w każdych warunkach pogodowych



czyli co lepiej

MEGALIGHT ULTRA +90% czy MEGALIGHT+50% Tungsram H1 czy OSRAM SILVERSTAR - 50% Boguś tylko konkretnie co byś kupił
  
 
to może jeszcze ja się wypowiem, co prawda jeszcze nie miałem żadnej z tych żarówek, ale oglądając aukcje na allegro wybrałbym SILVERSTAR
  
 
Cytat:
2009-11-11 23:37:14, Ikarus260 pisze:
Ja raczej chciałbym poprawić oświetlenie silnika. Czy można zastosować jakieś mocniejsze żarówki, by lepiej go oświetlić po otwarciu maski ???




oświetlenie silnika???? taki bajer był seryjnie montowany w espero???
  
 
ja nie mam takiego czegoś ale ładnie było by mieć podświetlany silnik
  
 
Cytat:
2009-11-12 18:25:50, lajzak90 pisze:
oświetlenie silnika???? taki bajer był seryjnie montowany w espero???


Nie był seryjnie ale pewna grupa (głównie śląska), ma zamontowane takowe ..oryginalne lampki w oryginalnie (być może do tego właśnie) przeznaczonym miejscu


Cytat:
2009-11-12 17:45:11, markon pisze:
czyli co lepiej MEGALIGHT ULTRA +90% czy MEGALIGHT+50% Tungsram H1 czy OSRAM SILVERSTAR - 50%


Maniek ..nie wiem Każda z tych żarówek jest DOBRA !

Jeśli nie praktykowałeś nic lepszego wcześniej, zacznij od Tungsrama +90% /tak bym zrobił na Twoim miejscu/. Będzie pozytywnie
/Wpisz sobie datę montażu -będzie okazja porównać trwałość przy następnej okazji kiedy np zamoncisz sobie slivery /
  
 
Cytat:
2009-11-12 18:28:46, marob90 pisze:
ja nie mam takiego czegoś ale ładnie było by mieć podświetlany silnik


no to sio do wyszukiwarki, sam zakładałem o tym wątek, jeszcze nawet zdjęcia działają

-----------------
czasem tu zaglądam
  
 
temat znalazłem, ale jak dla mnie to musi być krok po kroczku, czyli:
-co kupić?
-i jak to zrobić ofc

wtedy bym sobie dał radę, elektrykiem nie jestem
  
 
najlepiej jechać na szrot i kupić lampkę z bagażnika Espero, Vectry ja kupiłem z Vectry oświetlenia silnika zamontowałem ją w oryginalnie przeznaczonym miejscu na klapie dodałem 2 kable + i - dokupiłem wyłącznik krańcowy http://www.allegro.pl/item806150240_czujnik_krancowy_maski_klapy_allmax_mosiadz.html
zamontowałem go pod masę wywierciłem dziurę obok wyłącznika krańcowego alarmu na podszybiu i ustawiłem tak aby wystawał na taką samą wysokość a 2 przewód pociągnąłem pod + akumulatora teraz jak zamykam klapę krańcowy odcina masę i światło gaśnie
  
 
ja nie mam alarmu
  
 
taa...z tego co pamiętam na szrocie ta lampka drożej niż w ASO
  
 
a pro po lampek, czy ta w bagażniku nie jest dłuższa niż reszta?
  
 
Cytat:
2009-11-14 11:13:32, marob90 pisze:
a pro po lampek, czy ta w bagażniku nie jest dłuższa niż reszta?




Ale jaka reszta Jest inna niż lampki oświetlenia z tyłu i też zupełnie inna niż lampka przy zegarku w podsufitce, ale to chyba jest widoczne Dziwne pytanie
  
 
Cytat:
2009-11-14 15:37:52, Michal7e91 pisze:
Dziwne pytanie


Jak wiele innych Kolegi marob90
  
 
chodzi mi o rozmiar, ta w podsufitówce ma 36mm, a ta w bagażniku wygląda na dłuższą, zresztą napisałem w pierwszym poście jakie chcę wymienić więc nie gadajcie, że mam dziwne pytania.
1.schowek
2.podsufitówka
3.lampki na drzwiami pasażerów
4.bagaznik
5.oswietlenie tablicy rejestracyjnej
nie wszystkie mają 36mm?
  
 
Cytat:
2009-11-14 17:47:38, marob90 pisze:
chodzi mi o rozmiar, ta w podsufitówce ma 36mm, a ta w bagażniku wygląda na dłuższą, zresztą napisałem w pierwszym poście jakie chcę wymienić więc nie gadajcie, że mam dziwne pytania. 1.schowek 2.podsufitówka 3.lampki na drzwiami pasażerów 4.bagaznik 5.oswietlenie tablicy rejestracyjnej nie wszystkie mają 36mm?



Najłatwiej byłoby wziąć zużyte (przepalone) żarówki i kupić takie same. Proste jak budowa cepa

Ale już napiszę jakie wg. Morawskiego powinny być. Długości niestety nie podam. A więc tak:

1. schowek - C10W
2. podsufitka - W10W
3. lampki do czytania (nad drzwiami pasażerów) - C10W - 2 szt. (takie same jak do schowka
4. bagażnik - C10W - wychodzi na to,że takie jak w schowku i i z tyłu,
5. oświetlenie tablicy rejestracyjnej - W5W - wychodzi na to, że takie same jak do pozycji przednich.

Ps. Kurcze chciałbym mieć tylko tak proste do rozwiązania problemy jak Ty z dobraniem tych żarówek. Powodzenia
  
 
nie rozumiem co się tak czepiacie


a żarówki nie są przepalone tylko chcę wstawić białe ledy

[ wiadomość edytowana przez: marob90 dnia 2009-11-14 18:49:01 ]