Zablokowane drzwi Carina - POMOCY - Jak odblokowac-

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy wie ktoś może jak odblokować zacięte drzwi z przodu od strony pasażera.
Po otwarciu centralnego zamka nie można otworzyć drzwi.
Nie można też otworzyć od wewnątrz klamką i na zewnątrz kluczykiem .Kluczyk przekręca się tylko w lewą stronę.

Nie mam pomysłu co z tym zrobić...Jakieś pomysły...
Carina 1994

Jak myślicie jak rozkrecić tapicerke, może drzwi boczne?
Miał ktoś taki przypadek ?
[ wiadomość edytowana przez: Cypek80 dnia 2007-02-03 23:21:02 ]

[ wiadomość edytowana przez: Cypek80 dnia 2007-02-03 23:38:17 ]
  
 
Tapicerkę zdejmuje się w miarę łatwo, należy pamietać że oprócz śrób pod zdejmowanymi zasłonkami znajduję się one jeszcze pod atrapą głośnika, pod trójkątną osłoną lusterka oraz są twie plastykowe złączki w rancie drzwi na wysokości kluczyk( należy uważać bo łatwo je uszkodzić).
U mnie czasami się zacinają lewe drzwi ale tylko z kluczyka(centralny) jeśli otwieram centralnym w środku to za 2-3 razem się otwierają, ale jeszcze nie miałem czasu zajrzec więc nie wiem co to może być. W moim przypadku to chyba do wiosny poczekam.
Ale jak rozwiążesz tą zagadkę to napisz - może u mnie będzie coś analogicznego.
Pozdrawiam.
  
 
tez kiedys był u nas taki problem
tyle że z ta tapicerka nie taka lątwa sprawa przy zamkniętych drzwiach
pamietam że w tym czasie jakieś "fachowcy" kładli u nas w garażu terakote" i okazało się że jeden kiedyś robił takie rzeczy
i otorzyl te drzwi

tak i tak
bez cześciowego rozebrania tapicerki raczej się nie uda
  
 
sruba jest jeszzce pod przełącznikiem elektrycznych szyb tez trzeba pamietac bo widziałem juz pare osób co wyałamy tapicerke bo nie odkręciły sruby
  
 
Dzięki za wszelkie pomocne uwagi.

Udało mi się jakoś porozbierać tapicerkę i nacisnąć dźwigienkę zaznaczoną na zdjęciu na czerwono (1)
Wtedy drzwi się otworzyły.
Następnie metodą prób i błędów doszedłem do tego dlaczego drzwi się blokują. A mianowicie dźwigienka nr 2 spadała poniżej dźwigienki nr 1.
(Na zdjęciu prawidłowe położenie dźwigienki nr1 i nr2)
Popodginałem dźwigienkę nr 1, wydaje mi się również że plastik nr 3 trzyma dźwigienkę nr 2 żeby nie spadała niżej.

Zauważyłem jeszcze jedną rzecz że zamek blokuje się podczas próby otwarcia zablokowanych drzwi (od środka) (funkcja komfort załączam silnik i centralny się zamyka).

Więc wyłączyłem tą funkcje i zobaczymy co będzie dalej.

  
 
Hej, mam ten sam problem, zablokowane drzwi pasażera...
Nie idzie otworzyć ani kluczykiem ani centralnym, po prostu coś blokuje zamek - pewnie ta sama dźwigienka:/
Jak udało się zdjąć tapicerkę przy zamkniętych drzwiach????
Mi to się nie udaje... Mogę odchylić jej część od strony zamka ale nic tam nie widze bo jest jeszcze blacha... Całej nie mogę zdjąć bo z przodu blokuje deska rozdzielcza... Nie chcę tego połamać w diabli:/